Noble Audio vs. Isotek atd.

Vše potřebné ke kvalitnímu napájení našich sestav.
Odpovědět
MPK
Příspěvky: 203
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od MPK »

@FS
to nikdo přeci netvrdil, byl zde pouze uveden jeden příklad změřeného konkrétního zahraničního výrobku, který byl čisté, předražené placebo. Nikdo snad netvrdil, že výrobky NA jsou to samé, pouze jsme se dotazovali, ať výrobce zvěřejní měření svých výrobků - resp. srovnání 230VAC ze zásuvky a pak se zařazenou filtrací. Názor si už každý udělá sám. Ale kde nic, tu nic, pouze samé teoretické poučky a dojmologie.

Sám používám DC filtr před filtraci, protože ss složka v síti u nás je značná, a díky DC filtru mi pak tolik nevrčí toroid v PS-1200. Bez DC filtru a pračky mi vrčel i konec Bryston, Accuphase preamp...na dotek doslova lehce vibrovaly. PS-1200 jede v sestavě asi na 1/5 svého výkonu, mám zřejmě dost citlivé bedny a neposlouchám při koncertní hlasitosti. Jenže pračka typu PS-5xx/PS-12xx je něco jiného, než filtrace NA. Výrobce taky ve svých prospektech uvádí základní měření, takže mám představu, co (ne)mohu od výrobku očekávat.

FS
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od FS »

Já jsem k těm všem měřením skeptický. Když tady "technici" jako BVA anebo PMA píšou, že ty měřitelné rozdíly jsou zanedbatelné, tak jim věřím. Na rozdíl od nich si z toho však udělám jiný závěr - oni tvrdí, že to je placebo, psycho,.. , já si myslím, že to konkrétní měření asi nebude důležité ;)

Ty filtraci používáš a zdá se, že ke své spokojenosti. To by mne zajímalo, zda by třeba měření výstupního signálu do repra bez a s filtrací vykáýzalo nějaké teoreticky slyšitelné rozdíly. Ono se totiž nejspíše ukáže, že nikoli, ale ten rozdíl tam přece slyšíš - a nemyslím tím jen menší brum traf :) A to mi potom přístup výrobců, kteří meření nezvěřejňují, přijde pochopitelný.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od mrba »

@MPK: Henri na inom fóre napísal:
MerRus01.jpg
Ja som mal ten merák od Henriho požičaný a v zásuvke som nameral 1087 GS a za NA Surise v2 filtráciou 85 GS.
(dá sa dohľadať na inom fóre)

BVa
Příspěvky: 2869
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od BVa »

ale ten rozdíl tam přece slyšíš
Existuje jediný slepý test, ktorý to preukáže?? ;) Alebo meranie preukazujúce zlepšenie (zmenu) audio signálu (odstup, skreslenia..) po zaradení sieťového filtra? Pretože tvrdenie "Ja to počujem" nie je dôkaz :) A dovolím si jeden odkaz :oops:
2 mrba
Nejde o potlačenie prípadných rušení namodulovaných v sieti ( nad audiopásmom ..) za filtrom (so skreslením siete po 10.harmonickú to neurobí nič.),že filtre "nejako" fungujú o tom nie sú pochyby. Ide ale o prípadnú zmenu akéhokoľvek audio signálu na výstupe audio zariadenia (ako reakcia na zaradenie filtra siete), to je jediné čo môže byť počuť..

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od mrba »

2BVa
V podstate vás chápem a teoreticky s vami aj súhlasím.
Ale taký malý červíček vo mne hlodá.
Nepodozrievam niekoľko desiatok ľudí na cz/sk fórach (z ktorých mnohých už poznám aj osobne), že si tú počuteľnosť niektorých vplyvov vymýšľajú.
A tak aj keď ja mnohé z týchto vplyvov nepočujem, pre istotu ich do zostavy zaradím a predpokladám, že kvalitu počúvania to nezhorší.
A hreje ma dobrý pocit, že pre kvalitné počúvanie som spravil maximum, čo je možné :)

BVa
Příspěvky: 2869
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od BVa »

Ale však ani ja ich nepodozrievam, že si ( zámerne) vymýšľajú.. Je to jednoducho podvedomá autosugescia, ako " ospravedlnenie" investície.. Preto nejakú výpovednú hodnotu má len slepý test ( alebo merania audiosignálu)..A každý filter zvýši impedanciu siete, čo môže pri vyšších odberoch mať vplyv na " tvrdosť" zdroja napr. výkonového zosilňovača

Liamee
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od Liamee »

Až na to, že slepej test nemá výpovědní hodnotu vůbec žádnou, tak dobrý.

FS
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od FS »

BVa píše:
23 kvě 2024 22:08
Ale však ani ja ich nepodozrievam, že si ( zámerne) vymýšľajú.. Je to jednoducho podvedomá autosugescia, ako " ospravedlnenie" investície..
Tak to mám super autosugesci na filtry a úbytek dynamiky jsem si vysnil, abych ušetřil za filtr. Škoda, že nemám stejnou i na kabely :lol:
BVa píše:
23 kvě 2024 22:08
A každý filter zvýši impedanciu siete, čo môže pri vyšších odberoch mať vplyv na " tvrdosť" zdroja napr. výkonového zosilňovača
...a to je jedno, když to není měřitelné, či?

BVa
Příspěvky: 2869
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od BVa »

Liamee píše:
23 kvě 2024 22:59
Až na to, že slepej test nemá výpovědní hodnotu vůbec žádnou, tak dobrý.
Prečo? ;) Lebo výsledok sa "nehodí"?

Liamee
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od Liamee »

Prečo? Lebo zaprvý slepej test nevypovídá zhola nic o tom jestli tam nějakej rozdíl je nebo není a zadruhý, test ve kterým se v podstatě nedá uspět, lebo si ho měřáci a zastánci slepýho testování jako jsi ty nastavujou a vymejšlí tak, aby výsledek byl v co největším procentu případů takovej jakej se jim "hodí," je test k prdu, naprosto nevypovýdající test.

BVa
Příspěvky: 2869
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od BVa »

slepej test nevypovídá zhola nic o tom jestli tam nějakej rozdíl je nebo není a zadruhý, test ve kterým se v podstatě nedá uspět, lebo si ho měřáci a zastánci slepýho testování jako jsi ty nastavujou a vymejšlí
Vypovedá na 100% o skutočných schopnostiach sluchu, nehodnotí fantáziu a ego poslucháča.."Meráci" si nič nenastavujú a nevymýšľajú, metodika je daná.. A,B, X. Poznať či X je A alebo B. Vymýšľajú si tí, čo "počujú" a ABX realitu jasne ukáže , preto je "nevhodný" , nepopulárny a urputne odmietaný. :) Úplne k prdu pri hodnotení zvuku je "sighted" test,vhodný tak pre psychológa.

MPK
Příspěvky: 203
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od MPK »

@FS
ale úbytek dynamiky měřitelný je, takže by bylo zajímavé ho u tebe změřit s komponenty, na kterých se projevil.

@Liamee
vypovídací hodnotu má minimálně v tom, že na jeho základě se dá racionálně uvažovat, zda daný produkt má smysl pořizovat či nikoliv (např. jestli zvukový přínos odpovídá ceně v případě, že jsem schopen bezpečně určit zda hraje A nebo B). Pokud schopen nejsem, odpověď si jistě doplníš sám...
Pokud se určí, co se má měřením zjišťovat, tak aplikuješ odpovídající metodiku a přístroje. Nevím, proč by si technici měli něco cucat z prstu nebo "ohýbat" jak se jim to hodí. Z fyziky by jim to pak kdekdo omlátil o hlavu a zpochybnil.

FS
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od FS »

ad "ale úbytek dynamiky měřitelný je"
Nebudu polemizovat ani rozporovat dříve prezentované příspěvky PMA a BVA - stejně tomu nerozumím a je mi to nakonec jedno. Já tam negativní dopad v dynamice (ať už psycho nebo reálně) slyším, takže zatím nefiltruji, přestože v některých jiných aspektech se mi zdála filtrace přínosná.
V různém čase jsem na různých přístrojích (Electrocompaniet AW180, EC4.8, EC4.8, Pass Labs X250.8, X350.8, XP20, XP22, Vitus Audio SIA-025, dokonce i různé proudově nenáročné zdroje signálu... ) zkoušel různé bazmeky (filtraci NA, oddělovací traf 3kVA, DC filtr, nějaké UPS) a vždycky to do té či oné míry bylo špatné. V rámci mé omezené zkušenosti byla stará Sunrise od NA ještě pořád nejlepší, kdy to bylo "něco za něco".
Jen kvůli negativně nastaveným očekáváním jsem se zatím nedokopal k tomu, abych si nějakou lepší filtraci proti záloze nechal poslat na vyzkoušení - pokud se to změní, tak bude nejvyšší model od NA určitě mezi prvníma na seznamu k vyzkoušení, protože mám nějakou zkušenost s jeho napájecíma kabelama a zdá se mi, že poměr cena/výkon je u něj v souladu s mými představami.

Fidji99
Příspěvky: 1100
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od Fidji99 »

@FS - existuju skutocne kvalitne veci, co sa tyka riesenia napajania.
Len sa to samozrejme hybe inde ako samodomo garazove riesenia od miestnych konstrukterov.

Vies, ze ja som relativne skepticky, co sa tyka bizuterie, ale nechal som sa presvedcit clovekom, ktoremu doverujem, v principe technokratovi. Ten mi odporucil ako riesenie, ktore pouziva aj do svojich uplne high-endovych instalacii veci od Torrus Power. Ja mam to to WM riesenie priamo v rozvodnej skrini, ale su aj krabicove modely.

Ci to ma prinos - neviem, kazdopadne viem, ze v kombe s tienenymi kablami v stenach sa uplne zrovnalo pole, co sa tyka napajacich kablov, co teda trochu smutne konstatoval aj jeden nadejny predajca.

Myslim, ze sa hybes uz v trochu inej lige ako to kde cieli Pavel so svojimi filtrami. Na Porsche si tiez nedas Barumky.
A ked uz preferujes podporu domacich malovyrobcov - asi by som siel k djrixovi, tam mam pocit, ze vie co robi a neni to taka divna hmla ako u N.A, kde mam stale pocit, ze mi niekto predava Herbalife v kombinacii s Cosmodiskom.

Yiakubou
Příspěvky: 490
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Noble Audio vs. Isotek atd.

Příspěvek od Yiakubou »

Moznosti u domacich malovyrobcu je vic, taky treba https://www.audio-visual.cz/produkty/sitove-zdroje/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti