Progresivní Rock

Různé hudební žánry
Odpovědět
Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní Rock

Příspěvek od Zappadaddy »

Zdravím Amusia.Dík za tip,vypadá to zajímavě. *thumbs up*

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Článek k zamyšlení:

http://www.guardian.co.uk/music/2010/ju ... tly-autumn

Nebo se to snad už omrzelo ??

erca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od erca »

Seban, Andrej - Šeban, Rozsa, Buntaj - Milion Bohov
"Turci Idu"
Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=QSo0JPtZAtU

Tohle dvoj-cd se mi dostalo k rukám kdysi s časopisem Watt. Za ty prachy nádhera.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Dumám, zda má smysl po více jak třech letech oživovat mrtvé vlákno (no, polomrtvé určitě), ale jelikož jsem nadšenec, co se týče progresivního rocku, a jsem tu jakýsi "svěží vítr", zkusím to. Nebudu bloudit v minulosti, chtěl bych příznivce tohoto žánru upozornit (no, spíše doporučit) na letošní album německé kapely Space Debris - "Phonomorphosis"
Obrázek

Hudba na rozhraní psychedelie a krautrocku, nejkratší skladba 18:35 min. Lahůdka. Vřele doporučuji všem, kteří si lebedí ve vodách progressive *palec*

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Vždy, když se blíží vydání nového alba nějaké mé oblíbené kapely, jsem v takovém zvláštním napětí . . .tak co, jaký bude první nástřel? Trefí se ? Mezi takové patří KAIPA *thumbs up*.
Dne 10.11.2014 (tj.dnes ;) ) vychází jejich nové album..
Obrázek

Pravda, takové "napětí", jako před vydáním alba "Angling Feelings" z roku 2007, první bez jednoho ze zakladatelů, kytaristy a zpěváka Roine Stolta (z neméně oblíbených The Flower Kings) tady nebylo, ale vždy vnitřně cítím jakouci rozklepanost...aby mě to nezklamalo či nezaskočilo v negativním smyslu. Vlastním 8 alb této švédské kapely a ještě se mi to naštěstí nestalo. Samozřejmě, jsou velmi silné skladby, jsou průměrné, tak jako ve všem, co posloucháme. Ale člověk nikdy neví :? . To, co píši, má smysl pro příznivce progresivního rocku *thumbs up* . Kaipa se pohybuje na pomezí symphonic progu, hodně instrumentální muziky, cítím vliv např. Camel, Genesis či Yes, přičuchnutí k vážné hudbě. Také bych mohl písnout do vlákna "hlas ženy", neb členkou souboru je úžasná vokalistka Aleena Gibson (Anna-Lena Högdahl).Obrázek...famózní hlas *thumbs up* a krásná baba ;) Obrázek Obrázek

V "digitálním věku" jsem měl album dříve, než je datum oficiálního vydání, ale nedovolil bych si o tom referovat, než nadejde to správné datum ;) . Samozřejmě, že hned, jak se objeví album v nabídce, objednávám *palec* Je výborné.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Ano Kaipu znám díky Paulovi, který mi ji před časem doporučil. Zatím mám od nich jen Vittjar. Baví mne. ;)

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

PetrD - mám Kaipu také rád a tato novinka je na první poslech pro mé uši hodně líbivá-dík za tip.Mám je také komplet a už dlouho jsem si je nepouštěl,tak to hned napravuji poslechem "Notes from the Past". ;)

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Paul píše:PetrD - mám Kaipu také rád a tato novinka je na první poslech pro mé uši hodně líbivá-dík za tip.Mám je také komplet a už dlouho jsem si je nepouštěl,tak to hned napravuji poslechem "Notes from the Past". ;)
"Notes..." patří k těm Nej... *thumbs up* .Přiznám se, komplet je nemám :? . Z té jejich 1. "dekády" (do roku 1982) nemám "Händer" a "Nattdjurstid", které mě moc nechytly. Možná bych je někde na 1T ext. disku našel, ale netuším, zda si to někdy ještě poslechnu :? . Ale "nikdy se nemá říkat nikdy",že.
PS: Po doposlechnutí alba AMAROK - "Canciones de los Mundos Perdidos" (kde je mimo jiné úžasný vocal v podání zpěvačky jménem Lídia Cerón *palec* ) jsem se potřeboval trochu rozproudit, tož teď jedu toto...
Obrázek...znáš? Posloucháš?

...a dělám při tom vnoučkovi pudink :lol: *hura*

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Petře-ta Kaipa na začátku tvorby za moc nestála-máš pravdu.Právě poslouchám jedničku od Transatlantic-moc povedené...
-ten obrázek mě moc neříká,nepoznávám to...

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Paul píše:-ten obrázek mě moc neříká,nepoznávám to...
http://www.progarchives.com/artist.asp?id=5427 . . . ;)

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Paul píše:Právě poslouchám jedničku od Transatlantic-moc povedené...
No jejda *thumbs up* Všechna čtyři alba *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* Boží sestava, skvělá muzika. Ty u mě nemohou chybět! A když budu hodný, Ježíšek mi nadělí toto . . . http://www.musicrecords.cz/catalogue/hu ... e+blu+ray/

boxer

Příspěvek od boxer »

Nevíte, proč a kam zmizel blog PROGBOARD?

Dost jsem si tam četl a někdy i přispěl.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Taky se mi schoval :( . Docela jsem si s ním občas užil.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Obrázek

Dovolím si podělit se s mým aktuálním hudebním zážitkem se všemi, kteří se pohybují ve "stejných vodách" jako já . . . progressive ;)
Dnes se dostalo k mým uším album kapely The Worm Ouroboros z Běloruska :? Z netu se mi podařilo zjistit, že je to parta mladých kluků z Minska, která spolu již nějaký ten pátek hraje a toto je jejich první album. Okamžitě se mi jejich muzika dostala pod kůži, je to ten případ, kdy vás něco okamžitě chytne a máte chuť to dát znova, druhé kolečko ;) Doporučuji všem, kteří mají rádi progresivní rock! A dost psaní . . . poslouchat! *thumbs up*

Odpovědět