Tidal

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Liamee
Příspěvky: 345
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od Liamee »

Na relevantní argumenty a prostý fakta reakce jak malý umanutý dítě, argumenty žádný, jen zaťatý pěstičky a "vzteklý" dupání nožičkou - Já neci a neci a neci..... *bravo*

mumu
Příspěvky: 465
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od mumu »

Liamee alias Luk, teraz ale si dostal technické K.O. a tie zaťaté pestičky a dupání nožičkou je na Tvojej strane. Vidí to tu "skoro" každý, samozrejme okrem Teba. 🙂👍

Liamee
Příspěvky: 345
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od Liamee »

Ne milej zlatej mumu, žádný "technický" ani žádný jiný K.O. jsem nedostal, to leda ve tvejch fantaziích, ale ty jsou jen tvým problémem. Naopak, K.O. si tu každou chvíli zas a znovu dává mcm, to vidí každej kdo umí číst.

mumu
Příspěvky: 465
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od mumu »

Páči sa mi to tvoje "milej zlatej", fakt ... tak teda ak sa necítiš K.O. tak pokračuj, ale slušne. Zatiaľ sa výborne baví každý, kto v tebe spoznáva Luka a jeho rozprávky tisíc a jednej noci 🙂

Liamee
Příspěvky: 345
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od Liamee »

To jsme rád, že se ti moje "milej zlatej" líbí, fakt ... Nemám co cítit, blábolení a vymýšlení nesmyslů, nepravd atd. není K.O., to po člověku jen steče, tak pokračuju (a tebe fakt o svolení žádat nebudu), ale tak slučně jak slušně pokračují jiní. Výborně se baví každej, kdo v tobě poznává místní známou firmu. Pro někoho "pohádky," pro znalé prostá fakta a realita, neuděláš nic. *hura*

mumu
Příspěvky: 465
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od mumu »

OK, ako som už písal, máš povolenie baviť nás ďalej, Luku. Využi to, kým sa dá..

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od progsociety »

Tidal test, deň č. 9

Keďže som nedostal žiadnu odpoveď na banálnu otázku z dňa 20. 10. 2023, zavrhol som prehrávanie cez Chrome. Nainštaloval som si do PC (Windows 8.1) Tidal aplikáciu a...

Gapless playback v aplikácii funguje.

P. S. Pokiaľ hudba vyšla za posledných 20 rokov, spravidla býva dostupná iba v jednej verzii. Prečo nevyužiť v takom prípade Tidal?

Keďže je málo pravdepodobné, že niekto odpovie, skúsim si odpovedať sám: Namiesto kupovania "novej" hudby uprednostňujem na fyzických nosičoch hudbu z rokov 1970 - 2000.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od mrba »

Doporučujem ešte vyskúšať prehrávanie Tidalu cez Audirvanu alebo Roon, mne sa zo pred dvomi rokmi zdalo zvukovo lepšie.

mcm
Příspěvky: 251
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od mcm »

progsociety píše:
27 říj 2023 21:22
Tidal test, deň č. 9

Keďže som nedostal žiadnu odpoveď na banálnu otázku z dňa 20. 10. 2023, zavrhol som prehrávanie cez Chrome. Nainštaloval som si do PC (Windows 8.1) Tidal aplikáciu a...

Gapless playback v aplikácii funguje.

P. S. Pokiaľ hudba vyšla za posledných 20 rokov, spravidla býva dostupná iba v jednej verzii. Prečo nevyužiť v takom prípade Tidal?

Keďže je málo pravdepodobné, že niekto odpovie, skúsim si odpovedať sám: Namiesto kupovania "novej" hudby uprednostňujem na fyzických nosičoch hudbu z rokov 1970 - 2000.
ahoj, tvoji otázku jsem zaznamenal ale nechtěl jsem na ní odpovídat abych nevyvolal další flame. Oficálně se Tidal k možnosti Gapless nevyjadřuje a asi ví proč. Moje zkušenost je taková že při přehrávání z Windows aplikace by se to při troše dobré vůle dalo nazvat gapless ale úplní gaplless puristi s tím asi nebudou souhlasit pokud chápou gapless jako nepřerušované přehrávání po sobě jdoucích zvukových stop. Zajímavé je že třeba streamer Wiim Pro má v dokumentaci že podporuje gapless ovšem co jsem porovnával tak to hraje stejně jako oficiální Windows aplikace pro Tidal.

