GENESIS a ostatní členové skupiny

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

Omyl je jen částečný.Jsou tam paralelně plakáty za 125 USD i fine printy (giclé) za 350 USD.

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

Pokud jde o stránky Rogera Deana sleduji je od roku 2002 ,kdy jsem si objednal první kalendář.Nejvíce slušných sběratelských pokladů z jeho dílny jsem bohužel nesehnal v jeho e-shopu,který má značně omezenou nebo předraženou nabídku,ale na e-Bay.Plakáty 90x 50 cm od vydavatelství Pomegranate a vytištěné v jižní Koreji si postupně budu rámovat a věšet v obýváku.Případným zájemcům o náhledy odpovím v poště.

merhaut

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od merhaut »

Omyl nulový, je tam všechno o čem byla řeč, i ledasco navíc: od podepsaných originálů, až po screeny ... a mít něco přímo od Rogera Deana není o předraženosti, ani o úzké nabídce, je to o orignálech a o sběratelsky - a záměrně - limitovaných sériích. To nemůže žádná Korea nahradit...

P.S. Já si na stěny plakáty ani obrazy nevěsím... mám raději obrazové knihy s přebalama alb ... a vystavená elpíčka...

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

Ne ,ani zdaleka tam není všechno.Nedá se to se stránkami Marka Wilkinsona ani srovnat.Má tam obaly nejen od čtyřech LP Marillion ,ale i od tří singlů plus pár alb od Fishe sólo.Dean nabízí čtyři plakáty a větší počet reprodukcí (serigraphs),které jsou částečně restaurované,takže se o tom nedá vůbec hovořit jako o originálech.Originál Relayer je v galerii v San Franciscu a stojí 2.350 000 USD a totéž DRAMA za 280 000 USD.
Vážně mi chybí ucelenější kolekce cenově přístupnějších artworků.Pokud jde o YES není tam Fragile,Close to the Edge,Relayer,Yesterdays,Drama,Yesshows.O Uriah Heep ani nemluvě .Kde je Wizards and Demons???? Mám například poslední kalendář (2008) a tam je vyloženě zbabraný obrázek ASIA - Dragon.Je fakt ,že některé detaily jsou pěkně zvýrazněny ,ale celková atmosféra celého obrázku šla k čertu díky změněné barvě pozadí.Jen si všimni a porovnej provedení Pathways na Yessongs (nebo v knize Wiews /Magnetic storm) a na plakátu ,který je nyní v nabídce.Je to úplně někde jinde.Proto si velmi cením palakátů Big O vydaných v sedmdesátých letech a Anglii.Sehnat ovšem kousek ve pro mne solidním stavu je téměř nemožné,proto blahořečím Pomegranate za jejich plakátky.Nevím jakou máš edici Views a Magnetic storm,ale pokud máš jinou než Korejskou Pomegranate paperback ,tak to tě docela lituji.Viděl jsem pár exemplářů amerických hardbacků a byla to hrůza.Ořezané ,vyšisované a lehce neostré .Byl jsem prostě v šoku,že si kvalitu provedení tisku takových bestsellerů Dean neohlídal.
Suma sumárum kvalitní litografii Relayer z roku 1991 (30x60 cm),kterou jsem pořídil za cca 150 USD bych považoval za ideální v poměru cena/kvalita/velikost.Proto zdůrazňuji,že je to velká škoda,že se v tomhle trendu nepokračovalo.Snad kdyby Dean tušil za kolik se draží odrbané exempláře Big O tak by prozřel.Zajímalo by mne kolik svých serigraphs již prodal.Kdyby vypustil objemnější sérii kvalitních reprodukci původních artworků za 50 - 100 USD měl by určitě větší tržbu než takhle.Nedovedu si to vysvětlit jinak,než že noví majitelé jeho originálů si jednoduše nepřejí jejich opětovné šíření do světa.

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

P.S. pokud jsi Koreu neviděl,nevíš o čem mluvíš *headbang*

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

Pokud je mezi Vámi nějaký šťastný majitel vinylového boxu Genesis 1970 - 1975,zdvořile žádám o kontakt za účelem odborné on line anylýzy. Díky všem

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Peer »

to jirie:
mám to objednané, je to na cestě...

merhaut

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od merhaut »

Pokud bude mastering u těch elpé totožný s 2CH SACD, mohl by to být skvělý materiál i pro objektivní posouzení a analýzu toho, co závěrečný "metr" analogové cesty (výlisek, gramec, předzes) k původnímu signálu přidává - že se tak některým líbí. Třebas jako téma příští rožnovské analogové akademie u Renowna.

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Filip Kolinsky »

I já jsem zvědav, jak Peer poreferuje! Peere, máš některou desku s původním masteringem?

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

6 LP box Genesis má vyjít až 12. ledna 2009.Kdo se těšil,že jej dostane pod stromeček bude asi zklamán *fnuk*

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Renown »

Dnes jsem si pustil LP "And then there were three"
Obrázek
Nádhera, *thumbs up* kolik hudební invence je třeba ve skladbě "Ballad of Big", nebo "Undertow".
Třeba taková česká kapela "Turbo", tolik nápadů neměla za celou dobu své smutné a zbytečné existence.

Musím ale říci, že pozdější tvorba Collinse nebo Rutherforda mne už zdaleka neoslovuje tak jako to co hráli tak do roku 1979.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Zappadaddy »

Steve Hackett a jeho album Voyage to acolyte z roku 1975 muze byt s klidnym svedomim dalsi radovou deskou Genesis v 70 letech.Dnes jsem ji po delsi dobe poslouchal a ujistil jsem se o nutnosti toto zasadni progrockove album vlastnit a to v nejlepsi verzi doposud :Obrázek
Pro neznale opravdu doporucuji :!: :!: :!:

Paul
Příspěvky: 582
Registrován: 19 říj 2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Paul »

Frankuzappů-pravdu díš,výborná věc-mám to již delší dobu.Bohužel ne v této japonské verzi,tiše závidím. :oops: Výborná věc od něj je Genesis Revisited aTo watch the Storms.

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od jirie »

Tak jak to vypadá s boxem 6 LP ? Je tu podezřelé ticho.Už to snad vyšlo minulý týden? Kdopak bude první s referátem?

Uživatelský avatar
Pavel Diok
Příspěvky: 176
Registrován: 16 říj 2008 22:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GENESIS A OSTATNÍ ČLENOVÉ SKUPINY

Příspěvek od Pavel Diok »

Tak protože jistě vítě, že jsem začal dělat i do gramofonů a začal dovoz Scheu-analog, nemohl jsem vystačit s deskami z dob burz, které již mají třicet let a Genesis u mě patří k vrcholným kapelám, chtěl jsem ihned tento set vinylových prvotin a když viděl, že to má vyjít 12.1.2009 šel jsem do toho. Již často objednávám, většinou tedy CD z Anglie a vždy dodání trvá týden a hle jak milé překvapení. Objednal jsem to minulé úterý v noci z Amazon.co.uk a ve čtvrtek ráno mi to přinesl maník z UPS. Dodávka přišla naprosto v pořádku a celková hmotnost 2,5 kg o něčem napovídá. První jsem tam vrazil Selling... a byl jsem naprosto hotov. Ty 200 gramovky jsou prostě paráda, užívám si to, pěkně pomalu každý den jednu placku, dnes jsem měl Nursery Crime. V pátek přišel kamarád, co má podobný aparát - lampy + WLM, CD Abbingdon a když to slyšel, říká, tak takové rozlišení, detaily na těch plackách z SACD/DVD boxu nemám. Hoši vinyloví Genesis LP Box 1970-1975 vřele doporučuji. Pokud budete chtít, vyfotím to a dám sem fota.
Hifi Studio Panský dvůr

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti