DPA 223

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
TomasT
Kontaktovat uživatele:

Re: DPA 223

Příspěvek od TomasT »

Nepochopil jsi vubec nic. Kabely nemenim a ani jsem nikdy nijak zvlaste nemenil. A ani jsem se nedostal ke kabelum v cenach prevysujici cenu pristroju. Nedavno jsem slysel system ktery kdyby videl mnohy hifista tak by se na tech kabelech na nejblizsim strome obesil. Presto to hralo neskutecne dobre.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Myslím, že těma kecama nebudeme zasírat Aleskovi vlákno.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Kluci klídek, bez hádek, každý má právo říci svůj názor, tady nejsme ve vlákně o digitálních zesilovačích !

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

TomasT píše:Nedavno jsem slysel system ktery kdyby videl mnohy hifista tak by se na tech kabelech na nejblizsim strome obesil. Presto to hralo neskutecne dobre.
nechtěl bys být kapku konkrétnější?

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Sraz na Hradisku. Ten specialni reprokabel stal za to. Ale to tady neni o kabelech. Ja tvdim jedno a to uz mnoho let. Pokud se dpacka nakrmi necim slusnym, jsou li upraveny jak rikal sasek dle posledni mody hrajou tak ze nemam potrebu resit lepsi zesilovac. Ne ze by neexistoval, ale dal bych za nej mnohem vic. A nez toto, tak radsi ty prachy vrazim do dalsiho a v biampu je to zase o necem jinem. Pravda je ze sitove filtry jim dost pomuzou.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Aleska píše:Takže:
Rotel RB-960BX hraje pěkně , ale DPA222 je přece jen o krok, dva, tři vpřed. Je to hlavně znát na oddělení jednotlivých
nástrojů od sebe, prostě Rotel zahraje celý orchestr pohromadě , ale DPA každý nástroj samostatně, odděleně.
Rotel (pro mne) hraje melodicky, "hudebně ", zatímco DPA hraje analyticky čistě, přesně.
Rotel zahraje vše, DPA vše odhalí..
Dokážu si představit,že bych (po vlastních zkušenostech) došel ke stejnému závěru. Tebou zmiňované dokonalejší (škálovaní) zvuků,signálů,chceš-li fragmentů hudby v prostoru především předo-zadního tj.- do hloubky. A další atributy: jejich jako-by separace a (při pozorném poslechu jasně patrné ticho a klid v pozadí) je dáno především důslednější dual mono kostrukcí a z nich vyplívajícími min.přeslechy mezi kanály,odstupy šumu atd.Toto však není patentem ani jedinečností DPA zesilovačů,a podle mě ani následkem kaskódního zapojení tranz.pokud je DPA 222,-3,používá. Což samosebou nic neubírá na výborném zvuk.výsledku. Otázkou zůstavá pochopení a (docenění) tvé vlastní definice : "hudebně " domény to ROTELu.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Peer píše:Rotel zahraje vše, DPA vše odhalí.
Aby tě z toho po nějaké době nebolela hlava...
Ne, nemyslím že tato analitičnost by mohla být THE problém a vést k bolestem hlavy.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

pompo píše:......je dáno především důslednější dual mono kostrukcí a z nich vyplívajícími min.přeslechy mezi kanály,odstupy šumu atd.Toto však není patentem ani jedinečností DPA zesilovačů.....
Oba moje Rotely, tj. RB-960BX, recenze ve Stereophile a RB-850, uživatelské recenze zde a zde jsou také důsledně dual mono.
pompo píše:.... Otázkou zůstavá pochopení a (docenění) tvé vlastní definice : "hudebně " domény to ROTELu.
Já neříkám, že "hudebnost" je doména Rotelu, to bych si nedovolil !

Já jsem se k tzv. "anglickému" zvuku Rotelů dostal náhodou (mimochodem nic "anglického" na něm neslyším/nevidím). V okamžiku rozhodnutí, že pojedu výhradně hudbu z PC, jsem nepotřeboval ani integrovaný zasilovač, ani dělený. Stačil mi jen a jen koncový stupeň (a těch není v zaplatitelné kategorii a kvalitě mnoho). Takže jsem se na netu podíval, která značka koncové zesilovače vyrábí a jaký je na ně ohlas mezi spotřebiteli, tj. posluchači z celého světa, obchodníky jsem ani nečetl, ztráta času ! *headbang*
A tak jsem se dostal do toho tajuplného světa "Vintage" strojů, dělaných ještě poctivě, na výdrž = kvalitně, přičemž mi Rotel z hlediska kvality a ceny vycházel optimálně....
*offtopic* Já mám ten Rotel RB-850 z roku 1983, hraje jako z partesu, kdo to o svém zesíku může po 27 letech říci ?
Až budu za 27 let hodnotit takto DPA223, tak mi bude devadesát...

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Neříkám že rot.nejsou dual mono ale DPA je v tom dál,stejně jako monobloky jsou ještě kousek dál.
Jo vypadá pěkně a já mám pro ROTEL-y slabost.Neřekl jsem že mají,asi nemají tip.anglický.zvuk spíš bych řekl rychl.přímočarý,vitální. Tip zástupce Angl zvuku je pro mě spíše: cyrus one,music.fidelity,arcam,naim.....

sekal

Příspěvek od sekal »

pompo píše:Neříkám že rot.nejsou dual mono ale DPA je v tom dál..
Nejen v tom, ale i v problému přechod. zkreslení, který mají všechny zesilovače DPA (vy)řešen na rozdíl od drtivé většiny zesilovačů této třídy (vč. tzv. hájendu)....

MilanTuma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MilanTuma »

Vymazlená DPA 223 dle mě o velký kus dál předčí původní originál 222 SSE, který jsem nějaký čas měl. Hrál dobře, ale chyběla hudbě atmosféra, bylo to takové strojové, moc technický zvuk, atd.... Ano analytický a suchý zvuk.

Zkrátka 223 po úpravě se solidními okolnostmi, zdroj, pár drobných úprav dokáže neutralitou a schopností podat atmosféru nahrávku excelovat. A že je to stavebnice rozhodně nic nekazí. Zvukově je to opravdu hodně vysoko (50-100k) a je velká řada drahých strojů, které mnohem více barví, tlačí, ne tak dobře podají atmosféru, jsou zvukově teplé, po delším čase unavující. Jediná nevýhoda 223 je nízký výkon pro top end bedny ve velkých místnostech. Ovšem pro domácí poslech naprosto dostačující. Napsal jsem to už jinde. Zkrátka diskuzní fóra mě už vůbec nezajímají a jsem s poslechem naprosto spokojen a jiný zesilovač nehledám. Jen dodatek, nejsem "amatér" co je unešen ze zvuku DPA. Slyšel jsem mnoho drahých sestav a právě díky "svěžesti" a věrnosti podání je DPA 223 pro mě na dlouhou dobu konečná. Úvahy o jistotě tohoto mého tvrzení do výměny za jiný zesilovač nejsou na místě. DPA 223 tu zůstane hodně dlouho.

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

MilanTuma píše:Vymazlená DPA 223 dle mě o velký kus dál předčí původní originál 222 SSE, který jsem nějaký čas měl. Hrál dobře, ale chyběla hudbě atmosféra, bylo to takové strojové, moc technický zvuk, atd.... Ano analytický a suchý zvuk.

Zvukově je to opravdu hodně vysoko (50-100k)

100kHz pro věrný poslech není nikterak moc, spíše naopak.

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

MilanTuma píše:Vymazlená DPA 223 dle mě o velký kus dál předčí původní originál 222 SSE, který jsem nějaký čas měl. Hrál dobře, ale chyběla hudbě atmosféra, bylo to takové strojové, moc technický zvuk, atd.... Ano analytický a suchý zvuk.

Zvukově je to opravdu hodně vysoko (50-100k)

100kHz pro věrný poslech není nikterak moc, spíše naopak.

Donuts
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Donuts »

Federmanne, ty uz chytrejsi nebudes.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Ale snažil se... :lol:

Odpovědět