GENESIS a ostatní členové skupiny

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Filip Kolinsky »

merhaut píše:Tak se pak hned rozepište, co a jak. Třebas avizovaný nový 2ch mix - byť pod dozorem členů kapely - je trochu krokem do neznáma. Sám jsem zvědav.
I já jsem zvědav :?:

to Pipís: dávej dávej infor, co Ti odepsal.

Aby toho nebylo málo, ještě doplním pro ty, kteří mají slabost k černým plackám a nestačí jim SACD.... *palec*

Obrázek
-200g vinyl,
-Brand new mixes Nick Davis and Genesis
-Half speed mastering
-Carefully reproduced artwork from original sources
-Heavyweight sleeves

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Krabice jsou komplet. *jupi*
Obrázek
V pondělí vydáno, ve středu dodáno, bohužel zatím neslyšeno, neviděno. O víkendu napravím.

Uživatelský avatar
skipy
Příspěvky: 9
Registrován: 31 srp 2008 22:48
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od skipy »

obzvlášť všetkým genesis fans odporúčam 4CD archív 67-75 - to že už máte full discography nevadí, určite
si prídete na svoje ... ako aj ja ...
http://www.amazon.com/Genesis-Archive-V ... B000007RU1

merhaut

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od merhaut »

4CD archív 67-75 je trochu švindl - u toho takzvaného live provedení Jehněte jsou studiové dotočky Gabriela.. někde na netu jsou k tomu detaily...

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Zappadaddy »

DNES MI PRISLY Genesis box z USA z Amazonu.Je to americka verze tedy cd standartni bez SACD coz povazuji za velke plus a DVD-A v NTSC norme coz je v poradku protoze mam dvd preehravac ktery je umi prehravat na nasi tv.Ale stejne dvd hraju opravdu minimalne takze mi slo hlavne o ty cd ktere doufam jsou zvukove lepsi nez zatim nejlepsi v japonskych replikach.Rad bych porovnal s UK verzi.Zitra poreferuji o porovnani zvuku s Japonci,dopredu jsem trochu pesimista.
Zatim muzu rict ze kvalita boxy je nadstandartni,Lambs je v krasnem digipacku,tez bonusovy disk je v digi.Ostatni jsou plastove takze az vyjde japonsky box tak tento asi pujde na prodej asi za 2500.

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Dzyan píše:DNES MI PRISLY Genesis box z USA z Amazonu.Je to americka verze tedy cd standartni bez SACD coz povazuji za velke plus...

Ty tři krabice jsou evropská verze, tedy hybridní s SACD stoupu, což považuji za velké, velmi významné plus! *palec*

Obrázek

merhaut

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od merhaut »

Dzyan zřejmě netuší, že to SACD je u evropské verze navíc, že je tam tedy i ta CD vrstva.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Zappadaddy »

Merhaut:Vim o tom ale jelikoz neni muj zajem upren na Sacd z ruznych duvodu tak je pro mne zbytecne.Navic jsem nekde,uz nevim kde,cetl ze cd stopa u techto hybrydu je nebo muze byt horsi nez u standartniho cd.Mam sice kombajn dvd/sacd/dvd-a/multoregion dvd prehravac ale to je sracka tak Sacd fakt nepotrebuji tak proc bych platil za to vic?
Jinak mam pro Genesis fanousky dobrou zpravu.Porovnaval jsem totiz prvni skladbu Dancing with the Moonlite Knight ze Selling England noveho remasteru s japonskou verzi mini repliky a je tam k memu velkemu idivu OBROVSKY ROZDIL!!!!Hned na zacatku skladby po uvodnim nastupu Gabriela je jasne ze jde o skvely remaster,nastroje jsou daleko zretelnejsi,cinely ktere byly ve strarsi verzi dost potlacene vstupuji do hudebniho obrazu opravdu vic nez slysitelne,to se tyka i kytarovych vstupu.Po dalsim poslechu dale zjistuji ze dynamika,prostorovost a rozliseni se vyrazne zlepsila,proste parada.To jsem opravdu necekal.Snad jedna vec je diskutabilni , pripada mi ze puvodni zamer v uvodu teto skladby mel byt zvyrazneny Gabrieluv zpev a nyni zpevak jaksi musi bojovat s ostatnimi muzikanty o pozornost posluchace coz nevim jestli se mi tolik paci.Jinymi slovy hudba je nyni nastavena temer ve stejne hlasitosti jako je zpev Gabriela kdezto ve starem masteru byl jeho zpev vice zvyraznen a ostatni se mu podrizovalo.Mozna se mi to zda.Prosim drzitele evropskeho boxu o potvrzeni meho tvzeni.Rad bych to s nekym porovnal.Stejne uz se tesim na dalsi skladby.Obrázek

merhaut

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od merhaut »

CD vrstva z hybridu CD/SACD hraje stejně jako čisté CD.

