Krytky konektorů (noise stopper)

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 433
Registrován: 15 srp 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:

Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Steve »

Tak mi včera dorazily tyto krytky konektorů ve verzi XLR:
http://cgi.ebay.com/Noise-Stopper-Gold- ... 3f080d4b5e
Rozhodl jsem se je vyzkoušet, protože cena je vcelku směšná a taky mě zajímalo, jestli je něco pravdy na této recenzi:
http://www.enjoythemusic.com/Magazine/e ... o_caps.htm

Krytky na obrázku nevypadají nic moc, více než plnohodnotný highend doplněk mi na obrázku spíše připomínají umělohmotné zátky zakoupené někde v hračkářství, ve skutečnosti jsou ale kvalitní, těžké, masívní a hezky zpracované. O to víc mě zajímalo, jestli taky k něčemu budou. Takže jsem je hned otestoval. Po krátkém, ale pečlivém naposlouchání testovací nahrávky bez krytek jsem krytky zapojil do volných vstupů XLR předzesilovače, kolík do PIN 1 jak je doporučeno ve výše uvedené recenzi a pustil znovu testovací nahrávku. Po pár vteřinách jsem slyšel jednoznačný posun k lepšímu, změna je jasně patrná a komplexní. Prostor se lépe definoval, je plastičtější a lépe vrstvený v předozadním smyslu, nástroje jsou přesněji umístěné a je mezi nimi opravdu více "vzduchu". Nástroje i vokály získaly lepší kontury, jsou plnější, znějí přirozeněji a jsou prokreslenější a průzračnější.Prokreslení zvuku na středech mě zvlášť potěšilo u vokálů, kde z nich najednou zmizel jakýsi jemný závoj a pocit přítomnosti zpěváka (resp. zpěvačky) přímo v místnosti se stal naprosto reálným. Subjektivně mám pocit i mírně lepší dynamiky nahrávek, jejich pozadí se přitom zdá temnější a klidnější.Zjednodušeně řečeno jsem měl pocit, že nahrávku poslouchám z jiného, kvalitnějšího nosiče než předtím..Takže pro mě jednoznačný upgrade, a to za pár korun. Určitě doporučuji vyzkoušet. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 433
Registrován: 15 srp 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Steve »

Recenze se nám neobjevuje, tak pro zvídavé čtenáře znovu přikládám:
http://www.enjoythemusic.com/Magazine/e ... o_caps.htm

Uživatelský avatar
Shylock
Příspěvky: 21
Registrován: 06 kvě 2009 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Shylock »

Z takových zákazníků mají zdejší obchodníci opravdu radost *hura*

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od efičák »

Mám jeden pár na RCA.
Densen má pasivní předzesilovač s pěti vstupy.
Nepovažuji se za dobře slyšícího hifíka, ale něco tam je.
Když se sundají, je to trochu horší.
Cena je přehnaná. Když uklidím v pokoji věci co pomáhají tlumit dozvuk, taková změna je mnohem výraznější.

Výsledek? Čepičky se mi líbí, můj obchodník má radost a zbytečně neuklízím...
*2thumbsup*

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od kazzatel »

Máš si pořídit předzes, kterej má nefunkční vstupy zkratovaný, pak bys takovouhle ptákovinu nepotřeboval...ostatně stejnou funkci ti udělá zkratovanej konektor za pár korun...opravdu, obchodníci si můžou mnout ruce, za blbost se platí... *palec*

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Tony »

minimálne to chráni proti prachu ;)

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od kazzatel »

Ano, v obejváku to bejvá často jak v Kalahari... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Tony »

kazzatel píše:Ano, v obejváku to bejvá často jak v Kalahari... :mrgreen:
Obzvlášť, ak máš čierne prístroje :lol:

Uživatelský avatar
winelover
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2009 11:26
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od winelover »

Shylock píše:Z takových zákazníků mají zdejší obchodníci opravdu radost *hura*
A z takovýchto členů a přispěvatelů mají opravdovou radost a užitek všichni ostatní zde zúčastnění.

Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 433
Registrován: 15 srp 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Steve »

Tak vidím, že se nám tu bohužel rozmáhá jeden ošklivý nešvar, a to snaha některých účastníků fóra dělat z druhých za každou cenu blbce. Zřejmě si tak mnozí výtečníci léčí své komplexy. Většinou je totiž jasné, že s uvedenou věcí nemají vůbec žádnou osobní zkušenost a přesto rozumují a dělají odborné a neotřesitelné závěry. Tak tomu bylo např. i v diskusi o vlivu napájecích kabelů na výsledný zvuk, kdy valná většina diskutujících účastníků fóra do jisté doby tvrdila, že výměna napájecího kabelu v sestavě za jakýkoli jiný (tedy kvalitnější) nemůže být slyšet.Jak to všechno dopadlo a jak se věci mají, víme dnes už všichni.Od jisté doby, kdy se objevila diskuse o jednom napájecím kabelu na tomto fóru a také rozsáhlý test napájecích kabelů zveřejněný na audiodrom.cz, začali všichni tito nevěřící tomášové (kteří dříve vliv kvalitního kabelu sveřepě popírali a celému tématu se jen vysmívali) najednou vnímat zcela jasný, pozitivní a kvalitativní přínos těchto kabelů na výsledný zvuk sestavy, který byl najednou neoddiskutovatelný. :) Takovýto vývoj diskuse vede bohužel časem zákonitě k tomu, že řadu z nás pak přestává bavit sem jakékoli své nové zkušenosti a získané poznatky zveřejňovat, a necháváme si je raději pro sebe... Je pravdou, že když tak po sobě čtu svůj původní příspěvek, je mi jasné, že neznalý čtenář může nabýt dojmu, že má tvrzení jsou zveličená a přehnaná. Možná by bylo proto do budoucna lepší popsat svou zkušenost stručněji a střízlivěji: "Ano, použití noise stop konektorů je slyšet.Není to rozdíl propastný, ale je pozitivní a slyšitelný a výsledný zvuk je s jejich použitím kultivovanější, organizovanější, plnější a jemnější.." Další otázkou také je, jaké má testující posluchač uši, jak je vnímavý a citlivý, v jaké je při testování psychické pohodě a na jaké konkrétní sestavě poslouchá. Někdo pak samozřejmě řadu věcí (provedených změn v sestavě) slyší zcela jasně, a někdo totéž neslyší vůbec...Ale ještě krátce k původnímu tématu. Pokud např. společnost Electrocompaniet užití noise stopperů vysloveně v návodech doporučuje, pak asi ví proč.Stejně tak to asi budou vědět inženýři společností jako Cardas, Audioquest, Acoustic revive nebo Telos, které je s úspěchem vyrábějí. Osobně věřím, že trh sám prověří oprávněnost výroby takovýchto nejrůznějších doplňků,jejich funkčnost, smysluplnost a kvalitu. A nic na tom nezmění svými rozumy a urážlivými výpady ani někteří účastníci fóra, jako např. Shylock nebo kazzatel.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6638
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od dadaft »

tzv. noise-stoppery jsem zkoušel - žádná změna.

ale možná můj zesák na takové věci nehraje...

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Aleska »

Steve píše:..... Další otázkou také je, jaké má testující posluchač uši, jak je vnímavý a citlivý, v jaké je při testování psychické pohodě a na jaké konkrétní sestavě poslouchá. Někdo pak samozřejmě řadu věcí (provedených změn v sestavě) slyší zcela jasně, a někdo totéž neslyší vůbec...
Jsem konečně v klídku !
Když jsem si na tu větu popravdě odpověděl, došel jsem k názoru že to sice pravděpodobně nemůže uškodit,
ale že to již nepotřebuji a dokonce mi stačí Hellboje tkaničky.
Že by věkem ?

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od kazzatel »

Elekrokompanie ví proč, stejně jako to vím já, Kočičáku...to ovšem není tvůj případ, bohužel, jen takový mírný objevování Ameriky...zkus si přečíst znovu mojí první poznámku, možná ti to dojde...když ne, pak se vrať do školy a dávej hodně pozor...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6638
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od dadaft »

ty jsi tak chytrý!
*klanimse*
jenže o to tu nejde.

jde o to
aby samet byl sametovější
hloubka hlubočejší
vášeň vášnivější...

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Aleska »

Kazzateli, kážeš dobře, ale jaksi .... na špatném hrobě, prostě o kus vedle.
Nebo jsi si potřeboval jen trochu ulevit, prostě někoho na dobrou noc nesmyslně urazit ?
Je ti již lépe ?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zdenek57 a 2 hosti