Výběr DACu

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Výběr DACu

Příspěvek od vision »

Zdravím,
tak jsem se dostal do situace, kdy mám nakoupeny komponenty k mé spokojenosti.
Teď mi schází jen odpovídající DAC.
Doteď jsem využíval DAC v preampu Denon PRA S10, ale Denony budu prodávat.
Prosím o doporučení DACu k mé sestavě.
Požadavky: nemusí mít sluchátkový výstup, nemusí mít regulovatelné výstupy, musí mít co nejlepší rozlišení (minimálně 24/192, nejlépe 24/384), musí mít USB vstup, jeho cena by měla odpovídat mé sestavě, tedy dle mého názoru 10-20tis., bylo by perfektní, kdyby byl k dostání v ČR.
DAC hledám už dost dlouho, ale našel jsem zatím jen Dac Magic Plus, Arcam rDAC, Carat Saphire, M2Tech. Nic z toho mne ale nějak zvlášť neoslovilo.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Odar »

Casea Cepheus MK II, pripadne ak by nevadila modu skatula, tak to, co mam v podpise bez regulacie hlasitosti. Ak teda hladas co najlepsi pomer cena / vykon.

EDIT: Aha, nevsimol som si, ze pozadujes USB vstup. Tak potom pripada do uvahy len prva moznost na objednavku po dohode s p. Vranom.

Pavel3
Příspěvky: 36
Registrován: 03 srp 2009 23:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Pavel3 »

Koupil jsem asi před týdnem Audiolab M-DAC :
http://www.audiolab.co.uk/M-DAC%20Series.aspx?lang=En
odsud :
http://www.hifi-studio.cz/
Má to asynch.USB, vynikající převodník a hlavně digitální filtraci, diskrétní jfet analog výstup.
Hraje to skvěle.

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od vision »

Ten M-Dac od Audiolabu vypadá dobře, ale přes USB umí jen 24/96.

Pavel3
Příspěvky: 36
Registrován: 03 srp 2009 23:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Pavel3 »

Je to otázka priorit, každé řešení v téhle ceně bude mít nějaké kompromisy. Tohle je (chápu, že třeba jen pro mě) prkotina, ve srovnání s tím, zda je kvalitní konverze, filtrace, přenos. Native 192/24 nahrávek mám na disku "na prstech jedné ruky".
Jinak, pokud by šlo o upsampling, ten se děje v DACu na 384kHz, není potřeba upsamplovat softwarově v počítači (ani to není výrobcem doporučováno).

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od vision »

Myslím, že zatím je na tom nejlépe M2Tech Young.
Jenže jeho cena je stejná jako moje bedny :|
Kdyby se dal sehnat použitý, asi bych šel do něj.
Pak ještě uvažuju a Musical Fidelity M1 DAC. Taky není špatný.
Co by mě ale zajímalo, proč jsou některé DACy velké jako hifi komponent a jiné jako krabička cigaret.
Oba dělají to samé.
Narazil jsem třeba na tohle: http://www.bladelius.com/index.php/products/usb-dac a říkám si, jestli by něco takového nestačilo.

Pavel3
Příspěvky: 36
Registrován: 03 srp 2009 23:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Pavel3 »

MF M1 jede (AFAIK) v usb adaptive modu (i když MF nejdříve mlžil, že v asynchr.), což je slabina.

M2Tech Young má na výstupu operáky (a je o 10k dražší), M-DAC má diskrétní výstup s jfety.

Otázka je, co daný člověk (se svýma ušima a na svém řetězci) pak nakonec rozliší (čimž navazuju na tvou poslední větu). Já sám za sebe si vůbec nejsem jistý, jestli by mi třeba všechny ty jmenované (tj. katagorie 15-30tis.) nehrály stejně. Měl jsem dosud v jednom řetězci DAC/kartu M-Audio USB Audiophile, v druhém kompu interní PCI kartu Lynx (cca 20tis.), zřetelně jsem slyšel nedostatky toho M-Audia, tak jsem chtěl do toho druhé řetězce něco, co by hrálo aspoň jako ten Lynx a mělo USB vstup.
Chodit po prodejcích nebo majitelích jsem momentálně nemohl, tak jsem se rozhodoval dle dlouhodobého sledování diskuzí a referencí, a dle pověsti, kterou má v audiofil.komunitě tým Johna Westlakea a taky podle zkušeností, které jsem nasbíral dříve při výběrech CD playerů, kdy si myslím, že mezi rozhodující parametry patří řešení digitální filtrace a analog.výstupu, u ext.zařízení taky nízký jitter při přenosu.
Takže nemám vlastní poslechové srovnání s těmi jinými jmenovanými DACy, jen můžu potvrdit, že ten M-DAC mi teď hraje stejně dobře jako Lynx a oproti M-Audiu je to tak velké zlepšení, jaké jsem ani nečekal.

Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 337
Registrován: 25 lis 2010 02:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Teti »

M2 Tech Young je naprosta bomba v Anglii. Da se velice levne sehnat na ruznych forech nebo eBay. S bateriovym napajenim velice dobry DAC.

zbynekb
Příspěvky: 4
Registrován: 16 bře 2010 23:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od zbynekb »

M-DAC umí také 192/24 ale jen přes koax a další jiné věci které ostatní DAC v této cen. kategorii nemají a mohou si jenom otom nechat zdát.Dokonce umí přes dálku volit a přeskakovat skladby při propojení z PC atd.....

Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Slavek69 »

Slyšel jsem dost chvály na Pro-Ject DAC Box FL.

http://www.techradar.com/reviews/audio- ... 070/review

http://www.witchdoctor.co.nz/index.php/ ... ac-review/

Sám o něm uvažuji.

Pavel3
Příspěvky: 36
Registrován: 03 srp 2009 23:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Pavel3 »

Nemá USB vstup.

soundgarden
Příspěvky: 36
Registrován: 27 led 2012 10:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od soundgarden »

NAD ma teraz novinku M 51 DAC sam som na tu msinku zvedavy ?

knopi
Příspěvky: 85
Registrován: 01 čer 2009 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od knopi »

V téhle ceně se opravdu zdá M-DAC jako dobrá volba ;) . Cepheus mk2/BB DAC můžeš řešit USB např. M2Tech Hiface, Casea údajně vyvíjí seriozní USB do budoucna. Pak už toho na výběr moc není.
Nebo koukej na zahraniční bazary a okolo dvacky by se mohl třeba objevit Wyred4Sound DAC2, Lavry DA11, MHDT Havana Balanced apod. je toho hodně. Pokud ti jde, ale hlavně o zvuk tak to se těžko radí...

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od vision »

Tak jsem při hledání narazil na Pioneer N-50, který se označuje jako audiofilní síťový přehrávač a dá se využít jako DAC 24/192.
http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/ ... Audio/N-50
Co na to říkáte vy?


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti