Počítač v roli ultimativního zdroje

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítač v roli ultimativního zdroje

Příspěvek od BK »

Zle som to napísal. Moja chyba.
Posielal som do DACu bit perfect 44/16/ stereo a tam bolo v analógovej časti veľa frekvencii aj za 22 050 Hz lebo analógový filter je naladený oveľa ďalej.
Potom som na vyšších frekvenciách tj 48 88 96 192 posielal už resamplovane data ktoré už boli aj cez SoX filtrovane nad 20 kHz. Postnem výsledky.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

U mě je nejlépe KS Foobar bez jakéhokoliv DSP a nastavení rychlého filtru (roll-off) v DAC.
Pokud změním na WASAPI nebo ASIO, tak se vytratí dynamika v nízkých frekvencích. SW resamping nelze poznat.

BK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BK »

Zdrojovy subor je vzdy rovnaky a to 44,1kHz-16bit

1 - original poslane do DACu v bit-perfect kvalite
2 - fyzicky poslane 48 kHz/24bit po uprave v SoX
3 - fyzicky poslane 88,1 kHz/24bit po uprave v SoX
4 - fyzicky poslane 96 kHz/24bit po uprave v SoX
5 - fyzicky poslane 192 kHz/24bit po uprave v SoX

Zvukovka je shit, preto dolu ten sum tak vysoko :)

https://photos.app.goo.gl/MYacyRhB4h66NQJNA

BK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BK »

svartenatt píše:
04 pro 2020 22:41
... nastavení rychlého filtru (roll-off) v DAC.
Aj ja mam pouzity filter v DAC-u s rychlym roll-off.
Pozri aky je u mna tento filter nedostatocny pri original saplovani 44,1 kHz na merani co som postol (1 - cervena ciara)
Je tam vela "aliasov" za 22,050 kHz co je zle a u mna to kazi zvuk - minimalne ale nepocuva sa mi to dobre :D

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Věřím Amirmovi, že to změřil dobře.
Aune X1S DAC and Headphone Amplifier Filter Response Measurements.png

BK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BK »

No a to vsetko napravo co je za tym krizom co ma v strede kruzok by tam nemalo byt.
To ti kazi zvuk na 100%, u mna je to poznatelne pri dlhodobom pocuvani.
Strati sa ti to take krasne doznievanie nastrojov a hlasov.

Proste hlava to podvedome chce prepnut na tych 192 kHz resamplovanych cez SoX.
Ak chces dam ti presne instrukcie-nastavenia ako sa vyhnut tomu "peklu" za 22,050 kHz cez AIMP prehravac ;)
U mna to "peklo" zacina uz od -6 dB (aj som odmeral a aj datasheet to tvrdi :) )
Asi aj pri tej Aune je to -6 dB len sa pri merani sekli asi lebo vidim ze frekvencia je 22,0664 kHz a nie 22,050 kHz.
Keby to bolo merane sinusovkou tak je to presnejsie, chapem ale ze biely sum je pohodlnejsi na meranie :D

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

A není to peklo už pod prahem slyšitelnosti? Já tam vidím, že to rychle padne pod -120 dB.

BK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BK »

Teraz som pozeral datasheet k Sabre ES9018K2M co je DAC cip v tej Aune x1s.
Mas presne rovnake parametre filtra ako mam aj ja na svojom DACu doma takze plati aj moje meranie hehe :)

Takze mam pre teba modru alebo cervenu pirulku tj ostanes v iluzii alebo otvoris cely potencial tvojho DACu :D

Resampluj cez SW prehravac minimalne na 192 kHz/32 bit a posli to do DAC-u priamo, mal by to byt poznatelny rozdiel k lepsiemu ;)

BK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BK »

svartenatt píše:
04 pro 2020 23:32
A není to peklo už pod prahem slyšitelnosti? Já tam vidím, že to rychle padne pod -120 dB.
Plati presne to meranie co som postol, ta cervena ciara a tam to zacina uz od -6 dB a nepada to az tak dolu.
Vyskusaj to resamplovanie co som ti doporucil a na 100 % to bude mat u teba lepsi zvuk.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak dík. Nastavení sox jen best, passband 95%, linear 50% bez antialiasingu?

BK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BK »

Neviem aky mas GUI ale je to toto nastavenie:

SoX 14.4 VHQ Linear Phase: -v -s

http://sox.sourceforge.net/SoX/Resampling

A mal by si pouzit WASAPI v Exclusive mode nakolko tento API mam na 100% otestovany.

BK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BK »

Tu som este doplnil original zdrojovy sinusovy signal do grafu:

1 - cervena - vystup z DAC-u pri fyzickom vstupe 44,1kHz/16bit - bit perfect
5 - zelena - vystup z DAC-u pri fyzickom vstupe 192 kHz/24bit resamplovane cez SoX 14.4 VHQ Linear Phase: -v -s
8 - fialova - original zdrojovy subor 44,1kHz/16bit sinus az do fs/2 tj. 22050 Hz

Vsetko co je cervena ciara napravo od tej fialovej tam uz nema byt.
Su to umelo vygenerovane frekvecie vdaka nedokonalosti filtra DAC-u.

https://photos.app.goo.gl/eUktLMavBDnYExNr7

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

FS píše:
29 lis 2020 22:32
kychtax píše:
29 lis 2020 09:44
.. Pang ma 200W HDplex (v eshopu) a hned pod tim ke koupi picoPSU. Kdyz tam uz muze byt jakykoliv LZ. Ja bych ho asi vyzkousel s project PB Maia nebo RS Uni..
HDPlex 200 používám. Po zvukové stránce představuje zlepšení oproti předchozí verzi, kterou používám ještě pořád k napájení WiFi routeru. Považuji je za šikovnou ekonomickou variantu lineárního zdroje, ale obávám se, že k top napájecím zdrojům nepatří. Navíc mi HDplex200 začala v poslední době "vrčet" - ale za to možná mohu já, nějakou dobu jsem jej měl umístěný přímo nad audio PC a dost se to tam zahřívalo. V každém případě, zajímala by mne zkušenost někoho, kdo měl možnost porovnat HDplex s jinými zdroji ve srovnatelné cenové kategorii.
HDplex200 mám a vrčení se občas objevilo také. Mám dojem, že může souviset s přepětím - chvíli jsem sledoval napětí na měřáku a mám dojem, že vrčelo jen při vyšších hodnotách napětí v síti (od tuším ca 235 V výš), ale obvykle je zcela ticho. Nebyla to žádná pečlivá analýza, jen pár zběžných kontrol při vrčení, které se jednou za čas krátce objevilo a pak zas utichlo.

Jinak k diskusi o iFi výš - iFi iPower jsou dobré a nevypozoroval jsem slyšitelný rozdíl oproti levným lineárům. Zajímalo by mě, jestli ta nová, o kousek lepší verze iPoweru přináší něco reálně navíc, pokud člověku proudově stačí předchozí verze.

iljic
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od iljic »

Dobrý den, mám dotaz. Řeším teď vhodný PC NUC. Současně mám NUC Gigabyte GIGABYTE Brix N3350 barebone a k němu lineární zdroj. Po přechodu na Ubuntu 20.04 LTS a Hqplayer 4.8.0 ( u této kombinace chci asi zůstat) už chudák nestíhá PCM formáty na hraně, ale DSD vůbec. Nové Gigabyte (Brix) už mají příkon 135W což mi přijde dost, znamená to i změnu lineárního zdroje. Intel NUC zas mají větrák a toho se bojím tak jsem trochu v koncích a nevím čím to nahradit. Data budu brát z disku rovnou z NUC (2TB) protože jsem si ověřil že je slyšitelný rozdíl oproti tahání z Nasu. Je teda fakt, že nemám hotovou lan síť. Zatím zapojen galvanický oddělovák ( tip dle Paveldosko) a čekám na kabely v kategorii CAT8. Přesto mi přijde lepší řešení mít data na disku v audio PC. Nemá někdo tip na audio PC, NUC?

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Na 6.strane píšem ako reakciu na :
jimmi píše:
04 čer 2020 18:13
RedBaron píše:
04 čer 2020 08:46
V životě by mě nenapadlo použít nějaký overkill s desítkama krabiček k tomu, abych mohl do svého od PC galvanicky odděleného DACu nahrnout pár bajtů dat které písničky mají, řešit který přehrávač z jedniček a nul dělá dvojky a trojky aby to hrálo jinak. Používám k tomu NUC8i5BEH s SSD M2 na systém a externí dokinou s dvěma 10TB disky. Plánuji počítač přesadit do Akasa Turing pasivního case, protože při hromadných konverzích se ozvě větráček a škrabavé plotnové HDD přesunout z poslechové místnosti na NAS protože při tichém večerním poslechu jejich provoz dovede rušit. Věci které (možná) mají vliv v desetinách promile řešit nehodlám, připadal bych si jako blázen při každém skoku na jinou nahrávku, protože najednou je rozdíl 30%...
Tiež mám ten Intel Nuc NUC8i5BEH2 v tom pasíve už 2 týždne http://www.akasa.com.tw/search.php?seed=A-NUC45-M1B ale na ležato (bez okrasných bočníc) a spokojnosť. :D Lineárny zdroj na externý HDD 12V +19V aj na ten NUC a aj další lineárny zdroj Topping P50 na napajanie 5V USB2.0 kábla do DAC a 5V dalším káblikom z neho posilnujem HUB čo mám v C-čkovom porte.
A už som to písal je moc počuť aj pripojené kvalitné sieťové káble a poistky do tých lineárnych zdrojov.
8-)

Odpovědět