MM/MC Phono a linkový preamp - celolampový

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Re: MM/MC Phono a linkový preamp - celolampový

Příspěvek od TAB »

to je zajímavé včera jsem se pokoušel marně nahrát obrázky a ted zpětně se zobrazily.

rOn:
Tohle je částečný klon, nejsou tam veškeré úpravy jak bych si představoval :)

Riki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Riki »

nadherna praca *thumbs up*

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Děkuji. Dnes jsem předzesilovač odvezl novému majiteli tak doufám, že bude spokojený a těším se na jeho hodnocení :)

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 »

Jak je uvedeno výše stal jsem se novým majitelem tohoto povedeného přístroje. Tímto phonem jsem nahradil svůj upravený PJ Tube Box, který nebyl špatný, ale na MC přenosku už nestačil. Chtěl jsem plně elektronkové phono a po domluvě s TABem jsem se rozhodl nechat si postavit phono na základě upraveného AudioNote kitu. Oproti původní konstrukci jsou tam přidána steup trafa Jensen s parametry pro přenosku Koetsu a další úpravy, které by Vám byl schopen popsat autor. Celé phono je umístěno v krabici, která je vyrobena na zakázku, působí masivním dojmem, přední panel je z 10 mm hliníku, vše na sobě sedí, nic nevibruje. Vnitřní uspořádaní je vidět z přiložených fotek, elektronky jsou NOS, ve zdroji je Silvania ECL 82, ruská 6C5S, ostatní jsou všechno Tesly 2xECC82, ECC83 a ECC88.
Asi Vás zaujímá jak to hraje. Nejsem příznivcem vzletných popisů, proto budu stručný. Hraje to to dobře, oproti PJ se zlepšil prostor, zlepšilo se podání celého spektra, zlepšilo se podání basů. Přirozeně to hodnocení je subjektivní, neměl jsem možnost přímého porovnání s jiným plně lampovým phonem. V minulosti jsem zkoušel lampové phono, ale bylo to s jinou přenoskou, jiným gramofonem, a tak by bylo neobjektivní to porovnávat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Děkuji za krátký popis a jsem rád, že se phono-zesilovač líbí. Jen bych doplnil, že elektronky jsou zde pokud nedošlo k nějaké změně v pořadí od vstupu k výstupu:

Tesla ECC83, Tesla E88CC gold, Tesla ECC802S + zdrojové elektronky. Zkoušela se na výstupu i ECC82/12AU7 od Silvanie ale ta byla zvukově slabší aspoň mě se to tak zdálo.
Vnitřní uspořádání jsem musel dodržet dle šasí a i kdybych rád některé věci změnil a prodrátoval jinak nemohl jsem. Tento kit byl můj první do této doby jsem znal hotové produkty Audionote a ty mě zvukově sedí. Takže po dohodě padla volba na tento kit. Přiznám se, že i tak jsem byl trochu nervozní jak vše dopadne. Step-up trafa jsou na fotce zakrytované v železném a odstíněném sarkofágu s tl. železa 1cm. V budoucnu bych chtěl zkusit vyrobit ještě jeden klon podle sebe.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Krásná práce a provedení. *palec* A pokud to není tajné tak kolik ta novinka stojí?

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 »

Osobně bych cenu nechtěl uvádět, mu že být různá v závislosti na použitých součástkách. Cena není nízká, ale na druhou ne tak vysoká jako u podobných výrobků renomovaných firem. Pro představu kit stojí cca 1500$ , k tomu step up trafa, krabice...možnosti je hodně. Otázky o cenách bude nejlepší směřovat na výrobce.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

ano cena se může hodně lišit podle provedení. Cena Audionote kitu je $1.525 k tomu je nutné připočítat, clo, dopravu, + MC trafa, přední a zadní panel, případně jiné elektronky atd.

ron

Příspěvek od ron »

Vnútrajšok L2 kitu (bez mc traf)

Obrázek

a ešte jeden odkaz na galériu zo stavby kitu.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

No k tomu popisu doporučuji udělat nějaké ty změny jako já. Linkovou část jsem tento týden úspěšně předělal a nyní využívá lampy 5687. Tím dosáhnete ještě lepšího podání zvuku a hlavně se snížilo zkreslení o polovinu. Phono část plánuji taky vylepšit a použít lampy v kombinaci ECC83 a ECC81. Zejména proto, že ECC82/12AU7 není tak dobrá lampa. Poslední části je zdroj. Pracuje dobře ale kvůli odstupům ho chci taky předělat včetně rozmístění i uvnitř šasí jednotlivých desek.

Jinak AN kit se staví dobře a docela i s chutí když člověk vidí jaký materiál a součástky máte k dispozici. Slyšel jsem i AN kit L3 phono s jejich gramofonem a taky pěkné a možná i lepší než L2..Jen ta společná lampa pro oba kanály si mi nelíbí.

Odpovědět