SACD player - co zkusit?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

SACD player - co zkusit?

Příspěvek od TAB »

Uvažuji koupit SACD přehrávač. Zajímá mě a trochu láká jestli by se našlo aspoň pár nosičů které by měli slušný zvuk. Tedy neočekávám nějaké extrémní změny a taky i proto že koukám po použitém levnějším přístroji. Vybral jsem si Marantz SA8003 ale nebránil bych se i podobnému přístroji. Má to vůbec cenu se tím trápit

Otázky jsou:

1) Je SA8003 aspon trochu zvukově slušný komponent co netahá za uši?
2) Lze u SACD přehrávat také HDCD nosiče? Pár jich mám a moc se mi líbí a chtěl bych je mít na čem přehrávat..
3) Kde nakupujete SACD nosiče?

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od noaid »

2) Je třeba ověřit v návodu. Může i nemusí. Přesněji přehrát to půjde, otázka je jestli bude správně dekódovat.
3) ebay, amazon, jiné eshopy v zahraničí. U nás je to většinou dražší. Mnoho kvalitních sacd je ale rozebráno.
Co se týče konkrétních titulů, dobrý zdroj hodnocení je http://www.sa-cd.net/, občas i komentáře na amazonu. Dle svého vkusu si můžeš vybrat sám.

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od TAB »

jasně děkuji za vyčerpávající odpověd'

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od drfish »

1) Mám sa8400 a výrazně kvalitou převyšuje CA Azur BD751, který sám hlaje poměrně dobře. Takže by to mohl být posun.
3) Nakupuju na jpc.de a spokojenost maximální, jen ten výběr SACD by mohl být přece jen větší...

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od fox »

Mám Sony SCD555 ES a Denon DVD A11. Daji se pořídit za cenu okolo desíti tisíc. Taktéž se dá koupit náhradní laser. Jsem s nimi celkem spojený. Ve své době to byly špičkové přístroje.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od Renown »

Myslím, že pro poslech klasické hudby, zvláště velkých hudebních těles, je to jediná možnost.

Nechápu, že formát SACD nezaznamenal úspěch. Přišel v době, kdy CD byly na vrcholu, o prodeji stahované hudby tehdy ani nebyla řeč. Teoreticky měl zcela jasně nahradit CD, ale asi se pánové u Sony a Philipsu tentokráte přepočítali :?: Podobný příběh jako DVD-A.

Mám Krell Evolution 505, uvažoval jsem o levnějším Krell SACD Standard III, ale jsem rád, že mne kamarád (díky Lachime :-) ) postrčil správným směrem :
Obrázek

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od TAB »

Děkuji za všechny postřehy. Právě ten Marantz se mi líbí ale neumí číst HDCD a to je důležité, protože mám takto nahrané CD která se mi zvukově moc líbí a ten rozdíl jasně slyším. Nechci však mít doma jeden CD player pro přehrávání HDCD druhý pak na SACD a k tomu ještě mít svůj převodík. To už bych měl doma toho trochu moc.

Ještě je jedna věc která z které mám obavu a to je laser. Nikdy jsem nedělal servis na SACD přístroje a nevím jak je to s dostupností laserů jako náhradní díl. To budu muset ještě ověřit.


Já osobně také nechápu proč se SACD neuchytilo. Přijde mi to jako logický a dobrý směr jak pokračovat dál v oblasti audiotechniky.
Mám film rád ale to jak ten trh se zaměřuje neustále na TV a domací kina mě už nebaví...

JFI
Příspěvky: 101
Registrován: 23 bře 2009 18:53
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od JFI »

Aby SACD mohlo být úspěšné, muselo by nahradit CD. Tzn. vše mělo být zpracováno a vydáváno v hybridních verzích. A i to by asi bylo bez opravdu silného marketingu velmi velmi těžké. Minimum populace ocení kvalitu hires audia v porovnání s CD (o mp3 nemluvě) a cena SACD by se musela blížit či rovnat ceně CD. A nejen to ...

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od noaid »

No popravde SACD byla slepa cesta vyvoje, kterou zabilo primo Sony svou licencni politikou, dale technicka omezeni formatu dsd pri zpracovani. SACD prezilo vlastne jen diky donedavna perfektni ochrane autorskych prav, tim vyhralo nad dvda.
Dnes jde vyvoj placek naopak k jedinemu formatu jak pro video, tak pro audio, ktery nebude mit vyrazna technicka omezeni dalsiho rozvoje. Je to spravna cesta. Sacd je dnes uz koncepcne zastaraly format nevyhovujici dnesnim pozadavkum.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od Renown »

A co vyhovuje dnešním požadavkům ?

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od noaid »

Sacd ma omezenou zaznamovou kapacitu, jde v podstate o jednovrstevne dvd.
Prehravac by mel byt siroce dostupny beznym lidem, coz sacd prehravace nejsou a nikdy nebudou.
Format by nemel omezovat dalsi rozvoj do budoucna jak v rozliseni, tak v poctu kanalu, take v moznostech dalsich. Sacd je format placek uzavreny, jeho rozvoj je ukoncen.
Jediny format ktery zatim splnuje po vsech strankach parametr dostupnosti, otevrenosti, univerzalnosti, moznosti dalsiho rozvoje atd. je bluray. Hnacim motorem jeho sireni je samozrejme film, brzdou u audia je jednak neuveritelny konzervatismus hifi komunity, jednak neschopnost hajendovych firem osetrit i tento segment (je to prece je trochu slozitejsi, na to uz mensi firmy nemaji), dale zatim vyssi cena nosicu a vyroby, mozna i zaostalost nekterych nahravacich studii pro hires technologii.

Pro priznivce flac: na nekterych audio bd je moznost si z nej natahnout nahravku ve flac do pc. Neni k tomu treba bd mechanika v pc, udela se to po siti z vaseho bluray prehravace volbou v jeho menu. Na bluray je mozno doprogramovavat dalsi a dalsi funkce, formaty, atd.

JFI
Příspěvky: 101
Registrován: 23 bře 2009 18:53
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od JFI »

Každé medium má z principu omezenou záznamovou kapacitu. BD, stejně jako DVD-A, nemají šanci prosadit se jako audio nosiče, pokud nebude hudba vydávána v nějaké vícekanálové verzi. Nezdá se, že by se měl multikanál prosadit a proto tato dvě média se jako audio nosiče, dle mého názoru, neprosadí. BD zatím nepřeválcovalo DVD ani ve videu.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od drfish »

No je fakt, že se teď na jpc.de objevily blu-raye s muzikou http://www.jpc.de/jpcng/home/browse/-/c ... 5626_51299, ještě jsem nenašel odvahu si nějaký koupit. Cena kolem 22 eur je vyšší, zvlášt, když jsem konzervativní člen hifikomunity s SACD playerem, který chci využít, ale mám zatím asi deset kousků. Navíc neúspěch BD i SACD je dnes posílen i možností stáhnout hires FLAC placeně i nelegálně, takže tu budoucnost to asi taky mít moc nebude. Dnes je doba datových úložišť....

Panzer
Příspěvky: 34
Registrován: 21 čer 2010 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od Panzer »

Mozna se uplne pletu, ale myslim ze vsechny fyzicke nosice pro digitalni data (audio i video) jsou v podstate mrtva zalezitost... muj soukromy odhad je ze zustane LP pro ty, co chteji mit opravdu neco v ruce a uzit si to (vcetne ritualu kolem), a vsechno ostatni bude ciste v souborove forme.

Takze mozna spis nez investovat do prehravace fyzickych medii by mohlo byt lepsi resit NAS a system zalohovani... :-D

(ale pro jitotu jeste jednou dodavam, ze to je muj velmi subjektivni a asi trochu extremisticky pristup :-)

Panzer
Příspěvky: 34
Registrován: 21 čer 2010 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD player - co zkusit?

Příspěvek od Panzer »

omlouvam se, prehledl jsem zaverecnou vetu predchoziho prispevku - takze mozna v tom extremismu nejsem sam :-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti