kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PavelDosko » 09 srp 2018 21:10

davidhighend , mozne to je, i kdyz mi vsech 5 deti rika tato ... a doufam ze az vnucka zacne mluvit tak mi nebude rikat babicko

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 » 09 srp 2018 21:24

Nevkusně jsem reagoval, příliš pozdě. :) Smazáno

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 10 srp 2018 07:02

Taky bych si pral byt hluchej, dost by se usetrilo
Možno sa už stalo.. Aj tinitus a šelesty sú formou "hluchoty". Počujeme ich, ale maskujú realitu. ;) A káble ich neodstránia *taktone* ..

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 10 srp 2018 09:13

A mám tu další poznatek z kompletace napájecích a reprokabelu.
Zkompletovaný kabel hraje jinak, když jsou vlákna pevně utažená vs. jen volně plandající. K jejich utažení používám teflonovou pásku, která tvoří první vrstvu na drátech. Sledoval jsem to už asi čtyřikrát. Vysvětlení na tom mám. Myslím že jde o mikrovibrace, které fungují jinak. Projeví se to ve zvuku? Jsem o tom přesvědčený. Utažený kabel je jasnější a zvuk má lepší konturu. Je lepší. Zase jsem si to potvrdil včera, jak práce na reprokabelu pokračují.

RK:
základ kabelu mám zkompletovaný.
Tvoří ho dráty z monokrystalické 5N mědi Neotech UP OCC (dle mnohých vůbec nejkvalitnější měděný drát na trhu), dále stříbrné solid core dráty.
Kombinace drátů je zkoušením namíchána co nejrovnoměrněji do všech pásem. Tlustých vs. tenkých drátů. Měděných vs. stříbrných. Což podobně řeší např. Audioquest.
Kromě toho jsem vyzkoušel 4 různé konstrukce spletení a vybral tu nejvhodnější. Samozřejmě v kombinacích s různými tloušťkami drátů.

Pozn. Prosím a žádám, reagujte už jenom věcně a jestli máte k tématu co říct. Díky. *thumbs up*
Přílohy
pic3.jpg
pic3.jpg (328.92 KiB) Zobrazeno 179 x
pic2.jpg
pic2.jpg (341.56 KiB) Zobrazeno 179 x
pic1.jpg
pic1.jpg (489.51 KiB) Zobrazeno 179 x

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 10 srp 2018 09:33

Mikrovibrace kabelu, úžasné. Ale jde vidět, že pozorně čteš PR BS výrobců kabelů

merhaut

Příspěvek od merhaut » 10 srp 2018 09:41

Když věcně, tak věcně: máš příslušnou vyhlášku?

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 10 srp 2018 10:33

...nejsem křesťan, ale ...." KRISTOVA NOHO " ... a co teprve, když se třeba změní dodavatel elektřiny z ČEZ na Bohemia Energy v kombinaci s reproduktory české výroby. Bohémsky vyladěná kombinace i zvuk ...

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 10 srp 2018 10:56

Neotech dráty super, jen bych poopravil ten stupeň čistoty mědi, je to 7N UP-OCC copper.
Proč používáš šedivý drát s PVC izolací? Červený je v teflonu, což je diametrálně lepší dielektrikum.

William E.Low majitel Audioquestu popisoval, jak v jeho začátcích přišel na to, že reprokabel pořádně utažený v plášti přinášel lepší zvuk.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 10 srp 2018 10:58

S těmi vibracemi jsem si potvrdil např. i zesilovač. Jinak hrál, když jsem sundal kryt. Jak to šasi nebylo zpevněné a jen desky "plandaly" na plechu, který to drží zespodu. Taky to hrálo jinak. Ale ruku do ohně nedám, ABX test jsem nedělal. ;)
Někde na internetu jsem dokonce viděl celou diplomku na téma vliv vibrací na funkci elektroniky. Odkaz nemám. Můžete si najít.
Nebudu nikoho pracně přesvědčovat. Všechno jsem si zkusil na vlastní kůži. Můžete přesvědčit vy mně. :lol:

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 10 srp 2018 11:12

Pavle, díky za ten postřeh s AQ!
Dlouho jsem váhal mezi teflonem a PVC. Nakonec zvolil PVC, které mně zatím v žádné aplikaci nezklamalo. Ať už u signálových kabelů, napájecích a i teď (naštěstí) u reprokabelu. A roli hrála i cena. Krom toho hodně highend kablů jsou stále v PVC. Názory se celkem různí.

Vůbec první kabel z Neotechu jsem udělal signálový někdy začátkem roku a jen z dlouhé chvíle. Výsledek mi totálně vyrazil dech, šokoval. Od té doby víceméně v každé aplikaci mám pocit, že se to povede a posouvá. Ten drát je fantastický. Teď už mám v sestavě všechny kably komplet v OCC nebo stříbru a je to velmi velmi slyšet.
Pro mně závěr je ... nemůže být vůbec žádná pochybnost, že materiál je rozhodující faktor a že má vliv na zvuk. Jak řekl jeden pán.. "kdo tohleto nezažil, nemůže to nikdy pochopit".. *klanimse*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 10 srp 2018 11:19

Brzo snad bude i lišta komplet prodrátovaná v OCC a s Furutechy NCF konektory a pak věřím, že nadále již nebudu potřebovat QB8.. ;)
Momentálně mi ještě scházejí některé součástky. Těším se na to hodně. *2thumbsup*

merhaut

Příspěvek od merhaut » 10 srp 2018 11:31

A máš příslušnou vyhlášku?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 10 srp 2018 11:32

Jednoduchá otázka.. Ak ten kábel vibráciami mení zvuk, musí niečo k zvuku pridať, ubrať nemôže nič, to by v ňom museli byť nejaké "mikrodiody" (alebo prechodový odpor, zoxidovaný spoj ;) )a bolo by to nezávislé na vibráciách. Ak je to počuť pri reprodukci užitočného signálu ako zmena, kedy sa výrazne uplatní maskovanie pridaných zložiek silným užitočným signálom, tak o to viac musia byť tie vibrácie počuť bez maskovania, teda bez užitočného signálu.
Tak si to vyskúšajte, mechanicky "vibrovať" s tým káblom, čo je asi 10000x väčší vplyv ako otrasy od hudby, a počúvajte (alebo druhá osoba) s uchom na reproduktore, čo budete počuť. Stačí ten kábel na jednom konci skratovať ( koniec odpojený od výstupu zosilňovača), čo predstavuje ideálny zosilňovač.
A som zvedavý na teórie, čo sa tu vyroja.-.. :) A kľudne sa spýtajte aj pána Williama E. Lowa, prípadne

Obrázek
Jak řekl jeden pán.. "kdo tohleto nezažil, nemůže to nikdy pochopit"..
*taktone*
Naposledy upravil(a) BVa dne 10 srp 2018 11:47, celkem upraveno 2 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 10 srp 2018 11:40

Vyzkoušejte si to, pak se můžeme pobavit. Prosím.
Nechci se nikoho dotknout, ale možná s vyjimkou Pavla, takový drát nikdo z zde "přispívajících" nezkoušel. Nebo se pletu?
Naposledy upravil(a) kychtax dne 10 srp 2018 11:52, celkem upraveno 2 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 10 srp 2018 11:43

Ja som to urobil už dávno.. Aj vyskúšal aj ušami, aj meral.. A "prd" . Tebe ten kábel hrá? Tak to máš akustický menič, daj si to patentovať. Možno si "objavil" elektromagnetickú indukciu, ak s tým káblom budeš mávať okolo magnetu reproduktora, niečo sa naindukuje.

Odpovědět