kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od Bazi 36 »

Antivibrační podložky všeho druhu mají smysl u přístrojů s pohyblivymi mechanickymi součástmi. To, ze ty nožičky nemají žádny vliv pod filtrací, dokáże jednoduchý testík. Produkce je spuštěná, kytary kvílí, interpret pěje až se zalyká, druhá osoba vezme tu filtraci do pazour a začné s ní provádět psí kusy. Prudké pohyby doprava, doleva, nahoru, dolu, lze s ní dokonce třást jak se stromem obalenym švestkama......a nic, změna zvuku při produkci - nula. Veď vyzkúšaj Kapitán, nič to nestojí a manželka u toho aerobiku možno aj schudne.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Bazi36, a jakou svou konkrétní zkušenost máš s ADI-2 Pro nebo podobnými převodníky a Stillpoints? Vedle píšeš, že svůj systém máš postavený z komponent na úrovni Marantze 6006. Mě tudíž nepřekvapuje, že z tvého subjektivního pohledu jsou věci, které jsou slyšet a řeší se na systémech kvalitou odpovídajících 20x, 50x, 100x vyšší cenovce, pro tebe nepochopitelné. Každý jsme nějak začínali.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Inak bavime sa tu o mechanickych vibraciach sposobenych napriklad podupovanim nohy do rytmu pri hlasitej hudbe, alebo o vibraciach "negativnej energie" ktora by mohla narusovat "pozitivnu energiu" hudby?

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Cena sa da zvysovat "neobmedzene" pouzivanim drazsich materialov, pracnejsej vyroby popripade "overengineeringom" bez akehokolvek vztahu ku vyslednej kvalite...

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Praha
Typická odbočka od možného průkazného pokusu. Kde nejsou argumenty, nastoupí berlička v podobě "provozuješ šit, nic o tom nemůžeš vědět". Já totiž neuvedl jeden, pro zdraví pocitáře nebezpečný aspekt. Po tomto testíku by zkousející mohl zjistit, že vyhodil svoje našpórované love z okna jen tak nazdařbůh, což by se mohlo na jeho psychice nadlouho podepsat. K té sestavě, 6006 to momentálně není, proběhla výměna za řadu 8006 a Xavian Ambra, což nemá tak jako tak s tématem antivibrátory pod nevibrujícím filtrem nic společného. No a tvoje věta "každý jsme ňák začínali"? V čase, kdy já s rozumným hifi začínal, se tvý rodiče zrovna rozhodovali, jestli nastoupíš docházku základní školy v šesti nebo sedmi letech. Asi tak to je, no ;) .

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Jenže ona to není berlička. Jak přibývají zkušenosti, ubývá jednoznačných všeobecně platných "jediných pravd", tedy alespoň pokud má člověk schopnost odstupu a nadhledu. Každý by v sobě měl mít natolik sebereflexe, aby psal jen o tom, co doopravdy zná. Teoretické dojmy byly, jsou a vždy budou mnohem bledší než realita. Názor typu "nikdy jsem daný přístroj neměl v sestavě, podrobně nezkoušel, týdny neposlouchal, ale bezpečně vím, jak hraje a co jej (ne)ovlivní" je bezcenné plácání.

Takže na jaké sestavě a jakým způsobem jsi ten průkazný pokus dělal?

A s tím věkem jsi také vedle :-). Zdaleka nejsi tak starý, jak se cítíš a já zdaleka nejsem tak mladý, jak sis vymyslel ;) .

A k PM8006 a Ambrám gratulace, to je slušný vstup do světa kvalitního zvuku.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 16 čer 2020 09:09, celkem upraveno 1 x.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@Bazi 36: Píšeš "proběhla výměna za řadu 8006". Určitě máš radost a já Ti ji přeji. Ale řekni, který z měřitelných parametrů oproti řadě 6006 má být reálně slyšitelný, že jsi se rozhodl vydat své love za upgrade? Provedl jsi ABX test na porovnání staršího a nového výrobku, aby sis byl jistý, že to je smysluplné a ne jen šálení smyslů? Neber to, prosím, jako útok na tebe. Spíše mne zajímá, zda opravdu aplikuješ na své počínání v hifi takto striktní postupy?

PS: Tvé příspěvky v posledních dnech jsou ozdobou fóra. Člověk se aspoň při té vší nevraživosti trochu zasměje *thumbs up*

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Miero
Ako hovorí slovenský hudobný guru Rytmus: "Toto si zabil" - "negativní energie ovlivňuje tu pozitivní v hudbě".
To už jsme trochu na úrovni bájných senzibilů. Na úrovni člověka, poskakujícího s mysteriózním přívěskem na řetízku po místnosti, kdy se při přiblížení k podložkám stillpoints, pomyslné kyvadlo rozhoupe. Alelujááá. Aneb cesta k nakoupení dalších a dalších sad je otevřena.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ti co neslysi zmeny.. Asi poslouchate tak, ze zvuk sestavy je zamaskovan za nejslabsim mistem(-ty). A neumozni slyset vic. Vim dobre, o cem je rec, taky jsem vylezal/vylezam z pod deky posledni cca dva roky. Ted bude u mne na rade predelavka listy. Kde uz vim do ceho jdu. A co to prinese. Soucasna lista jeste lehounce dekuje .. diky pouzitemu dratu.
I jiny pan kolega, ktery ji mel pujcenou, mel podobny zaver... A taky mel jsem proti ni postavenou listu s lepsim dratem.
Vsechno jsou opet prakticke zkusenosti, pani kolegove. *palec*
Naposledy upravil(a) kychtax dne 16 čer 2020 09:33, celkem upraveno 1 x.

CaptainHook
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od CaptainHook »

Bazi 36
Abych si potvrdil vliv Stillpoints u filtrace,tak stačí porovnat přístroj na původních nožičkách a pak se Stillpoints.Není třeba,aby manželka s filtrací lomcovala ze strany na stranu. :D

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

FS
Proč útok na mou osobu? Za prvé to tak nevnímám, za druhé jsem imunní. K sestavě. Já hledal bedny, jejichž zvuk mi dlouhodobě (mnoho poslechů v Hostivici/cích) vyhovoval. Rozhodnutí padlo na Accorda, s řadou 8006 si rozuměli výborně. Bohužel dosti mala poslechovka nevyhovovala ohledně basu, Ambry si s ní sedly v tomto aspektu výborně. Posun oproti 6006? Jednoduse lepsi zvuk, o ždibec, žádné levely se nekonaly. Skokový posun k příjemnějšímu jen ty bedny. Ja nejsem na žádné straně zdejších skupin. Nic neměřím, hodnoty znám, dál se rozhoduji se jen ve smyslu líbí/nelíbí. Zalévání nepohybujících se, nerezonujících komponent do betonového sarkofágu nedáva smysl. Není otázkou, jestli to postižený slyší. On to možná fakt slyší, tou správnou otázkou je "proč". Ošálený mozek. Tohle fakt funguje, né ty podložky.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Bazi 36 píše:
16 čer 2020 08:53
V čase, kdy já s rozumným hifi začínal, se tvý rodiče zrovna rozhodovali, jestli nastoupíš docházku základní školy v šesti nebo sedmi letech. Asi tak to je, no ;) .
Bazi, někdy před 15lety kdy jsem začínal jsem podle mého tehdejšího vzoru BVa koupil CD přehrávač Harmann/Kardon HD970, "referenční špičková měření" a tudíž i zvuk musel být famózní a za 10tis Kč, vždyť si ho koupil i konstruktér zesilovačů s tehdy 25let hifi zkušenostmi
Po nějaké době jsem s tím HD970 zavítal k hifistovi co už měl něco za sebou a měl sestavu Primare. Jaké bylo moje rozčarování, když jsem zjistil, jaká je to HD970 v přímém porovnání s Primare CD plečka. HD970 šel do bazaru a já začal svůj skutečně domácí poslech vylepšovat.
Podívej se kam se BVa za dalších 15let zkušeností "doměřil". Přes integrované zvukovky v kategorii 5tis kč k CA DacMagic+. Každý kdo měl někdy možnost slyšet CA DacMagic+ tak si může udělat svůj názor na to, jakou vypovídací hodnotu má fakt, když se někdo chlubí 40lety v oboru.
Kychtax, Kocmeister nebo Pítrs za pár let udělali ohromný pokrok a do díky tomu, že chodí po návštěvách u ostatních hifistů, různě testují a porovnávají přístroje, doplňky a vše co může zlepšit jejich domácí poslech.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

CaptainHook píše:
16 čer 2020 09:32
Bazi 36
Abych si potvrdil vliv Stillpoints u filtrace,tak stačí porovnat přístroj na původních nožičkách a pak se Stillpoints.Není třeba,aby manželka s filtrací lomcovala ze strany na stranu. :D
Pak mají ovšem ty nožky jiný účel/vliv než "antivibrovat". Něco přidávají do zvuku, něco, co se líbí.
Werich: "To je blbý, to se bude líbit."

CaptainHook
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od CaptainHook »

Bazi 36
Já si nemyslím,že by vnášely Stillpoints něco navíc do zvuku.Spíš bych řekl,že je hudba mnohem precizněji zobrazená,takže vynikne spousta detailů v nahrávkách.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Bazi,
to je přeci jasné i úplému laikovi, že dávat podložky Stillpoint pod DACy, zesilovače nebo filtrace stejné ceny jako Stillpoint asi nedává smysl.
Vždycky mě překvapuje, proč někoho, kdo je stále začátečník v kvalitním domácím poslechu tak se nejvíce zajímá o doplňky, které mají smysl až od určité kvalitativní hranice. Kdybys nebyl líný a někde u prodejce si je vypůjčil, tak potom můžeš napsat, že si je vyzkoušel u sebe doma na sestavě o komponentech X a Y a Z a žádný vliv si neslyšel. Každý takový názor ocení. Teoretizování nemá smysl, jděte si raději pustit hudbu a poslouchejte.

Odpovědět