Výběr DACu

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od vonvichousch »

Aleska píše:...mám i 102 nosičů tzv. audiofilních a mezi nimi není ani jeden kvůli kterému bych potřeboval funkci gapless. Ta zásadní věc je tedy (pro mne) úplně nezásadní...
Celkem mě udivuje,že mezi nima nemaš ,pro mě třeba zásadní , Pink Floyd - The Dark Side of the Moon,The Wall,The Final Cut .... například,kter jsou na přehrávači bez této funkce neposlouchatelné nebo třeba Beethovenova 9. symfonie s tichem mezi přechody ? *thumbs down*

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Aleska »

vonvichousch píše:....Celkem mě udivuje,že mezi nima nemaš ,pro mě třeba zásadní , Pink Floyd - The Dark Side of the Moon,The Wall,The Final Cut .... například,kter jsou na přehrávači bez této funkce neposlouchatelné nebo třeba Beethovenova 9. symfonie s tichem mezi přechody ? *thumbs down*
To, že Pink Floyd vstoupili do historie ještě neznamená, že nutně musí být jejich nahrávky vydávány jako tzv. "audiofilní CD", to jsou samy o sobě a v mnohém dodnes nepřekonatelné. Dovolím si ale velice úspěšně pochybovat o to, že k jejich přehrávání musí být nutně použita funkce gapless, odstraňující ticho mezi nahrávkami. Tato fukce byla poprvé použita v iTunes7 firmou Apple v roce 2006, Microsoft ji zavedl v roce 2007 v Zune software pro své přehrávače Windows Phone.

The Dark Side of the Moon - vydání v roce 1973, 50 milionů kopií, 10 skladeb o délce 1:30 až 6:53, celkově 42:59
The Wall - vydáno v roce 1978, 30 skladeb v rozsahu 0:30 až 7:05, celkově 105:16
The Final Cut - vydáno v roce 1983, 12 skladeb v rozsahu 1:19 až 5:14, celkově 43:27

Všechna alba jsou natočena jako jednotlivé skladby, byť na sebe navazující !

Je mi líto více než 200 miliónů posluchačů, kteří alba skupiny Pink Floyd poslouchali bez funkce gapless, čili neposlouchatelně. Neumím si představit prodejnost těchto alb, kdyby v té době byly již známé přehrávače s touto funkcí, protože ty se vyrábějí prakticky až od roku 2000.
Na čem jsi je poslouchal před rokem 2000 ? Na čem je posloucháš dnes ?

iTunes ?

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Odar »

Aleska píše:Všechna alba jsou natočena jako jednotlivé skladby, byť na sebe navazující !
Nerozumiete si. CD prehravac to CD prehra v poriadku. Akonahle to ale ripnes do samostatnych suborov (nie jeden subor + *.CUE), tak prehravac musi podporovat gapless playback, pretoze ak to nepodporuje, tak medzi tie subory vklada (hodi zanedbatelne) medzery ticha. Pri pocuvani to vadi. Nie je to ale problem povodneho CD. Tocite o 2 roznych veciach a uz vidim, ze to smeruje do bezvyznamneho flame *headbang*

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od vonvichousch »

Aleska píše:
vonvichousch píše:....Celkem mě udivuje,že mezi nima nemaš ,pro mě třeba zásadní , Pink Floyd - The Dark Side of the Moon,The Wall,The Final Cut .... například,kter jsou na přehrávači bez této funkce neposlouchatelné nebo třeba Beethovenova 9. symfonie s tichem mezi přechody ? *thumbs down*
To, že Pink Floyd vstoupili do historie ještě neznamená, že nutně musí být jejich nahrávky vydávány jako tzv. "audiofilní CD", to jsou samy o sobě a v mnohém dodnes nepřekonatelné. Dovolím si ale velice úspěšně pochybovat o to, že k jejich přehrávání musí být nutně použita funkce gapless, odstraňující ticho mezi nahrávkami. Tato fukce byla poprvé použita v iTunes7 firmou Apple v roce 2006, Microsoft ji zavedl v roce 2007 v Zune software pro své přehrávače Windows Phone.

The Dark Side of the Moon - vydání v roce 1973, 50 milionů kopií, 10 skladeb o délce 1:30 až 6:53, celkově 42:59
The Wall - vydáno v roce 1978, 30 skladeb v rozsahu 0:30 až 7:05, celkově 105:16
The Final Cut - vydáno v roce 1983, 12 skladeb v rozsahu 1:19 až 5:14, celkově 43:27

Všechna alba jsou natočena jako jednotlivé skladby, byť na sebe navazující !Je mi líto více než 200 miliónů posluchačů, kteří alba skupiny Pink Floyd poslouchali bez funkce gapless, čili neposlouchatelně. Neumím si představit prodejnost těchto alb, kdyby v té době byly již známé přehrávače s touto funkcí, protože ty se vyrábějí prakticky až od roku 2000.
Na čem jsi je poslouchal před rokem 2000 ? Na čem je posloucháš dnes ?

iTunes ?

Proboha !Čteš vubec přispěvky,na které reguješ,nebo chceš jen mermomocí "reagovat" ?Jde o to,že výše zmíněné přehráváče mezeru nodstraňují,jak píšeš,ale naopak mezeru mezi skladbami VYTVOŘÍ !Právě aby bylo možno přehravat ablba "jako jednotlivé skladby, byť na sebe navazující !" v těchto přehrávačích,musí být vybaveny funkcí gapless.Protože pokud jí nemají ,abum se nepřehraje jako na sebe navazující skladby,ale přehrávač mezi jednotlivé skladby vloží (vytvoří) mezeru.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Odar »

Jo, odbornik s farbickami - vyfarbovat prispevky vie, to ano :lol: *headbang*

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Aleska »

vonvichousch:
Ano - čtu a reaguji, právě proto se ptám, na čem posloucháš: iTunes ? iPod ? či další nějaké (určitě HiFi) iNěco ?
A formát ?

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od vonvichousch »

Aleska píše:vonvichousch:
Ano - čtu a reaguji, právě proto se ptám, na čem posloucháš: iTunes ? iPod ? či další nějaké (určitě HiFi) iNěco ?
A formát ?

*headbang* jasně ještě více ironie,jak je tvojim zvykem...

Ne,skutečně na ničem takovem hudbu neposlouchám,posloucham na starem dobrém cd přehravači a formát je CD-DA.
Pouze skutečnost,že množství cd-eček, už přesáhlo mez,která vylučuje uložení v obýváku a tak jsou v krabicích v předsíni a špatně přístupné,mě nutí k uvažování o tom,že převedu všechny svoje cd na flac soubory,které uložím na nějaký NAS a budu je přehrávat nějakou takovou mašinkou jako je Pioneer N-50 nebo CA Stream Magic 6.
Ale chci ,abych je mohl poslouchat tak,jak je poslouchám z CD,tedy BEZ MEZER ,které tam ten přehravač VYTVOŘÍ.
Jasné?

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Aleska »

....Ale chci ,abych je mohl poslouchat tak,jak je poslouchám z CD,tedy BEZ MEZER ,které tam ten přehravač VYTVOŘÍ.
Jasné?
vonvichousch: Není to jasné.

Když posloucháš CD z CD přehrávače tak máš jednotlivé skladby na sebe plynule navazující (prolínající se), bez mezer ? Nebo jsi přesvědčený, že ti tam ten CD přehrávač sám mezery tvoří ? Nebo že SW přehrávače v PC je také tvoří ?

A neber to jako ironii,
na cedlu tam ty mezery jsou a při pouhém převodu do flacu tam také zůstanou. A bude úplně jedno, zda to CD převedeš jako celek, nebo jako jednotlivé skladby. Převedeš-li jej jako celek, pak bude hrát celé najednou, jednotlivé skladby se ti nezobrazí, mezery mezi nimi ale zůstanou. A nejsou-li ve Flacu mezi jednotlivými skladbami originální mezery, pak je na místě otázka jak tento flac vznikl a z čeho vznikl.

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Miero »

Aleska píše:Když posloucháš CD z CD přehrávače tak máš jednotlivé skladby na sebe plynule navazující (prolínající se), bez mezer ? Nebo jsi přesvědčený, že ti tam ten CD přehrávač sám mezery tvoří ? Nebo že SW přehrávače v PC je také tvoří ?
Aaale... samozrejme ze ide i vypalit CD co nema medzery medzi skladbami ... staci nastavit Pre-Gap na nulu... http://www.ehow.com/how_5135594_burn-cd-gaps.html
Aleska píše:na cedlu tam ty mezery jsou a při pouhém převodu do flacu tam také zůstanou. A bude úplně jedno, zda to CD převedeš jako celek, nebo jako jednotlivé skladby. Převedeš-li jej jako celek, pak bude hrát celé najednou, jednotlivé skladby se ti nezobrazí, mezery mezi nimi ale zůstanou. A nejsou-li ve Flacu mezi jednotlivými skladbami originální mezery, pak je na místě otázka jak tento flac vznikl a z čeho vznikl.
Na CD su vypalene virtualne medzery ticha. Pri grabovani sa pouzije TOC na ich vyrezanie. SW prehravace v PC bezne hraju s medzerami, lebo je to jednoduchsie naprogramovat ... otvoris subor, zacnes prehravat, dojdu data a skoncis prehravat, zavries subor.
Na podporu gap-less v PC prehravaca treba pri prehravani dostatocne vcas pred ukoncenim suboru nacitat dalsi subor, a hned ked skonci prvy tak tam bez medzery sypat data z dalsieho suboru. A naprogramovat je to ovela narocnejsie na cas ako bez gapless.

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od vonvichousch »

Tak ještě jednou

"Když posloucháš CD z CD přehrávače tak máš jednotlivé skladby na sebe plynule navazující (prolínající se), bez mezer ? " Pokud je cd nahráno bez mezer(hudba jde plynule přes přechody skladeb,třeba jako u The Wall) tak to CD přehravač přehraje bez mezery (ticha)
mezi skladbama,pokud je cd nahráno tak,že je mezera (ticho) mezi skladbama,tak to tak i cd přehrávač reprodukuje.

Jenomže i když provedeš převod do flacu dobře,tedy přesně jako je originál CD,SW přehrávače jako třeba foobar to přehraje dobře,tedy přesně jako je originální CD tak tyhle mašinky Pioneer N-50 nebo CA Stream Magic 6 tam tu mezeru prostě udělají a přehrají ti The Wall s pauzou (tichem) mezi skladbama,která tam nemá co dělat a to proto,že nemají funkci gapless.Proto jsou pro mě nepoužitelné.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Aleska »

Vonvichousch: Pak je mi to jasné - nejde o nahrávky, jde o mašinky typu Pioneer N-50 nebo CA Stream Magic 6, které vkládají pauzu navíc.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Odar »

Aleska píše:Ano - čtu a reaguji
Aleska píše:Vonvichousch: Pak je mi to jasné - nejde o nahrávky, jde o mašinky typu Pioneer N-50 nebo CA Stream Magic 6, které vkládají pauzu navíc.
:lol:

xiexie
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2011 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od xiexie »

Nepříjemné pauzy při přehrávání hudby ripované do FLAC souborů vznikají proto, že narozdíl od souboru WAV (nebo chcete-li přehrávání rovnou z CD), který je přečten a hned přehráván, musí přehrávač FLAC soubor "očuchat" a dekódovat, což chvíli trvá. Ta chvíle je různá podle přehrávače. Nejedná se tedy o to, že by mezery byly do souborů vkládány.

Jedinou mně známou cestou, jak mezery (gapy) zrušit, je načítat druhý soubor (písničku) do paměti přístroje ještě před tím, než první dohraje. Pokud jde o hardwarový přehrávač (Logitech, CA ...), neznám žádný, který by to uměl, ale připouštím, že jsem nikdy neslyšel ty hodně drahé, např. Bryston BDP apod. Já používám k přehrávání Mac Mini a softwarový přehrávač, který přesně tuhle funkci má, jmenuje se Audirvana a zvládá všechny vzorkovací frekvence až do 192kHz. Můžu vřele doporučit.

xiexie
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2011 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DACu

Příspěvek od xiexie »

vision píše: DAC hledám už dost dlouho, ale našel jsem zatím jen Dac Magic Plus, Arcam rDAC, Carat Saphire, M2Tech. Nic z toho mne ale nějak zvlášť neoslovilo.
Mohl by vyhovovat Aqvox USB 2 D/A MKII ? Myslím, že splňuje definované požadavky.
http://aqvox.com/products.html
Sice asi není v ČR normálně k dostání, ale zrovna se mi jeden válí doma v krabici :) Postrčil jsem sestavu trochu výš a zbyl mi, takže na rozumné ceně bychom se snad dohodli.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr DACu

Příspěvek od Prospero »

Nechci kvuli teto informaci zakladat nove vlakno a tak pro vsechny, ktere toto tema zajima, jen tolik:
Nove nabizi DAC take Firma "DestinY Audio". (Samozrejme s lampami. :D )

http://www.destiny-audio.com/cms/de/dac.html

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti