DAC?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
sekal

Re: DAC?

Příspěvek od sekal »

Tedy pánové, za toto http://www.az-audio.jp/_src/sc449/DAC202_009S.jpg dát 5.000,- Éček, to ani náhodou..*headbang*

aretax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aretax »

Zappa: Vše je ovšem subjektivní,následně jsem našel názor ,že Jeff Rolland je shit.

To počujem prvý raz, že Jeff Rowland je shitt. Mám doma konce aj predzosilovač a od shittu to má naozaj ďaleko. Aj recenzie hovoria niečo iné - napr. Stereophile. Všade je zaradený medzi svetovú TOP triedu. Dokonca phono predzosilňovač Cadenze patrí medzi najlepšie na svete. Svedčí o tom aj skutočnosť, že sa pomerne málo vyskytujú v second handoch a ak sú, tak si držia cenu a rýchlo sa predajú. Tie názory na to, čo je a nie je shitt sú rôzne. Nedávno som na nejakom fóre čítal, že produkty Audio Research sú čínske aušusy. Ja mám na to celkom odlišný názor, nakoľko som jeden vlastnil. Je super. A teraz buďme múdri. Jediná možnosť zistiť čo je a nie je shitt, je vyskúšať to.

Odar

Příspěvek od Odar »

Mna by zaujimalo, ako by si tie vyssie spominane hracky viedli v priamom porovnani s full Orionom od Casea.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

sekal píše:Tedy pánové, za toto http://www.az-audio.jp/_src/sc449/DAC202_009S.jpg dát 5.000,- Éček, to ani náhodou..*headbang*
Radsej nieco lacnejsie a nekvalitnejsie? Tuto cena asi nezavisi na vyrobnych nakladoch, ale na vyslednej hodnote.

boxer

Příspěvek od boxer »

Mna by zaujimalo, ako by si tie vyssie spominane hracky viedli v priamom porovnani s full Orionom od Casea.

Mě taky. Navíc si dovolím tvrdit, že pokud by recenzent "neviděl",ale jen slyšel, tak minimální.

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Mě taky. Navíc si dovolím tvrdit, že pokud by recenzent "neviděl",ale jen slyšel, tak minimální.
A cenově už začíná být Casea Orion také Hifi :D

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

sekal píše:Miero :
Pokud odvozuješ kvalitu komponentu pouze od výše cifry na jeho cenovce, tak je mi tě líto..
Jj, dakujem. No myslel som skor to, ze vyrobok s technickymi parametrami na urovni "state of the art" si za beznu cenu nekupis.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

boxer píše:Mě zaráží vždy jedna věc.

Při dohadování o kvalitativních rozdílech například materiálu koncovek zástrček /zásuvek, či podepřených reprokabelech molitanem či dřevěnými stojnami nebo podložení zesilovače žulou či mramorem, se dovedou někteří bít jako o život.

V případě předražených převodníků, kde drtivá většina slyšela tak převodník v přehrávači za pár šupů, je taky bezpočet radilů.

Mě by konkrétně zajímalo,(aniž bych chtěl jakokoliv prudit či nedejbože aby to bylo bráno osobně) jak na sestavě s bednama, kde jak (krom mnoha posuzujících) bylo i samotným majitelem prezentováno, že v prostoru, kde jsou bedny umístěny, ani tak nejde o detailní zvuk,ale o ten "koncertně mohutný " působivý zvuk, ...jak by ten či onen slyšel rozdíly v takovém komponentu, jako je převodník za 70-150 či 300 tisíc.
Boxer,přesně tak.Co se týče tvé otázky zda by byly slyšet rozdíly v mém systému(předpokládám,že tím myslíš mojí sestavu s TW)tak ti mohu zodpovědně odpovědět,že můj systém je dostatečně rozlišující i s těmi detaily o kterých se zminuješ a tedy,že ty rozdíly s převodníky jsou velmi patrné,mám vyzkoušeno.Ovšem pravdu máš v tom,že mezi některými převodníky bude velmi malý rozdíl(např mezi Weiss DA2 a Sroll převodníkem) ale může taky být velmi dramatický,záleží na typu a konstrukci DAC(podstatný rozdíl byl slyšen s Ancient Audio,BD-1).V některých sestavách to jistě patrné nebude,je potřeba vyššího rozlišení,aby ten rozdíl byl slyšet.

sekal

Příspěvek od sekal »

Miero :
Ale solidní tech. parametry přece ještě nemusí automaticky znamenat šesticifernou částku.. Viz BB DAC Tomase T. a další podobně zdařilé kousky.. Ty komerční výrobky se mi, až několik málo výjimek, jeví jako enormně předražené.. Tudy cesta, alespoň pro mě, rozhodně nevede...

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

aretax píše:Zappa: Vše je ovšem subjektivní,následně jsem našel názor ,že Jeff Rolland je shit.

To počujem prvý raz, že Jeff Rowland je shitt. Mám doma konce aj predzosilovač a od shittu to má naozaj ďaleko. Aj recenzie hovoria niečo iné - napr. Stereophile. Všade je zaradený medzi svetovú TOP triedu. Dokonca phono predzosilňovač Cadenze patrí medzi najlepšie na svete. Svedčí o tom aj skutočnosť, že sa pomerne málo vyskytujú v second handoch a ak sú, tak si držia cenu a rýchlo sa predajú. Tie názory na to, čo je a nie je shitt sú rôzne. Nedávno som na nejakom fóre čítal, že produkty Audio Research sú čínske aušusy. Ja mám na to celkom odlišný názor, nakoľko som jeden vlastnil. Je super. A teraz buďme múdri. Jediná možnosť zistiť čo je a nie je shitt, je vyskúšať to.
Mně ten názor taky překvapil,byl to ale ojedinělý výkřik do tmy,možná to bylo myšleno tak,že tyto komerční výrobky nemají na ty profesionální studiové jako je třeba právě Prism,Bekley Apha dac apod.Chtěl jsem tím vlastně říct jak se mohou lišit názory a preference.Dle mého je Jeff Rolland špička v audiu. *thumbs up* Lidé dokáží poplivat cokoliv,když se jim to hodí,taková je realita. *thumbs down*

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

sekal píše:Miero :
Ale solidní tech. parametry přece ještě nemusí automaticky znamenat šesticifernou částku.. Viz BB DAC Tomase T. a další podobně zdařilé kousky.. Ty komerční výrobky se mi, až několik málo výjimek, jeví jako enormně předražené.. Tudy cesta, alespoň pro mě, rozhodně nevede...
Samozrejme suhlasim, solidne kusky na posluch sa daju zohnat za zlomok ceny. Ale spickove parametre nemaju. A ani Casea Orion, co by mozno mohol by konkurent k tomu Weiss DACu, nema ludovu cenu.

TomasT o svojich DACoch nezverejnil jediny technicky parameter a ani nikto iny, takze tam by som bol dost opatrny pri radeni do tejto kategorie.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

Nebolo by predsa len vhodné (ak viem, čo chcem a prostriedkov je dosť) vybrať sa do CASEY a nechať si od nich postaviť prevodník presne šitý na mieru? Za peniaze, ktoré sa tu spomínajú, by musel byť zlatý.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

TomasT o svojich DACoch nezverejnil jediny technicky parameter a ani nikto iny, takze tam by som bol dost opatrny pri radeni do tejto kategorie.
V tejto "topend" kategórii doteraz jediným (alebo hlavným) kritériom boli subjektívne pocity..Keby mali rozhodovať skutočne technické parametre,možno by mnohí boli prekvapení, nielen pri DAC-och. Ak sa hľadá subjektívne uspokojenie, tak je to "never ending story", inak by bol dávno kľud.
BVaudio, výroba a predaj

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Který výrobce, bez výjimky, uvádí u DAC taková měření, jako je spektrum nadakustického rušení na výstupu v pásmu 20kHz až několik desítek MHz? Stačí mi jediný příklad, jediný link. V pásmu 20Hz - 20kHz není u současných D/A problém docílit fantastických parametrů (pro čtenáře), totéž platí pro OZ, u kterých zase nikdo neuvádí odolnost vůči VF modulaci. I když u OZ se to zlepšilo, v roce 2009 se zavedl parametr EMIRR. Kolik výrobců jej uvádí, včetně grafů?

Odpovědět