Výběr DACu

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Robelles
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2012 12:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Robelles »

Ja mám pioneer n-50 už nejaký týždeň doma. Zatiaľ nevyužívam všetky jeho prednosti , no zatiaľ prevláda spokojnosť . Ovládanie som riešil cez tablet a hudbu mám napojenu do USB vstupu na 500g hardisku.

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od vonvichousch »

Robelles píše:Ja mám pioneer n-50 už nejaký týždeň doma. Zatiaľ nevyužívam všetky jeho prednosti , no zatiaľ prevláda spokojnosť . Ovládanie som riešil cez tablet a hudbu mám napojenu do USB vstupu na 500g hardisku.
Je schopen tento přehrávač přehrávat "gapless" ? Tedy bez vkládání mezer mezi stopy ? Tak abych nemusel mít flac jako jeden soubor .díky

Robelles
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2012 12:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Robelles »

Čo viem tak to nevie skoro žiaden, takze ani tento, no to mi nevadí, tých albumov zas nie je až tak veľa čo to vyžadujú.

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od vonvichousch »

Dík moc za odpověď,takže je to pro mě bohužel nepoužitelné :( .Nechápu to,dost "hrajítek" za pár stovek to podporuje a tyhle hi-fi přehrávače ne .

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od bh69 »

Prosakuji urcite zpravy, ze CA Magic 6 by mohl mit gapless vyreseny s novym FW. Psal to napr. ve foru whathifi primo nekdo od CA, ale vyjadroval se pomerne mlhave a nejiste. Kazdopadne se to zrejme snazi vyresit.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Odar »

vonvichousch píše:dost "hrajítek" za pár stovek to podporuje a tyhle hi-fi přehrávače ne
U Hifi si musis zaplatit za vsetko, aj za uplne bezne a trivialne zalezitosti. Tiez neverim, ze je to nejaky problem - je to len problem chcenia. Ale ktory vyrobca si neda rad do specifikacie velkym, cervenym - gapless playback supported :lol:

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od bh69 »

Odar píše:Ale ktory vyrobca si neda rad do specifikacie velkym, cervenym - gapless playback supported :lol:
Ono je spis k nastvani, jak vyrobci slabiny svych vyrobku zamlcuji a clovek je musi hledat nekde po forech a recenzich ... Nemyslim jen tenhle pripad, ale treba pred nedavnem jsem se snazil zjistit, jake zpracovani pri zobrazeni barev pouzivaji LED TV (jestli zobrazuji skutecne plnobarevne pixely, tj. 4:4:4 chroma rendering). Normalne to nikdo neuvadi, zkusil jsem tedy zaslat dotaz na Panasonic a na LG. Ani od jednech jsem tuto informaci neziskal.

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Patmann »

...možná že jsem úplně mimo,ale rád bych poslechnul Philips DAC960 http://www.dutchaudioclassics.nl/philip ... converter/

..znáte někdo? slyšeli jste? vrád bych jej poznal osobně...

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Aleska »

Možná že se projevím jako nevzdělaný blbec,
ale může mi někdo polopatě vysvětlit, co funkce "Gapless" kladného a hlavně smysluplného přináší, že se najednou bez ní nedá žít ?
Přežil jsem vlnu Word Clocku (čti kukaček) do každé rodiny, přežil jsem tu hrůzu HiFi života bez asynchronního USB DACu, a nerad bych odešel z tohoto světa bez poznání gapless funkce *headbang*

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Miero »

Gapless sa je uzitocny pri pocuvani mnohych dlhych instrumentalnych albumov, kde dalsia skladba okamzite navazuje na aktualne hranu, napr. Mike Oldfield.

A tiez podla toho odhadnes, ci je vyrobca pristroja/softveru ochotny sa venovat netrivialnym detailom a vypiplavat svoj produkt k dokonalosti.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Odar »

GAP = trhlina, usek (na nasu problematiku by som to prelozil, ako medzera), GAPLESS je bez medzier. Cize ked pocuvas koncert, nemas medzi pesnickami ticho (skok medzi nimi). Pri pocuvani koncertov je to zasadna vec.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Aleska »

Odar píše:.... Cize ked pocuvas koncert, nemas medzi pesnickami ticho (skok medzi nimi). Pri pocuvani koncertov je to zasadna vec.
A kolik těch CD (SACD a podobně) ve své diskografii máš, kde je koncert nahraný vcelku ? I když by to byl záznam živého koncertu, kde máš jistotu že skladby jdou po sobě tak, jak v reálu ? Pominu-li velké kompoziční celky (které jsou naprosto neběžné), pak je jich 50, nebo 10, či pouze 1% z celkového počtu ? Nebo jen u vážné hudby ?
Ve své diskografii (1,5 TB) mám i 102 nosičů tzv. audiofilních a mezi nimi není ani jeden kvůli kterému bych potřeboval funkci gapless. Ta zásadní věc je tedy (pro mne) úplně nezásadní. Ba dokonce si ani nepamatuji, že bych byl na koncertě, kde nová skladba plynule navazovala na předešlou, vždy mezi nimi byly (zcela pochopitelně) pauzy.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Odar »

Cislo ti nepoviem, nebude ich urcite 80 % zo zbierky, ale keby to bolo len jedno oblubene CD a medzi pesnickami by mi to na par milisekund prerusilo hudbu - mna to sere. Pokial to nevadi tebe, tak je to v poriadku.

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od gabik »

Jenomze gap podle me vytvori pauzu mezi pisnickama ne jako na koncerte, ale ticho, jako mezi skladbama na CD, jestli se nepletu. Pro nas neznale, pochopil jsem to dobre? To by me taky hodne stolicovalo, takhle se to neda poslouchat :), takze jedine gapeless.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od bh69 »

Já mám takových nahrávek poměrně hodně - nejen živé koncerty, ale hlavně opery, oratoria apod. A třeba ty "živáky" patří k těm nejlepším a nejoblíbenějším.

Ale na druhou stranu se samořejmě problém dá obejít tak, že se takové CD vygeneruje jako jeden FLAC a problém odpadá. Zároveň ale nastane problém jiný - tato zařízení totiž současně s tím, že nezvládají gapless, neumí ani posun uvnitř stopy na zvolenou pozici. Znamená to teda, že tu hodinovou nahrávku lze poslouchat pouze kontinuálně od začátku. To se týká nejen streamování po síti, ale i přehrávání z USB (u CA Magic 6 nebo Pioneer N-50).

Pro soustředěný poslech ale v podstatě tyhle slabiny nevadí - tak jako tak poslouchám od začátku do konce a nepřeskakuju po stopách.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host