Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od PavelN »

Kolik by stála základní verze s 1 digitálním vstupem 192 kHz v hliníkové krabici připravená jen k zapojení kabelů. Umí to upsampling CD na vyšší vzorkovací frekvenci?

Kdy bude k dispozici prototyp na vyzkoušení? Bude jej možné vyzkoušet doma proti záloze?

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od TomasT »

Nemam zadnou hlinikovou krabici, budto upravovany modushop nebo vlastni iniciativa. Pokud bys mel moznost si to do krabice usadit sam, je to pro mne mnohem snazsi, protoze ta moje krabice je draha a neumim to poresit levneji. 192kHz s jednim vstupem 14000Kč za komplet sestavenou elektroniku s trafem, bez krabice, staci jen pripojit do zasuvky a jede... Pujcit to nebude problem samozrejme, ale ne prototyp, ale ostrou verzi. Jeste si nedovolim dat soft na 192kHz, nemam ho dostatecne odzkouseny, takze dva tri tydny si ho budu zkouset a korigovat pripadne nedostatky. Upsamp tam nemam, lze samozrejme softwerove cokoli, ale mne to vubec nebere.

Co se tyce mechaniky, modushopacke krabice jde sehnat i v cesku, ale je potreba do nich nechat nafrezovat otvory pro konektory a s tim mam velke problemy, je pro mne mnohem lehci kdyz si to lidi zaridi sami. Presne koty samozrejme poskytnu, pripadne i dxf pro NC masinu.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od TomasT »

Zase jsem se kousek pohnul a tady se rodi prototyp. Bohuzel jsem na design zustal sam, no snad to uplny pruser nebude.
A mam prislibene ze si to muzu donest na aparat ktery si nemuzu dovolit, tak jsem zvedavy jak se s nim poperu.

http://www.ttc-audio.cz/P1000289.JPG

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od agavel »

Když to tak vemu od oka, tak to vypadá skoro jako T+A ;-)


TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od TomasT »

*taktone* *taktone* *taktone* *hura* Pokud nekdo umi lepsi, rad jej prevezmu *hura* Ale mne se to celkem i libi -)

boxer

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od boxer »

Tome,to byl fórek.

Vypadá to podobně jako T+A, a mě se hlavně T+A líbí. Je to super uděláno. *thumbs up*

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od agavel »

A hlavně až bude mít Tomáš možnosti v dotažení designu, které mají v T+A a podobně, tak to bude stát jiné prachy. V podstate podobné to je pro Dispre nebo Dudkovy koncáky, které si lidi stavěli sami. Když bych chtěl být velmi odvážný, tak i zesilovače od BVa se od toho vzhledem tolik neliší, ale tady mě prosím berte už hodně s rezervou. Když se tak podívám na svůj Benchmark DAC1, tak to taky není žádný krasavec, zůstanu li u DAC.
V PC oblasti jsem viděl nějaké stránky, kdy byly skříně dělané k nepoznání. Myšleno, že bylo těžko poznat, že to má být PC skříň. Jenže to bylo vždy moře práce a navíc se tam zhusta používal plast a kytování.
Za mě osobně je ten design docela normální. Zvlášť moc se mi nelíbí T+A, ale pro takovýto projekt je to myslím velmi v pohodě. Komu se nelíbí a chce ho, má vlastní možnosti nebo se dá použít nábytek, kde se schová.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od TomasT »

Boxer - vzdyt ja to taky samozrejme beru, je treba sem tam popichnout, ne ?? Jemne -))))

Agavel - je to otazka vkusu, samozrejme, ale ber v potaz ze je to zaprve hruby nedodelek, zadruhe prototyp na kterem se overuje ze vsechno sedi, pasuje jak ma, kde mu chybi jeste hodne veci dodelat, namatkou zakryt segmentovky kourovym sklem, potahnout displej nahoru, diry pro leddiody, popisy. Az bude toto hotove, bude to vypadat zase jinak. Daji se udelat krasnejsi veci, otazkou je kdo to bude financovat. S tim schovavanim do skrine to byl dobry for *headbang* Ovladat to potom bude teda jak ? Da se tim poresit snad cele hifi od cd, pc, dvd az po televizi nebo satelit, samozrejme ze bez analogu, a ja a spousta dalsich uz analogovy zdroj nemame a ani mit nebudem. Da se rict ze k tomu prevodniku pripojim uz jen koncove zesilovace a muzu klidne i rovnou do biampu a jedu, nepotrebuju dal uz nic resit.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od agavel »

Jasně. Přeju čas a sílu na dotažení do konce. Zřejmě to bude zajímavý kousek a těším se, že ho někdy někde uslyším. Můj Benchmark mi také fungoval svého času jako DAC+Pre, ale se separátním předkem dělá svou práci lépe DAC i předzes. Přesto to bylo docela dobré a umím si představit, že při troše snahy to může být konečná pro mnoho lidí (myšlen ten tvůj produkt).
A pokud jde o schování do nábytku, tak to zas taková sranda nebyla. Když je to šikovně pořešené, škvíra pro dálku se najde. Já jsem bez dálky taky žil docela dlouho u dvou výrobků a holt na to ovládání bych si ty dvířka i otevřel. Když mi to stálo za to, nebral jsem to vstávání z gauče jako prudu. Když vemu, co všechno musejí dělat příznivci gramodesek...

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od TomasT »

PRO TY CO CEKAJI NA ROZSIRENI DACu.

Kdo bude mit zajem o rozsireni na vice vstupu, rizeni hlasitosti, MUTE, 24-192, ext. clock, dalkove ovladani a bude chtit namiru obrobeny celni panel z 10mm materialu eloxovany budto na cernou nebo stribrnou, at mne co nejdriv kontaktuje soukromou zpravou nebo na email, protoze panely se nebudou dat delat po 1ks. K celnnimu panelu budou vsechny dalsi nalezitosti jako jsou hmatniky pro tlacitka, kourove sklo pred displej, distancni sloupky atd.

Panely budou bez popisu, to necham na kazdem individualne.
Kdo planuje porizeni i clock generatoru, silne doporucuju skloubit objednani celniho panelu spolu s panelem k DACu, protoze odstin eloxu nemusi byt v nasich podminkach stejny pri druhe serii !!! Mne by to pomerne dost vadilo.

Nebudu delat zadne kusy navic !!!

Toto je jen pro ty, kteri chcteji Hi-Fi panel, panely pro muzikanty, cili RACK provedeni budou o neco pozdeji. a ty tady ted michat nebudu, navic si myslim ze vim o vsech kteri RACKovinu budou chtit.


Diky, TT.


Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od pasul »

Co hen totok koštuje kompletko?

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od TomasT »

Tezko rict, jeste neni ve stavu kdy bych mohl rict ze je to cele podle mych predstav. Pres 20k zcela urcite a do 30k taky urcite. Za tu cenu tam bude 6 digitalnich vstupu, z toho 4 peofi AES/EBU a 2 SPDIF, rizeni hlasitosti bez destrukce bitove hloubky, externi synchronizace, mute, displej zobrazuje utlum v dB, a dva plne symetricke analogove vystupy aby sly lehce pripojit zesilovace do biampingu. K tomu vsechny "bezne" funkce bude mozne ovladat ovladacem od SONY, nebo nejakym univerzalem ktery bude umer IR protokol SONY zesilovacu. Neni uz potreba zadny predzesilovac, signal muze jit "primo" do koncu. Bohuzel to neni pro ty, co potrebujou pripojit analogovy zdroj signalu...

Neprubnem toho hnojaka nekdy s tvym masakrem ?

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. TomasT DAC

Příspěvek od pasul »

No určitě ano. Já se na to moc těším. Nečekám ani nějaký velký rozdíl. Tedy zatím to jen odhaduji podle řečí lidí, co měli to štěstí. Akorát já jsem teď v jednom ohni. Že já blbec nezůstal radši zaměstnanec.... Na aparát nyní není ani chvilka. Ale v neděli zase vyženu pavučiny z bednisek. Určitě se domluvíme. Ještě bych ale chvíli počkal, až přijdou nové a závěrečné bedny do mého systému. Už se na to těším. Ale i s těma bobíkama za 100K co tam mám teď to není špatné. Dá se to překousnout.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host