U těch Genesis ale nejde o remaster, ale o remix, což je něco docela jiného, spíš bych tedy pohlídal, jestli je u nové verze všechno na starém místě.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Zappadaddy »

Merhaut:Mne pripada jako by to bylo nove dohravane ale to asi neni mozne,co?Co to vlastne je remix a co remaster?Asi mi neni uplne jasny tento pojem.

merhaut

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od merhaut »

Remaster je zvuková úprava finálních dvou stop (u sterea), jinými slovy, pracuje se s celkem, ne jednotlivými nástroji, jejich stopami. Na svém místě zůstává rozmístění nástrojů i hlasů, měnit se můžou jejich akcenty, detaily, zabarvení... Zvukařsky technickou nevýhodou jsou omezené možnosti nápravy chyb.

Remix je, když se vezmou prvotní záznamy jednotlivých nástrojů, hlasů a znovu se z nich seskládají ty dvě stereo stopy dohromady. Na svém místě nemusí zůstat takřka nic. Jde o to s jakým úmyslem se remix dělá. Z mého pohledu je nejlepší, když se remix trefuje do původního mixu, takže výsledek je podobný originálu, akorát ve vyšší technické kvalitě, dané jinými možnostmi mixu kdysi a dnes (saturace analogových pásů u výšek, spektrální změny při vrstvení stop, atakdále, zvukaři vědí).¨

P.S. Dohrávání snad ne, to je už prasárna, bohužel zrovna u Genesis nevím, protože na archive box raných Genesis byly nově (!) přetočeny některé věci u live provedení Lamb, i sám Gabriel. Je to slyšet a byla z toho velká aféra - na netu o tom je dost informací.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Zappadaddy »

Merhaut:Dik za info.Ten remix se jim tedy povedl,jsem rad ze jsem si to zakoupil.Uz se tesim na Nursery Cryme.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Mark Levinson »

Dzyan píše:Navic jsem nekde,uz nevim kde,cetl ze cd stopa u techto hybrydu je nebo muze byt horsi nez u standartniho cd.
Dzyane máš pravdu, CD vrstva na hybridním SACD je ve valné většině mizerná. Společnosti pro ušetření nákladů nahrají master v DSD formátu a z toho potom udělají CD vrstvu, která nemá valnou kvalitu. Pokud není CD vrstva nahrána ve formátu PCM, tak to nikdy nebude ono. Existují nahrávací společnosti, které k tomuto přistupují poctivě anpř. Linn, FIM apod., které nahrávku nahrají ve formátech PCM i DSD a vytvoří vrstvu SACD i CD zvlášť. Jen se v tom zorientovat, že? Pomůckou může být, že je CD vrstva na hybridním SACD ve formátu HDCD. Takto to mají výše uvedené společnosti.

merhaut

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od merhaut »

Technická: CD vrstva je vždycky ve formátu PCM (16/44.1).

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Obrázek
S odstupem času deseti dnů, si mohu dovolit napsat, že poslech poslední krabičky Genesis 1970-75 je opravdovým zážitkem. Nemohu plně porovnat starší CD s nově vydanými, mohu porovnat jen s LP. Dzyan píše, že Gabrielův hlas je potlačen oproti staršímu vydání. Mě se to nezdá, řekl bych spíše, že jsou lépe slyšitelné nástroje a celkově se to srovnalo ku prospěchu. Dle mého je poslech těchto SACD příjemnější než starých LP (Foxtrot a Selling..), což mě zaskočilo. Zajímalo by mě, jestli tento posun nastal mezi původními LP a nově vydanými.
Myslím si, že u těchto nahrávek došlo k remixu, prptože mi přijde, jako kdybych poslouchal úplně nové nahrávky. Dejme tomu, že to přirovnám, jako když umyjete okno. Předtím jsme všechno viděli, ale teď to vidíte zcela jasněji. :mrgreen:
Někde jsem četl, že posunutí datumu vydání zapříčinil P. Gabriel, který si chtěl všechno poslechnout a nakonec měl k tomu nějaké výhrady. Nevím přesně, ale snad je měl směrovat k vícekanálovému remixu, než klasickému stereu. Když ale poslouchám LP vs. SACD, žádný zásadní rozdíl v nahrávce, kromě toho, že má lepší technickou úroveň, neslyším. Možná, že jednou o volném dnu pro zajímavost vytáhnu AV a pustím se do poslechu 5.1.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host