QED reference 40

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Papolius
Kontaktovat uživatele:

QED reference 40

Příspěvek od Papolius » 16 pro 2017 17:18

Ahoj.
Rád bych se podělil o zkušenost s tímto kabelem. Za X let co provozuji svou audio sestavu v různých obměnách jsem vyzkoušel dost signálových kabelů a pochopil jsem, že znatelné zlepšení zvuku proti RG62 stojí velké peníze a tak jsem zkoušení levných kabelů vzdal a byl rozhodlý, že jednou pořídím nějaký Nordost.
Poslední dobou jsem několikrát navštívil ROTH studio a jen tak z legrace si zapůjčil QED reference 40.
Po zapojení jsem naprosto nechápal co sestava dělá. Dokonce zvažuji, že neprodám repro a vyzkouším ještě repro kabel. Najednou je zvuk na středech a výškách vylezlý zpod deky a dokonce i můj trapný CD přehrávač zobrazuje informace které byly někde schované.

Za ty peníze? NAPROSTO nechápu.
Nepíšu v prvotním nadšení ale po rozmyšlení, což se u mě nevidí . *klanimse*
Doporučuji alespoň vyzkoušet.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: QED reference 40

Příspěvek od overgrounder » 16 pro 2017 17:32

Já jsem kupoval QEDy Ref40 v XLR naprosto stejný názor. Za ty peníze skutečně hodně muziky! A přesně jak píšeš, i já se chystám na repro, jen jak bude víc prostoru...

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 16 pro 2017 23:55

Taky mam s nim velmi dobrou zkusenost. V sestave byl i pri navsteve PMA. Snad v dohl.dobe ho tu zas budu mit.

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nordland88 » 17 pro 2017 01:16

Známí nedávno koupil QED Supremus, a prý super. Mě unikl před nosem, bohužel, rád bych jej testnul. :(

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 17 pro 2017 09:43

Qed reference audio 40 jsou opravdu výborné kabely. U nás je možnost zapůjčení jak reproduktorových kabelů Supremus, tak i signalové řada Reference Audio 40, tak i Signature

Roth Audio

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 17 pro 2017 10:02

Papolius píše:
16 pro 2017 17:18
Ahoj.
Rád bych se podělil o zkušenost s tímto kabelem. Za X let co provozuji svou audio sestavu v různých obměnách jsem vyzkoušel dost signálových kabelů a pochopil jsem, že znatelné zlepšení zvuku proti RG62 stojí velké peníze a tak jsem zkoušení levných kabelů vzdal a byl rozhodlý, že jednou pořídím nějaký Nordost.
Poslední dobou jsem několikrát navštívil ROTH studio a jen tak z legrace si zapůjčil QED reference 40.
Po zapojení jsem naprosto nechápal co sestava dělá. Dokonce zvažuji, že neprodám repro a vyzkouším ještě repro kabel. Najednou je zvuk na středech a výškách vylezlý zpod deky a dokonce i můj trapný CD přehrávač zobrazuje informace které byly někde schované.

Za ty peníze? NAPROSTO nechápu.
Nepíšu v prvotním nadšení ale po rozmyšlení, což se u mě nevidí . *klanimse*
Doporučuji alespoň vyzkoušet.
Je fajn, že jsi našel kábel, který ti do sestavy sedl *thumbs up*

Ale aby to nevyznělo, že QED 40 je universální řešení do každého systému, vysdílím i svou zkušenost: Tento kabel si na návštěvu přinesl hifi kolega, který se jej po pochvalných ohlasech na internetu koupil a chtěl si jej porovnat ještě s jinými kabely. QED byl ve srovnání s o hodně dražšími kabely (XLO model nevím, Nordost Tyr2) těžko akceptovatelný. Tím rozhodně neříkám, že za cca 4 tisíce to je špatná koupě, jen je to stejně jako s každým komponentem o souladu se zbytkem aparátu.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 17 pro 2017 16:12

Já už vliv kabelů odboural na minimum. Spojitý analogový signál můj nadovský dac-amp vytvoří až na úplném konci zařízení, v posledních dvou součástkách před reprosvorkama. Do té doby se vše řeší digitálně. Zesák má všechna měřitelná zkreslení (THD, IMD, jitter...) lineární, tj. nezávislé na frekvenci, a velmi nízké, pod šumovým prahem. A ten je -96dB, tj. hi-res, bez signálu absolutní ticho i když je volume na max.

K hifistickému řešení zbývají jen reprokabely...

No, asi *offtopic*

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nordland88 » 17 pro 2017 16:17

dadaft a petulda: Máte hold nej sestavu zde, at' vám to hraje *palec*

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 17 pro 2017 16:24

dadaft píše:
17 pro 2017 16:12
Já už vliv kabelů odboural na minimum. Spojitý analogový signál můj nadovský dac-amp vytvoří až na úplném konci zařízení, v posledních dvou součástkách před reprosvorkama. Do té doby se vše řeší digitálně. Zesák má všechna měřitelná zkreslení (THD, IMD, jitter...) lineární, tj. nezávislé na frekvenci, a velmi nízké, pod šumovým prahem. A ten je -96dB, tj. hi-res, bez signálu absolutní ticho i když je volume na max.

K hifistickému řešení zbývají jen reprokabely...

No, asi *offtopic*
.. a tohle budeš tvrdit do té doby, než po výměně USB kabelu zjistíš, že to hraje jinak :D :D :D

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 17 pro 2017 16:39

Nechci Vám brát iluze , ale na rovné sestavě a upravené akustice , lavor jak hrom. Basy a výšky na úkor středů, ale třeba to někomu vyhovuje a u levných sestav to může být přínosem, bohužel nepravdivé kabely . Toť můj názor, testováno na moji sestavě.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 17 pro 2017 16:47

konecne zajimava diskusi nad kabely :lol:
Mne se zdaly nevim jestli lavor. Ale svetlejsi a asi mozna i min stredu. Kazdopadne jeden stejny kabel muze byt do sestavy terno a o 1 km dal kazisuk. Mi tam celkem sedel.

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali » 17 pro 2017 17:14

Souhlasím s Pytlem. Jako bývalý a trochu i současný muzikant nepopisuji zvuk jako rozdělený na basy středy atd... Slyším hudbu jako celek nebo jednotlivé nástroje atd. Pytel to vyjádřil hifi řečí.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 17 pro 2017 18:00

No každopádně si myslím,že ve své ceně to bude asi hodně zajímavý kabel, který stojí za povšimnutí,když se o něm tak píše,a to nejen zde ;)
Já ho neslyšel,takže nemám žádnou osobní zkušenost,to říkám narovinu

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali » 17 pro 2017 18:27

Hifi kabely beru velmi, velmi opatrně. Můj nejdražší a taky nejlepší kabel je Nordost TYR RCA který se ke mně před lety dostal z druhé ruky zkrácený snad dokonce Pytlem. Používám jej předělaný na XLR. QED 40 s ním srovnat nelze. Z toho co mám doma je lepší např. Van Den Hul 102 koupený v metráži. QED jsem koupil z druhé ruky RCA verzi za dobrou cenu. Předělaný na XLR leží na polici.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 17 pro 2017 18:39

*offtopic*
Van den Hul 102 byl můj první lepší kabel,koupil jsem ho tehdy na doporučení v hifistudiu v Hranicích na Moravě a dodnes jej mám doma,výborný kabel a u mě vstup do kolotoče kabelů.Sice jej už nepoužívám,ale z nostalgie ho mám schovaný,byl můj první ;)

Odpovědět