MM/MC Phono a linkový preamp - celolampový

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
TAB
Kontaktovat uživatele:

MM/MC Phono a linkový preamp - celolampový

Příspěvek od TAB »

Pár fotek z probíhající stavby elektronkového předzesilovače MM/MC a linkové části pod vánoční stromeček :). Usměrňovací lampa 6X5 ve zdroji pro usměrnění anodového napětí a ke stabilizaci anodového napětí je použitá elektronka ECL82. Phono část se skládá z ECC83 a ECC82. Linková část má v každém kanále ECC82. Kabely v čistém stříbře , odpory beyschlag, kondenzátory rubycon, Mundor a Jensen, vstupní přepínač ELMA a regulátor hlasitosti Alps. Desky prokovené, oboustranné s nepájivou maskou z 3mm kuprexitu, plátování mědi 75um. Elektronky Philco a EH.

Druhá varianta tohoto předzesilovače bude mít ECC81 (lepší zvuk) a třetí varianta pak bude mít v linkové části 6N6P/5687 se symetrickým výstupem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: MM/MC Phono a linkový preamp - celolampový

Příspěvek od PMA »

Nebrumí to? Existuje měření odstupu a zbytků sítě?

ron

Příspěvek od ron »

Pozerám že sa tu rodí ďalší zaujímavý projekt. Aké to má zosílenie a odstupy pre MM a MC prenosky? Bude to mať možnosť prispôsobiť impedanciu a kapacitu?

A rozumiem tomu dobre, že to má regulovateľný linkový výstup?

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

PMA: Proč by to mělo brumět? Je to rozestavěné takže to z fotek vypadá neučesaně ale je to promyšlené..

Měření a veškeré parametry sem hodím až to bude hotové.

rOn:
zisk MM vstupu je 55dB
zisk MC vstupu je podle použitého steup trafa (sowter, Lundahl)
vstuopy: 1x MM/MC vstup
3x linkový (regulovatelný - Alps nebo attenuátor)

možnost přepínání kapacit i vstupního odporu je samozřejmostí (manuálně). Druhá verze bude mít LCD panel na kterém si bude možné zvolit velký rozsah hodnot.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

55dB pro MM je docela hodně, proč to tak je ?

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Renowm: to je celkové zesílení včetně linkové části. Samotný MM vstup má 32dB.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

TAB píše:PMA: Proč by to mělo brumět? Je to rozestavěné takže to z fotek vypadá neučesaně ale je to promyšlené..

Měření a veškeré parametry sem hodím až to bude hotové.
Kvůli malé vzdálenosti velkého síťového EI trafa od desky zesilovače. Ta přepážka to nezachrání, brumět to bude. Je možné, že každý máme "laťku" jinde, soudit se dá z věrohodného měření, které zatím neexistuje.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Ano prepazky nic nezachrani jenom fyzicka vzdalenost je podstatna a mira syceni jadra trafa, mozna jeste orientace trafa

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

PMA: samozřejmě to brumí jako blázen. To se podle fotky pozná, to je jasný. Můžete napsat v jaké asi vzdálenosti (v cm) je EI trafo nainstalováno od desky zesilovače dle fotky?

Přepážka toho moc nezachrání to je fakt. Ale orientace, druh trafa, jeho sycení, vzdálenost, správné vedení zemí atd. už ano. Měřit budeme nebojte. Důležité je, že slyším jak se to chová v reálu. Už jsem slyšel dost super zesilovačů s naměřenými hodnotami jak pro přístroje do kosmu a bylo to zvukově k ničemu...

Včera jsem to provizorně dokončil a zapojil na reprosoustavy s citlivostí 97dB a výsledek? Můžu strčit hlavu klidně až do reproduktoru a absolutní ticho. Je to moc dobře ošetřeno. Takže jsem spokojen. A hlavně to hraje moc dobře takže se radost násobí *hura*. Je to přesně to co jsem už nějaký ten rok hledal.

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree »

Libi se mi reseni – phono a linkovy predzesilovac v jedne krabici.

Ze sitovy zdroj neni umisteny do oddelene krabice, chapu, jako tve rozhodnuti. Deska s phono sekci prisla do toho prazdneho prostoru mezi RCA konektory a linkovou casti, chapu to spravne? Je fakt, ze trafo bych otocil, ze tri moznych orientaci mi tahle prijde nejmene vhodna, co se tyce mag. vyzarovani.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

TAB píše: Včera jsem to provizorně dokončil a zapojil na reprosoustavy s citlivostí 97dB a výsledek? Můžu strčit hlavu klidně až do reproduktoru a absolutní ticho. Je to moc dobře ošetřeno.
Při té hlavě strčené do "reprosoustavy s citlivostí 97dB" je na vstupu preampu reálná přenoska? Jaký je zisk následujícího koncového zesilovače? Fyzika má své limity, které ani nadšení nepřekoná.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

RCA konektory (takže zrejme aj vstupné pre phono) sú "natlačené" k sieťovému, prívodu, trafu a (asi) zdrojovej tlmivke..Čo bránilo ich dať tam, kde sú otvory pre XLR, keď je to premyslené? Najlepšie ( a najlacnejšie..)tienenie je vzduch (vzdialenosť), určité veci nezachráni potom ani 3mm doska, 75um Cu ani Mundorfy..A načo je v praxi dobrý zisk linkového zosilňovača 23dB?
BVaudio, výroba a predaj

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree »

23dB – treba ma koncak zisk <1…

Kdyz je to Audio Note (UK) kit L2, nebo jeho casti, tak je i schema. Proc jsi to TABe neuvedl. Tve zapojeni je podle stavebnice, nebo jine?
http://www.audionotekits.com/PQpre.html

Schema viz leva cast a foto z webu AN:
Obrázek

Obrázek

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Hned mi to připomínalo Audionote a vida, nakonec je to přesně on. TAB - je zvykem tady recenze přístrojů uvádět pod jejich firemním označením.

Takže připomínky jsou asi bezpředmětné. Kdybych to ale dělal já, dal bych jako první nástřel zdroj k přednímu panelu rovnoběžně a zesilovače k zadnímu.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

pánové je to marné je to marné. Když říkám, že je to dobře vymyšlené a špičkově hrající strojek tak to tak je. Nedával bych to sem kdyby to tak nebylo.

PMA: Mé nadšení není jen tak hurá, hurá, hurá ono to hraje pane kolego z toho jsem už myslím vyrostl.
Premap je zapojen s reálnou MC přenoskou Denon DSL-1 0,18mV. Koncový zesilovač provizorně DPA220.

BVA: 23dB to má bohužel protože to tak u lampových konstrukcí zkrátka je.

petrL: No konečně to někdo poznal!!! Ano je to Audinote KIT2! Proto jsem psal, že je to promyšlené...Nikde jsem neuváděl schválně že je to moje konstrukce, protože mě naposledy zas někdo napadnul, že jsem prodejce jedné nejmenované značky což byla naprostá hloupost.

Opravdu připomínky jsou bezpředmětné a pokud někdo znáte hudebně lepší stroj tak sem s ním ale vím, že to asi těžko mi někdo předvede. Mají to dobře bymyšlené ikdyž to tak nevypadá. Tenhle audio set mě hodně naučil a jsem rád, že jsem ho mohl postavit. Na základě nových zkušeností právě chchi postavit vylepšené phono jak jsem ze začátku psal.

Odpovědět