USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Příspěvek od BVa »

2 jimmi
A USB aký použivate? Nech je to ku téme.
Ak ťa to tak trápi, tak pre DAC je to taký čierny kábel :), skúšal som aj taký šedý od tlačiarne, hrá aj meria to rovnako -veľmi dobre.. :D Skrátka obvykle to, čo výrobca dodá k prístroju, čo je spravidla kábel, ktorý vyhovuje parametrami pre USB prenos. Napr. pre analógový zvod antény TV v minulosti by nikomu (normálnemu..) nenapadlo požiť nenormované vodiče a potom sa diviť, že v obraze má "duchov" (odrazy z neprispôsobenia), prípadne to vydávať za vylepšenie obrazu...
2THXKO
Je to silne *offtopic* , ale skús sa pozrieť na prvý pád množného čísla ("taký čo najviac píšu.."), úplne nepríjemne sa to číta.
BVaudio, výroba a predaj

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

2 BVa
Vôbec to nebolo myslené na Vás! Chytate sa moc za slovíčka. Mal som za zátvorkou Miero a áno moja chyba nenapísal som to správne teda v množnom čísle keď sa to dotklo aj Vás. Nemám konkrétne na Vás nič veď to sám musíte vedieť! Mám od Vás kompletnú zostavu s ktorou som nadmieru spokojný! To že si doladujem kábliku, poistky a iné pre Vás woodu nič neznamená. Pozvanie odomňa ste odmietol lebo na woodu neveríte aj keď v TN máte rodinu, ale budiš vaša vec. Chcel som iba predviesť že tú čistotu čo som dostal v domácich podmienkach a z vašimi komponenmi že stojí za vypočutie.
Ja Vám napísal aj súkromný mail a ani ste nereagoval. Teda usudzujem že sa hneváte alebo čo, ak teda som niečo povedal čo sa Vás dotklo tak sa moc omluvam.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 THXKO
Nejde o to, komu to bolo určené, ale o gramatiku..Číta sa to vyložene nepríjemne :( . Pokiaľ ide o "ladenie" káblikmi , poistkami a pod. , je to každého súkromná vec, kým nezačne tvrdiť, že to "zlepší" zvuk a pritom pre to nemá jediný overiteľný argument okrem pocitu. Ano, na voodoo v technike neverím , pretože som technik , dlhé roky a denne sa tým zaoberám. A viem, že napr. výmena sieťovej poistky za nejakú "zázračnú" na mojom konci neurobí so zvukom (so signálom, čo "lezie" z toho zosilňovača..) ani "prd", nič čo by sa dalo nejako kvantifikovať. Je to len zmena impedancie v sieťovom prívode o pár miliohm, asi ako zmena dĺžky sieťového kábla možno o 0,5 m. Ak niekto niečo "počuje", tak je to len výsledok práce jeho "procesora", nie realita. Keď ma niekto chce presvedčiť o opaku, tak to mi trochu zdvihne adrenalín, to je fakt a za to sa ospravedlňujem...Je to ale ťažké, keď každých pár rokov "vstanú noví bojovníci" vždy s rovnakými nezmyslami vyčítanými z PR materiálov výrobcov, ktorí predávajú "snake oil".
Že ste so zvukom spokojný, ma teší, nakoniec to je cieľ mojej práce a potvrdzuje to, že v poistkách to nie je, tie "nehrajú".. O nejakom maile nič neviem, vždy sa snažím odpovedať, ale je možné, že mi niečo uniklo. Nakoniec už od decembra laborujem s boľavým chrbtom, takže riešim momentálne iné priority . A to "kecanie" na fóre je len čiastočné rozptýlenie.
BVaudio, výroba a predaj

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Vazne myslena otazka: co robite s USB kablom ktory je dlhsi nez je aktualne treba. Volne tu dlhsiu cast pohodite po stole, alebo skrutite a zopnete dohromady alebo mate nejaky system ako ten kabel vediete aby bol dostatocne daleko od rusivych zdrojov?

A co feritky? Je ich vplyv na kabli "pocut"? A feritka na jednej strane staci, alebo treba na oboch?

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

2 Miero

Nič v zlom ale v Tvojej zostave nebudeš počuť žiadny rozdiel po zmene USB kábla. To úprimne nerieš to. Môžeš dať pre pokoj duše USB Belkin za 7€ a viac to nerieš.
K otázke. USB kábel keď kupujem tak dĺžky takej aby som ho nemusel nejako zmotavať. Najlepšie je myslím že čím kradši tým lepšie. A najlepšie ešte dobre tienený aby nebral rušenie do seba.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Ale hovno, nebud predpojaty! Napriklad bez akychkolvek pochybnosti pocujem rozdiel v USB kabli, ak k nemu prilozim mobil s aktivnou wifi. Kabel s feritkami na oboch koncoch je vyrazne odolnejsi vocu ruseniu z mobilu. Mam tu 5 low-cost USB kablov a u oboch s feritkami je problem s rusenim mensi, nez u 3 bez feritiek. Dalej som skusal prehravat zvuk na frekvencii 192kHz a v pocitaci nastavit malu velkost bufferu tak aby bolo pocut vypadky vo zvuku. Podla poctu vypadkov s roznymi kablami to vyzera, ze i takyto test by mohol nieco povedat o kvalite kabla.

Ale rozhodne odmietam pristupit na to, ze nejaky kabel dokaze to, co popisuje jeden miestny vyrobca:
vyrobca USB kablu píše:Středovýškové pásmo je při použití tohoto kabelu jakoby rozsvíceno. Objeví se nové tranzientní informace v hudbě a prostorová scéna je nezvykle otevřená.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Miero píše:
26 kvě 2018 11:49
Vazne myslena otazka: co robite s USB kablom ktory je dlhsi nez je aktualne treba. Volne tu dlhsiu cast pohodite po stole, alebo skrutite a zopnete dohromady alebo mate nejaky system ako ten kabel vediete aby bol dostatocne daleko od rusivych zdrojov?

A co feritky? Je ich vplyv na kabli "pocut"? A feritka na jednej strane staci, alebo treba na oboch?

Ja mám 1m dlhý a mal som 0,75m a bol už niekedy pri výmene komponenta krátky. Feritové kružky mám na oboch koncoch a dokonca aj 3. v strede. Data a napajanie su zvlašt vedené samostatne v dvoch prepletených kábloch. 8-)

....

http://zapojenikabelu.cz/usb.html

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak vyrobci jsou schopni tvrdit vselijake kraviny... Treba ze v USB kabelu pouzili tlustejsi medeny vodic na basy a tensi stribrny na vysky...

To ale nic nemeni na faktu, ze ruzne USB kabely muzou ovlivnit nuance zvuku.

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

Miero píše:
26 kvě 2018 12:49
Ale hovno, nebud predpojaty! Napriklad bez akychkolvek pochybnosti pocujem rozdiel v USB kabli, ak k nemu prilozim mobil s aktivnou wifi. Kabel s feritkami na oboch koncoch je vyrazne odolnejsi vocu ruseniu z mobilu. Mam tu 5 low-cost USB kablov a u oboch s feritkami je problem s rusenim mensi, nez u 3 bez feritiek. Dalej som skusal prehravat zvuk na frekvencii 192kHz a v pocitaci nastavit malu velkost bufferu tak aby bolo pocut vypadky vo zvuku. Podla poctu vypadkov s roznymi kablami to vyzera, ze i takyto test by mohol nieco povedat o kvalite kabla.

Ale rozhodne odmietam pristupit na to, ze nejaky kabel dokaze to, co popisuje jeden miestny vyrobca:
vyrobca USB kablu píše:Středovýškové pásmo je při použití tohoto kabelu jakoby rozsvíceno. Objeví se nové tranzientní informace v hudbě a prostorová scéna je nezvykle otevřená.
Ale to čo Ty počuješ je fakt hovno, je to akurát tak rušenie z tvojho telefónu do zle tieneneho lacného USB káblu. Ale ja píšem rozdiel vo zvuku ako presnejšie podanie stredov (hlas bez sikaviek, alebo počutelne krajšie výšky)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Miero, to je ale fakt, ze s tvou sestavou nema zadny smysl resit USB kabely. A to nemyslim nijak ve zlem. Byval jsem na tom jeste hur, kdyz jsem mel sestavu na urovni tve a popiral jsem vliv jakychkoliv kabelu - signalovych i repro, natoz USB....

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Tak zkusím tedy znovu podpořit kolegu, vliv USB kabelu neexistuje, věnovali jsme tomu celé tři dny na dvou slušných převodnících, s kabelem Belkin za 70,- Kč, výsledek stejný, jako s kabelem za 3 500,- Kč / 10 000,- Kč, pořád to hrálo naprosto skvěle.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Já bych tedy neřekl, roky jsem si o tom četl a odmítal uvěřit, hecnul jsem se, navozil krámy domů, tak aby teda jako fakt nebo nebylo někde ,,HRDLO,, :), no a bylo to, teď ať si tady tláchá kdo chce co chce, mám jasno, jak to dnešní nebe.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

fajn... ty slusne prevodniky a zbytek sestavy vypadal jak ?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Zdeno:

Super :-) . Jen platnost tveho dokazovani je podobna, jako platnost vyroku "Na zemekouli ziji jen belosi mluvici Cesky" zalozeho na pozorovani lidi v jedne ceske vesnicce se sto obyvateli.

Odpovědět