Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kocmeister

Příspěvek od Herrer »

Jinak to máš moc pěkný a věřím, že je to mazec. Co já se natrápil se subwooferem, abych nakonec stejně skončil u kompromisu... A ustavení beden? To je taky příběh. Jak jsem se dlouhou dobu smál dadaftově legendárnímu vláknu a četl jsem si ho jako večerníček, tak jsem byl v šoku, co se dá vyčarovat, nebo naopak úplně zabít posunem o milimetry. Jo, o milimetry... samotnýmu je mi trapný, že tohle píšu, ale je to tak :)

A to mám pořád asi milion, na odstranění drahých problémů prakticky všude :)
Nadral reprosoustavy

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Ty stojany nejsou homemade, bohužel tohle bez pokročilýho vybavení doma udělat nejde. Tak leda stojany ze dřeva, což ale, nebude zvukově nejspíš žádná výhra.
Ustavení beden vs. milimetry, tomu bych i věřil. Přeci jen, pokud se nepletu, používáš páskové měniče a ty jsou mnohem směrovější než kaloty.
kabelguru.cz

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

jj, mám Nadral páskáče a to ustavení je hodně znát. Paradoxně ale ne tolik na výškách ( i když na těch samo taky), jako spíš na podání prostoru a to tak, že výrazně. Nebo je to možná na výškách a proto to pak "namaluje" prostor? Najednou prostě poznáš, že teď je to aspoň pro tvý ucho správně... :-) Jinak ale běh na dlouhou trať :-)

Šílený je, že jsem obecně docela línej člověk a radši poslouchám, než donekonečna něco ladím... Ať už jsou to kabely, tuhle odrazivá plocha, tuhle závěs, nebo jen to ustavení, tak mě zoufale nebaví všemožný posouvání, protože to dělám systémem pokus/omyl a vypadám při tom jak totální pacient :-) Jako člověk tak nějak časem zhruba pozná, co jak na ucho reaguje, ale i tak je to pakárna.

Btw, teď mám třeba úplně základní XLR kabely z alzy, protože jsem rozestavěl komponenty tak, že mi můj dosavadní kabel nestačí délkou. Vnitřně vím, kde je teď kromě místnosti nejhlubší úzký hrdlo systému, ale... o tom by se dalo filozofovat hodiny a mohlo by to stát desetitisíce :-)
Nadral reprosoustavy

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Podání prostoru je s ustavenim polohy výškáčů proti posluchači pevně propojeno, takže ano je to tím. Mě to zkoušení a ladění taky nebaví, pořád vstávat z křesla s něčim šaškovat, ale zvědavost je silnější a výsledek většinou stojí za to. Ještě se můžeš vydat druhou cestou, která je zde nabízena a tou je nic neřešit, vše přeci hraje stejně, vše měří stejně, vše pod prahem rozlišitelnosti ucha případně to teoreticky ani neexistuje takže hotovo vyřízeno. Potom by jsi z výsledku, vsadím se, nebyl nadšený.
kabelguru.cz

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

K tomu mám malou poznámku, nikdo z těch, co obhajují názor dle tvého vyjádření "vše přeci hraje stejně, vše měří stejně, vše pod prahem rozlišitelnosti ucha" tady nikdy, nebo aspoň nevím, netvrdil to samé o akustice (tedy např. poloze repro vůči posluchači), ani o kvalitě jednotlivých repro. *taktone*. Nemichej 🍐 s 🍏.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

No, ty Soundcare Super Spikes - rozumím, zřejmě potřebuješ odhlučnit podlahu a nerušit sousedy, tak to potom jo. Já původně myslel, že Ti jde o zvuk a potřebuješ stabilní a odhlučněné bedny i se stojanen, nikoliv podlahu a na to poukazovalo i to testnutí s tou zátěží.

Soundcare Super Spikes jsme také testovali, ale tím to skončilo, prostě filc nebrat. Každý to však může videt, resp. slyšet jinak.

Tak sorry.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Strejdin: máš pravdu, nechal jsem se unést a smíchal ovoce.
Oldear: Filc? Nepleteš si to s něčím? Superspikes jsou de-fakto jen šroubovací hroty v uzavřeném lůžku. Žádný filc tam není. viz https://www.hifihejhal.cz/detail/4755/s ... mYEALw_wcB
kabelguru.cz

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Je to možné. My tenkrát měli verzi, kde na spodku co šel na podlahu bylo kolečko z filcu. Možná to však jde odlepit. Měli jsme to jen půjčené a tak jsme nic neupravovali. Výsledek nám neseděl, stejně jako u těch CERABALLů. Všichni máme dodnes na velkých bednách hroty přes koberec přímo do betonu. Faktem je, že např. ty moje váží 95 kg a tak je to stabilní dostatečně i bez dodatečné zátěže.
Důležité je, jak to vyhovuje Tobě.

Ať Tě to hraje.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder »

Herrer píše:
31 říj 2019 14:37
A ustavení beden? To je taky příběh. Jak jsem se dlouhou dobu smál dadaftově legendárnímu vláknu a četl jsem si ho jako večerníček, tak jsem byl v šoku, co se dá vyčarovat, nebo naopak úplně zabít posunem o milimetry. Jo, o milimetry... samotnýmu je mi trapný, že tohle píšu, ale je to tak :)
Tak to ti nemusi byt trapny. Jsem na tom uplne stejne cca posledni tyden dva. Ja se zacyklil na sve obdelnikove mistnosti s poslechem na sirku, ustaveni beden dle pane Cardase.
Behal jsem tu s metrem a uhelnikem, nadelil si mistnost po 5ti cm v prijatelnem poslechovem rozestaveni. Takze cca 1m2 pro kazdou bednu *headbang*
Jeden by nerekl, kolik variability skyta tak maly prostor, navic jebacka s natocenim repro, vyber vhodnych skladeb na testovani, pohyb na poslechovem miste... proste tech promennych je neskutecne a v kazde pozici je zvuk jiny. Ja uz nyni chapu Dadafta, tohle je s akustikou opravdu alfa a omega kvalitniho poslechu. A za tu praci to stoji!
Nyni jsem na cca 10cm2 pro kazdou bednu, takze jsem v te prostredni centimetrove fazi, nez dojde na milimetry *sunglases* *2thumbsup*

Omlouvam se Kocmeisterovi za plevel vlakna *klanimse*

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Overgrounder: Naprosto chápu a rozumím. Pošli prosím link na toho Cardase. Sektory jsem si ještě nevymezoval, tak ať si to zas celý rozm*dám :-)

Btw, taky mám absolutně nevhodnou místnost :-)
Nadral reprosoustavy

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

Dadaft vykouzil "velky zvuk" z pidibudek a panove, naprosto bez ohledu na mistnost :-)

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder »

http://www.cardas.com/room_setup_main.php
Já mám umístění horizontal square. Navíc jsem si ještě dělil místnost na díly, 1/2,4,8,16 do kříže.
Ale líp se to dělalo podle Cardase.

Raději bych se s tím když tak přesunul do samostatného vlákna... Je opravdu zarážející, jak se tomuto tématu obecně málo věnuje. Skoro to vypadá, že to mají všichni v malíčku a do puntíku vyřešeno :shock:
Pravda je, že je to příšerná piplačka a každá bedna navíc jinak vyzařuje...A každá místnost je jiná. Jak říkám, moc proměnných na univerzální radu.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

tak, asi proto ze kazdy prostor a kazda bedna a kazda sestava hraje jinak tak se to zevseobecnit da tezko, cardas necardas ...

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Pánové, nechtěl jsem sem psát, ale nedalo mi to. Pořád rýpete do Bv, ale on má pravdu. Mám doma Vincent 2x 350W a elektronkové koncáky mono 20W třída A. Nemusel jsem potenciometr posunovat po připojení jinak. Doma každý poslouchá max 5W ,mám změřeno, a to už je hodně silný zvuk. Jo ti hluší musí otočit potenciometr trochu více, ale pak nechápu, proč poslouchají zvuky a ne hudbu. Ta se totiž projeví při normálním poslechu. Jinak dual mono si představuji asi tak to: https://www.ukaudiomart.com/details/649 ... s/1379782/ A toto jsou pro mě zadrátovaná vrata.
https://www.ukaudiomart.com/details/649 ... s/1379782/ Slyšel jsem ho, ale hraje jako každý druhý předražený zesilovač. :lol:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Doma každý poslouchá max 5W ,mám změřeno
To je strasne zavadejici, zobecnujici a tudiz nepravdive tvrzeni. 5 W na bednach treba 93 dB/W/m v mistnosti 15 m2 a s hudbou s DR 4 dozajista bude onen "silny" zvuk.

Na bednach 86 dB/W/m v zatlumene misnosti 50 m2 a se symfonickou hudbou s tichymi pasazemi 20 dB pod temi 5W spickami budou ty tiche casti sotva slyset.

Pri poslechu dynamicke symfonicke hudby neni problem se dostat za 200 W vykonu na kanal pri stale realistickych spickach 110 dB v poslechovem miste.

Odpovědět