co se týká nahrávek tak už se to myslím řešilo v jiných vláknech - u starých nahrávek je potíž s kvalitou, tehdejší špičkové nahrávací stroje https://www.theaudioarchive.com/TAA_Tap ... r_A820.htm mají na dnešní poměry tragické parametry. Takže ani HiRes na Tidalu z toho neudělá žádný zázrak maximálně to méně zkazí oproti nějakému dřívějšímu vydání v loudness CD verzi. Jiná je situace u novějších nahrávek pořízených už digitálně ve studiu ve vysokém rozlišení - tam už poslech v Hires dává smysl a je zbytečný to downgradovat do CD formátu. Ber to co píšu jako můj osobní názor - nemám zájem se tu do krve hádat s někým kdo bude tvrdit že při slepém testu nepozná rozdíl mezi HiRes a CD, díky.

Liamee
Příspěvky: 345
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od Liamee »

:lol: To jsou zase bláboly. *bravo* Ty fakt jedeš, to se ti musí nechat.
Tak u starejch nahrávek je "potíž s kvalitou, protože tehdejší špičkový nahrávací přístroje mají na dnešní poměry tak tragický parametry, že to už ani Hi-Res na tidalu už nezachraní, maximálně to míň zkazí oproti starým vydání na CD," jo?. :lol: *bravo* Tak to je aspirant na blábol roku. *bravo* Sice právě dřívější "pre-Loudness War" nahrávky jsou zvukově mnohem lepší než ty dnešní, a například v 80. letech vznikaly zvukově nejlepší nahrávky za celou dobu co se hudba nahrává (takovej kvalitě se dnešní nahrávky ve většině případů ani neblíží a můžeme si tak u nich o takovej kvalitě leda tak zdát), ale nahrávací přístroje tehdy měli podle dnešního pohledu nějakýho neználka tragický parametry, tak jsou ty zvukově špičkový nahrávky co na těch parametrově tragickejch přístrojích vznikaly blbý a ani Hi-Res už je nezachrání. *bravo* :lol:
Ale tak hlavně, že u dnešních nahrávek je situace jiná, nahrávací studia jsou dneska až po strop našťouchaný špičkovou moderní technikou s parametrama mnohem lepšíma než měli přístroje v minulosti. No a co, že dneska tahle studia chrlí jako na běžícím páse zvukově zmrvený nahrávky, který jak z CD tak v Hi-Res hrajou ve většině případů úplně stejně blbě? To je fuk, Hi-Res má lepší parametry a protože parametry jsou všechno, tak je CD nepoužitlený, zvuk mrví a poškozuje, zatímco v Hi-Res je všechno skvělý, ten má lepší parametry, tak je dokonalej. *bravo* :lol:

Ty evidentně nemáš doslova ani šajna co je to vlastně ta zvuková kvalita a co určuje zvukovou kvalitu nahrávky atd., vidíš jen ty tvoje parametry a protože ty jsou všechno, tak tím je taky všechno daný a hotovo. *bravo*

mcm
Příspěvky: 251
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Tidal

Příspěvek od mcm »

v pohodě limamee respektuju tvůj názor, mám kamaráda co tvrdí že nejlepší nahrávky má na kazetách, pokud to tak slyšíš a baví tě to poslouchat tak je to ok.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od Herrer »

mcm: To ale přeci není názor. Co píše Liamee, je nezpochybnitelnej fakt. Jestli jako fakt věříš, že loudness war zpraseninu zachrání formát s teoreticky vyšším potenciálem, tak seš šťastnej člověk a přesně cílovka těch marketingem živenejch k.k.tů, co tuhle hovadinu pořád tlačí.

Představ si to jako auto. Kdybys měl proti sobě starýho Mustanga a novýho, kterej by byl ale vybavenej nevypnutelným omezovačem... Co by bylo lepší auto? A takhle nějak je to v hifi. Prostě mainstream (naprosto drtivá většina nahrávek rocku, popu, metalu, elektroniky a jejich všemožných odnoží) vycházel do začátku Loudness War (cca polovina 90.let) v mnohem větší kvalitě, než mainstream dneška. Zcela bez ohledu na nižší potenciál tehdejších médií. Proč? Protože nebyl tak šíleně komprimován a byl přenášen na médium s úctou k hudbě i jejímu posluchači. Hi-Res nálepky jakýhokoliv druhu jsou dneska jen šidítko, který nemá šanci změnit, to prvotní "trendy" zprasení ořezem dynamiky. Pusť si desku z 80. let a pusť si její remaster třeba z roku 2000. CO uslyšíš? Minimálně na první dobrou (a to i kdybys byl úplně hluchej), uslyšíš, že ta stará je tišší. Jenže ona není tišší prvoplánově, ona je tišší proto, že má větší dynamický rozsah, tedy větší rozdíl mezi nejtišší a nejhlasitější částí nahrávky. To dělá ve vnímání hudby strašně moc a v podstatě ti dvě stejné desky vytvoří úplně rozdílný emocionální zážitek. Dneska to zní hlasitěji a na masově prodávaným hardwaru to vlastně může znít i "líp", protože vlastně slyšíš i detaily, který by ti díky jeho nižší kvalitě možná unikly a nebo bys musel zesílit :-) Dává to na první dobrou iluzi lepšího zvuku a jelita, co to vymyslely, to dobře vědí. Na většinu lidí, ne však na maličkou skupinu hifistů, se ukázalo, že to funguje. A proto to taky vzniklo a proto to taky pořád trvá.

Proč myslíš, že jdou opět nahoru prodeje vinylů??? Ne, fakt to není nějakej rozmar nebo láska k vintage, ale prostě se to děje proto, že na vinyly jdou zvukově LEPŠÍ nahrávky téhož, co jde do digi. Vydavatelé moc dobře vědí, proč to dělají. Je to nechutný zvěrstvo a v podstatě pochod pozpátku. Já si strašně přeju, aby konečně někdo dal nějakou možnost "cé", kde bude k dispozici digitální formát, kterej bude klidně dražší, ale půjde na něj ten kvalitní master. Jenže to se nestane. Proč? Protože digi jde lehce kopírovat a přesně to by se i dělo. V podstatě by tím hlavouni přiznali, jakej podvod páchaj na ovečky, který jim to žerou. Ty by se divily, proč tu je něco, co je dražší, než to jejich, co je přeci označeno zlatýma nálepkama a proč asi. Přitom dost možná by si s tím trh poradil a lidi by platili za to, co by se jim zvukově na jejich železech víc líbilo. Jenže to asi jen tak nezjistíme.

Neber, prosím, můj příspěvek jako nějakou aroganci, ale když čtu, jak pořád žongluješ s formáty a dokola zmiňuješ smysl downgradu Hi-Res do CD kvality, tak si uvědomuju, že nejspíš fakt nevíš, o čem je tu řeč. A to mě na hifi fóru fakt překvapuje. Takže ne, takovej downgrade by opravdu nedával smysl, ale o tom tahle diskuse vůbec nebyla.
Nadral reprosoustavy

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od Yiakubou »

Nic proti, ale ja si teda myslim, ze drtiva vetsina lidi, co si kupuje vinyly, nema o nejaky loudness war ani tucha.

FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od FS »

*offtopic*
A proč by měla být produkce na vinylu oproštěna od loudness war?

Fidji99
Příspěvky: 1082
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tidal

Příspěvek od Fidji99 »

Celkovo problem tejto diskusie, je ze je vedena v duchu, ak “ak nerobis to iste ako ja, tak si idiot”

Moja zbierka hudby sa sklada z vinylov okoch 1961 - 1977 (cca), asi 50% je mono, CD z rokov 1982 - 1995, neskorise veci uz mam na NASke, teraz budujem BR audio MCh.
Novu hudbu pocuvam z Qobuzu.

Vela ludi pre stromy nevidi krasu lesa.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host