USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Příspěvek od Jarda69 »

On si dělá srandu, on ví, že je to digitální přenos do převodníku ;)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Moje zkušenost: Měl jsem levný USB kablík. Zapojil jsem Supra 2.0 USB a změnu k lepšímu jsem (spíše) slyšel. Kablík zůstal. I pro lepší pocit.
http://www.whathifi.com/supra/usb-20/review

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Odar píše:
jimmi píše:Provokačné a sprosté reči si nechajte pre seba.
V prvom rade si nechaj svoje debilne prispevky pre seba. Mozes nimi ohurovat v inzercii a na HEF.

BYE.
Začátek vlákna byla slušná prosba o radu a zkušenosti.Takze pokud žádné zkušenosti nemáš a o slušnosti víš asi tolik co o vlivu kabelů na zvuk,tak si své debilni odpovědi nech pro sebe a neotravuj ve vlákně,ke kterému nemáš co rict :oops:

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

bh69 píše:
Fidas píše:Proč by to měl být zhoršovák? Ferrity působí vysoko nad akustickým pásmem. Měl jsi na mysli úbytek ve výškách?
promin, ale kdyz tohle napises, tak je jasny ze vubec nemas predstavu o tom jak USB kabel funguje ...
Je mi jasné, že USB kabel přenáší digitální data. Otázka byla nevhodně položená. Prosím tedy o odpověď, proč by ferrity mohly něco zhoršit na přenosu dat?
Zřejmě to víš a já ne. Jde mi jen o zamezení zavlečení RFI a EMI jak do převodníku, tak i do Aurenderu. Děkuji.

Odar

Příspěvek od Odar »

terahera --> Si najprv vyhladaj prispevky "starej firmy" a potom si laskavo na moju adresu otvaraj hubu. OK?

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Odar píše:terahera --> Si najprv vyhladaj prispevky "starej firmy" a potom si laskavo na moju adresu otvaraj hubu. OK?
Pouze reaguji na tvé sprosté výpadky vůči uživateli fóra,jestli máte nějaký problém mezi sebou,tak ho neres ve vlákně,ktere čtou i uživatelé,kteri vněm hledají rady a inspiraci.A znovu podotýkám,je problém se chovat slušně a vyjádřit svůj názor?Nemusíš hned někomu veřejně psat neco o debilnich příspěvcích atd.Jinak nic mě nevadí,jenom ty sprosté výpadky a rada a zkušenosti pro ostatní od tebe zatím žádná

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Fidas píše:proč by ferrity mohly něco zhoršit na přenosu dat?
Zřejmě to víš a já ne. Jde mi jen o zamezení zavlečení RFI a EMI jak do převodníku, tak i do Aurenderu
Slo mi o to, ze USB prenos pracuje na dost vysokych frekvencich a nevhodne zvolena filtrace by mohla nechtene ovlivnovat i prenasena data (napr. "zakulatit/rozpliznout" hrany pulsu).

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Chvilku jsem hledal nejake informace a nasel jsem tohle

http://www.usb.org/developers/usbfaq
4. What are the most common signal quality design mistakes?
A: Signal Quality is a mandatory test. See the signal quality test description for details. Most problems are the result of EMI "control" components like ferrite beads mounted on the signal lines. Often, these manage to destroy the integrity of the signal as well as make emissions worse.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

bh69 píše:Chvilku jsem hledal nejake informace a nasel jsem tohle

http://www.usb.org/developers/usbfaq
4. What are the most common signal quality design mistakes?
A: Signal Quality is a mandatory test. See the signal quality test description for details. Most problems are the result of EMI "control" components like ferrite beads mounted on the signal lines. Often, these manage to destroy the integrity of the signal as well as make emissions worse.
Díky moc. Sakryš, máš recht.

vojtech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtech »

Mily kamarade Jimmi,
Dekuji ti informaci o 4 kabelech USB,ktere maji vliv na zvuk. Dam ti zdarma radu: bez do elektra,kup za par seju kablik na USB a hezky poslouchej. Nech si delat radost z poslechu reprackama. Ty predchozi kabely zahod. Jen jeste napis co to bylo zac, at se tomu vyhneme a treba omylem nekoupime. Dekuji a nenech si nicit konicek a chvile klidu kecama o USB kabelech ;)

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

vojtech dakujem ti za radu (aj dalším podobne posmešným ) a vieš kde si ju možeš ...za klobuk.

Naozaj si mi pomohol pri výbere USB kábla.Tie tvoje skusenosti su nedocenené. Ja sa pýtam o radu na kvalitný 2.0 USB kábel.
KDO TO SERIOZNE OTESTOVAL A POCUL ROZDIEL.
A vie teda poradiť a nie si posmech robiť.
Dakujem. 8-)

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Zatial 2.ja ludia používaju Supra 2.0 USB čo boli ochotný seriozne niečo napísať.
Dakujem im za napísanu skusenosť. *palec*

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Supra 2.0 mám dva metrové. Neporovnával jsem přímo s jinými, takže nemůžu říct vliv na zvuk. Líbí se mi stínění, které asi může pomoct, a dobré konektory (i oproti jiným slušným USB kabelům). Mám z nich dobrý pocit a vše mi hraje hezky.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Používám USB Kimber B BUS CU + AQ Jitter Bug --- protože tento poslech používám jen jako kulisu, nebo když něco stáhnu před koupí z netu, neřeším tuto kabeláž.

Je pravda , že jsem měl možnost vyzkoušet top model AQ -- stříbro -- nějaký náznak zlepšení tam byl, ale jestli tak důležitý vůči ceně -- no nevím.

Bohužel zatím jsem ve své praxi neslyšel top zvuk z PC, který by se trochu dal srovnat se zvukem placek a to jsem slyšel top DACi. A mnoho mých kolegů se svorně vrací ke klasice.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 »

Pytel píše:Používám USB Kimber B BUS CU + AQ Jitter Bug --- protože tento poslech používám jen jako kulisu, nebo když něco stáhnu před koupí z netu, neřeším tuto kabeláž.

Je pravda , že jsem měl možnost vyzkoušet top model AQ -- stříbro -- nějaký náznak zlepšení tam byl, ale jestli tak důležitý vůči ceně -- no nevím.

Bohužel zatím jsem ve své praxi neslyšel top zvuk z PC, který by se trochu dal srovnat se zvukem placek a to jsem slyšel top DACi. A mnoho mých kolegů se svorně vrací ke klasice.
Pak je k zamyšlení, proč konstruktéři nekompromisně řešených DACů (https://www.gredaudio.com, www.sroll.com - at zustaneme v nasich koncinach) dávají přednost přítomnosti pouze USB vstupu, z důvodu nekompromisní zvukové kvality. Je to v přímém rozporu se zde opakovaným tvrzením.

Odpovědět