SACD player - co zkusit?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od noaid »

petrL píše:Bufer může vyrovnávat jenom (krátká) zakolísání toku dat. Problém je, když v systému jsou dvoje hodiny. Jestliže jejich frekvence není přesně stejná, tak to ani buffer nezachrání (ledaže by obsahoval celý disk nebo skladbu). Já jsem přesvědčen, že v systému s více hodinama se čas od času nějaký bit musí ztratit. Proto mám v principu nejradši dac řízený hodinama klidně ze spdifu, žádný reclocking a jiná kouzla. Ale samozřejmě záleží i na provedení.
Samozrejme mas v jistem smyslu pravdu. O tom problemu vim.
Otazka je jaka je velikost toho bufferu (v prehravaci jsou buffery na nekolik sekund pri datovem toku az 40Mbit/s), dale jak velky je rozdil tech hodin, z teto kombinace vyleze kolik samplu se musi pridat a zda to vubec jde poznat, protoze se urcite pridavaji inteligentne plynule rozprostrene. To muze byt nic ve srovnani s vlastni nic moc kvalitou nahravky.
Mimochodem definice hdmi co si pamatuji umoznuje zpetny kanal pro "master clock", je to uz dlouho, snad si to pamatuji spravne. Je otazka, zda to nejaky DAC pouziva ci ne a zda transport to umi pouzivat. Ale ta moznost tu teoreticky je.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od petrL »

Otázka je, které hodiny řídí bufer? Nějaké určitě, takže problém různé rychlosti hodin nemůže bufer nějak rigorózně vyřešit. Určitě se hodně dopočítává.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti