QED reference 40

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: QED reference 40

Příspěvek od NA »

Ten Pytlův popis se podle mých zkušeností nedá úplně zobecnit, protože klidně se může v jiné sestavě chovat kabel i dost odlišně. Vždyť u propojení nejde pouze o samotné přenosové vlastnosti, ale i o interakci kabelu s výstupem a vstupním obvodem propojených přístrojů a ty jsou různé. Dále jde o to jak případné zásahy do signálu zapadnou do zvuku dané sestavy. Jestli zdůrazní již zdůrazněné, nebo vyplní něco chybějícího. Mam z praxe mnoho příkladů, kdy není ze dvou kabelů preferován na různých sestavách vždy ten samý.
Noble Audio - výroba a prodej

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

tohle mohu jen podepsat.
...a QED ref. 40 rozhodně stojí za zkoušku jako TIP na zajímavý kabel za málo peněz

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

U mě doma se "lavor" nekonal. Naopak, kabel mě připadal "vyrovnaný" v poměrech jednotlivých pásem. Co mě trochu mrzelo, byl mírně komprimovaný prostor a o něco méně "luftu", než jsem zvyklý. Za mě slušnej kabel.

Jozik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jozik »

Nemá niekto posluchovú skúsenosť s Qed Supremus?

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo »

Mohu předat kontakt na pána ze Slovenska.
Rothaudio

dada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dada »

nějaká zkušenost s novým XT40i?
...a pokud bych dal tenhle lavor na plánované asi taky lavorovité dali oberon 7 budu mít dvojitý lavor?

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

"lavor" na repro nicim nenarovnas, mozes ho uz len viac zdeformovat, ale kablom to rozhodne nebude. Kable "nehraju", na kable sa diva.

dada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dada »

:) :) :) tak to musím říct ženě - původní plán byl že kábly budou schovaný

budu to brát z UK eshopu kde nabízej i zahoření for free? má to smysl? jak dlouho? max 96h

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Cim dlhsie ti ho budu zahorovat, tym dlhsie mozes cakat na zasielku...

Navyse bezny smrtelnik nerozpozna rozdiel medzi zahorenym a nezahorenym kablom, takze opat vyberaj podla srdca a zvol si nejake pekne cislo, napr. 1 hodinu :)

dada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dada »

lze 0, 24, 48, 72, 96 :)
dám asi 48
hlavně si tky myslim že to nepoznám na nezahořenejch bednách

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Tak tohle mě v ten dnesni "válečnej" den super pobavilo :lol: . Díky. Je to neco podobnýho, jako kdyby sis kupoval štěňátko a prodejce by ti nabídnul, ze nez si pro nej za týden přijedeš, bude ho zadarmo v rámci prodejní ceny každý den hladit. A ještě by ti dal na vybranou, jestli bude to každodenní "mazlení" probíhat v hodinových, tříhodinových a nebo pětihodinových intervalech. Neblázni, i kdyby mělo to zmiňované zahořování na drát jakýkoliv vliv, jak bys provedení té nabízené služby asi tak ověřil? Tak, že ti na kábl nalepí kartičku s nápisem "čerstvě zahořeno"?

dada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dada »

tak sorry jako...sem myslel že právě na tyhle pitchoviny je zdejší komunita ujetá a o tom že kabely "hrajou" a je nutné je X set hodin "mazlit" (mmch to je dobrý, to se ti povedlo, koneckonců kdo by nechtěl rovnou štěňátko ještě přítulnější :) ) se tu nepochybuje

co se týče důvěry s tím ti nepomůžu. Já jim věřím, prostě to vypadá věrohodně, maj tam na to nějakej Nordost Vidar prej

sekal

Příspěvek od sekal »

Ano, pojmenoval jsi to správně. Jsou to pitchoviny, a to nejen ty diskutované kabely a jejich zvuk, ale zejména jejich "zahořování". To už je hotová vaginální smršť. Nechápu, jak se myslící člověk může něčím tak a priori dementním vůbec zaobírat. Pořiď si solidní reprosoustavy, ty instaluj do pokud možno akusticky přijatelného prostoru a přestaň řešit hovadiny.

dada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dada »

no jo...nejen zabývat ale i popsat stohy časopisů...recenzovat...probrat horem dolem na forech...to vše zcela vážně

no a jak sem se v tom začal hrabat taxem tomu taky trochu propadl...
nicméně ty kabely (XT40i) se mi líbí a koupím si je, můžu?

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Samozrejme kupuj len to, co sa ti paci - pocuvat to budes ty :-)

Odpovědět