YES

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od fox »

Obrázek

Nové vydání CD a DVD-Audio upravené Stevenem Wilsonem. Včetně 5.1Sourond Mix.


Paul
Příspěvky: 582
Registrován: 19 říj 2008 12:19
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od Paul »

lechos - myslím,že to mělo spíš spadat pod téma "minuta ticha"-ale to už je jedno.Pro mě to byl jeden z nej basáků rockové historie a už vůbec si neumím představit skupinu YES bez jejího zakládajícího člena,který snad nechyběl ani na jedné placce.Nahrál toho hodně i solo a se spoustou excelentních muzikantů a jeho hra byla (je) naprosto nezaměnitelná.Povýšil basu na "solo" nástroj ve spoustě skladeb.O jeho výborných back vocálech ani nemluvě.Čest jeho památce... *klanimse*

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od lechos »

tak ať to celé admin přešibuje tam kde to lépe patří

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 991
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od PetrD »

Paul píše: . . vůbec si neumím představit skupinu YES bez jejího zakládajícího člena,který snad nechyběl ani na jedné placce . . .
Vidím to stejně, to je pro mě konec YES *fnuk* Chris Squire byl jediný, kdo hrál na VŠECH albech! Rozdýchal jsem alba bez Andersona jen proto, neb jejich muzika vždy byla fantastická a obzvlášť Chrisova basa famózní. Opravdu si nedovedu představit, jak by bez něho tato kapela mohla fungovat dál. Byl nejen úžasný muzikant, ale i fajn člověk. YES bylo jeho dítě, které neustále držel pohromadě, členy kapely stmeloval a jsem přesvědčen, že nebýt jeho, již dávno bychom o nich básnili v čase minulém. Když jsem se ráno dozvěděl, že umřel pan Masopust, byl jsem hodně smutný. Dožil se ale požehnaného věku a byl vážně nemocný. Když jsem se dozvěděl o Chrisovi, srdce se mi rozbušilo a rozbrečel jsem se. Nevěděl jsem o jeho leukémii, nebyl zas tak starý . . . prostě mě to strašně zaskočilo. Je mi to moc líto. Půjdu si teď pustit jejich Blu-ray a budu vzpomínat na dobu, kdy jsme byli mladší a já "řádil" na jejich koncertu.
Budiž ti země lehká, Chrisi.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od fox »

Paul píše:lechos - myslím,že to mělo spíš spadat pod téma "minuta ticha"-ale to už je jedno.Pro mě to byl jeden z nej basáků rockové historie a už vůbec si neumím představit skupinu YES bez jejího zakládajícího člena,který snad nechyběl ani na jedné placce.Nahrál toho hodně i solo a se spoustou excelentních muzikantů a jeho hra byla (je) naprosto nezaměnitelná.Povýšil basu na "solo" nástroj ve spoustě skladeb.O jeho výborných back vocálech ani nemluvě.Čest jeho památce... *klanimse*
Chci se lechose zastat. Určitě jeho zpráva do tohoto vlákna patří. Chrise je moc škoda. I když Yes v poslední době vařily více méně z vody, nedovedu si je bez něj představit.

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 991
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od PetrD »

fox píše: Chci se lechose zastat. Určitě jeho zpráva do tohoto vlákna patří . . .
OK, ale mohl dát odkaz v češtině ;) Né všichni tu umíme polsky. Já se to dozvěděl z "Deník.cz" .

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Na 30. října je ohlášeno vydání dalšího remixu YES od Stevena Wilsona. Překvapivě je to Fragile.
Jedinou změnou v takřka zevedené podobě se zdá být Bluray v digipacku.

http://yesworld.com/2015/08/yess-fragil ... -30th-oct/

Steven byl zřejmě z počátku roku zaneprázdněn jednak svými sólovými aktivitami, tak i prací s remixy nových vydání Jethro Tull. Doufám, že se opět vrátí k Yes a svou normu dvě alba ročně dodrží :cool:

Raptor

Re: YES

Příspěvek od Raptor »

Fragile mám již několik let, jak na DVD-A ( Germany ), tak SACD ( Japan ). Oboje hraje ve stereu perfektně, mám obavu, ža tam není potřeba již nic vylepšovat. Já jsem stereo purista a ten multikanál na SACD mě nějak nebere - je to nepřirozenost. DD 5.1 na DVD-A je zvukově horší, DTS 5.1 je sice zvukově dobré, ale na SACD to nemá. Stereo verze 24/96 na DVD-A je také velice dobrá - mírně větší dynamika naž SACD. Kámoš tvrdil, že už moc, je to věc vkusu. Znovu říkám ve stereu špičkový a jsem zvědav zda nové vydání bude přínosem, nebo to budou jen marketingově oprášené tyto verze již vydané a v případě BD převedeno do HD Master. Jestli to někdo koupí, dejte vědět, jak to bude zvukově, já už to toho nepůjdu - nemám důvod a v případě
Pure BD ( těch mám několik ) mě ten zvuk nenadchl. Jednoznačně vede SACD, jako v současnosti nejkvalitnější zvukový formát.

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Mám všechny tři remixy Stevena W. Nemyslím si, že mu jde jen o kšeft. Tenhle člověk má k hudbě, hlavně té progresivní docela hluboký vztah.
Kvalitní originál je k nezaplacení, o tom nemá cenu diskutovat, ale jeho práce jsou naprosto špičkové. Japonce na SACD jsem vypustil, ale kromě DVD-A, velmi kvalitní HDCD, zmršené SHM-CD mám i první Japan vydání od Pioneer a samozřejmě i verzi MFSL. Docela se těším na vydání remixu. Jediné omezení pro Stevena je asi kvalita původních masterů.
S kvalitou BD pure audio máš samozřejmě pravdu. Některá vydání CD od MFSL tenhle formát docela válcují - bohužel :(

Uživatelský avatar
Karel1
Příspěvky: 382
Registrován: 05 led 2015 13:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od Karel1 »

"Fragile" mám původní vydání z roku 1986, co na tom ještě vylepšovat? ;)

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od lechos »

Tuhle knížku mám, polské vydání sice ale jazyk dokonale znám:
Yes: An Authorized Biography - Dan Hedges
Obrázek

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: YES

Příspěvek od jirie »

Karel1 píše:"Fragile" mám původní vydání z roku 1986, co na tom ještě vylepšovat? ;)
Zkus se jednoduše s nějakým majitelem remixu domluvit a společně poslechnout a porovnat. Způsob jakým Steven pracuje JE vylepšení. Není to jen remaster.

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1307
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od lidumil »

Jj, změna to je a je na vkusu každého soudruha, zdali k lepšímu, či nikolivěk. Mám CTTE na několika nosičích a nejlépe mi zní MFSL vinyl *2thumbsup*

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: YES

Příspěvek od NIN »

Nejsem sice Yesofil, ale mám rád Billiho Idola a jeho poslední desku produkuje a zároveň hraje na basu Trevorn Horn. Zvláštní muzikantská to kombinace :shock:

Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host