kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
pompo
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od pompo » 29 lis 2018 17:19

kychtax píše:
29 lis 2018 14:57
Zdarec.
Tak jsem nedávno snad zkompletoval poslechy zesilovačů z domácích luhů a hájů. Zamozřejmě vím, že zvuk je ovlivněný x faktory, a zesilovač je jen část. A vycházím jen z poslechů, které jsem absolvoval. Tzn. je to určitý momentální stav, než daný zes uslyším třeba v lepším rozpoložení a sestavě..I tak to určité srovnání je. Je to vztaženo ke zvuku Dudka - 100%. A můj soukromý subjektivní zvukový žebříček vypadá následovně:

Sroll Rhythm.......135%
Dudek 380, předzes s mramorovou čelní deskou.......100%
PMA Big Brother ............ 96%
BVA A300 SSE..........92%
SP Audio .....89%

Zajímavosti a pozn.:
Nezohledňuji nijak cenu, ale pouze zvuk. Cenově by čněl nad ostatními BVA
Ještě jsem neslyšel Dastova Brassanýho, bude podle mě vysoko
Dudek hrál s kabeláží z elektra vyloženě za pár korun na vintage bednách Cabasse, papírově asi nejlevnější komplet sestava.
Dudek - překvapil mě, jak dobře to hrálo
Sroll i když první, nemusí sednout všem. tj. určitý možná až moc analytický či "digitální" zvuk.
SP Audio bylo v, na můj vkus, velmi neošetřeném prostředí studia v Počernicích, čili jistě asi bude výše.

Všechno je subjektivní, protože má preference je nějaká a protože zesy hrály v nějakém svém prostředí. Jiné názory a žebříčky, sem s nima. *thumbs up*
A bedny ? Nebo ti to hrálo každý zes. s něčím jiným ?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 29 lis 2018 17:32

bylo to vždycky jiné prostředí, jak píše jiri. I jiné bedny. Proč to sem dávám, jen jako nějaké vodítko. Vím že vše, každá sestava má spoustu proměnných a zesík je jen jedna z nich. A jako můj momentální názor v mým vlákně. tzn. s příslušnou subj. odchylkou. Není důvod se v tom nějak pitvat. Ale.. třeba se s tím někdo ztotožní. O to mi jde. A zas to zaktualizuji v čase. Jsem sám zvědavý na změny.
Ještě bych něco podobného rád udělal i s napájecími kably. Kdyby byl zájem. Jsem si vědom toho, že informací o kablech je málo (ze známých důvodů) a hodně hifistů nemá kde se zeptat. Třeba by je zajímal názor na jedn. kably. :?:
Že mě někdo bude ostouzet, tak ať..

Odar

Příspěvek od Odar » 29 lis 2018 17:47

Pocuvaj Ksych-tax. Vsak ty si tu robis z ludi prdel? :mrgreen:

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 29 lis 2018 17:54

nic lepšího z tebe nevypadne.. ?

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour » 29 lis 2018 18:04

Kychtax, za me fajn a diky. Naprosta vetsina toho kdo co napise je relativni subjektivni dojem, tzn pokud cloveka neznam, tak jeho dojem ma pro me pramalou vahu. Kdyz to napises jak jsi napsal, zasadis to do kontextu a das tomu nejake ty procenta, tak je ted dojem aspon srozumitelnejsi. Rozhodne lepsi nez popisy "zmena o dva levely" nebo "rozdil slysel i pes v boude".
Chtit po nekom, aby tolik zesaku testoval na jedne jedine aparature je nesmysl. Stejne tak vyzadovat slepe testy atd. Nic proti tomu, ale neco takoveho podstupovat a psat o tom neni na hodku dve. Takze pro me i takto dobre podany dojem se pocita a je to maly svetylko v te zmeti dojmu, nadsazenych prohlaseni, vychloubani se atd.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 29 lis 2018 18:17

Děkuji Kocoure. *thumbs up*
Takhle je to myšleno. Můj názor je jenom názor někoho, jednotlivce z fora. Je tady dalších X lidí se svými názory. Napsal jsi to perfektně. *palec*
A zajímá mně, jak to vidí někdo jiný. Proto s tím jdu ven. Díky i Antony za reakci. *thumbs up*

Proč mně napadly i ty kably? Jednoduše. Protože když se s někým bavím po telefonu nebo in natura, tak se často shodujeme v nějakém charakteru nebo přínosu do sestavy. A i dost lidí se na to ptá nebo si chce potvrdit svůj dojem. Tak to tady najdou a případně někdo jiný to zkoriguje. Proto tu to forum primárně je, si myslím. Vím že se spousta merhautů a davidů u toho bude kroutit. Vám se omlouvám, panové.
Naposledy upravil(a) kychtax dne 29 lis 2018 18:23, celkem upraveno 1 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 29 lis 2018 18:22

Nezmysel je tzv. test zosilňovačov v rozličnom prostredí, s rozličnými reproboxami, nahrávkami, zdrojmi signálu, v rôznom čase...Zosilňovač sa z uvedených vplyvov podieľa tak 0,5%.. Je to test preferencií a sympatií, nemá to nič so zvukom.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 29 lis 2018 18:24

preferencí sympatií ... A zvuku.. může být, BVA. Není to nic rigorozního. Snad se chápeme.
Ale každý si tu může napsat rovnako svůj žebříček. Sem s ním.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 29 lis 2018 18:51

kychtaxi, vnímám, že máš potřebu se k něčemu vyjadřovat, o něco se zde podělit. To je samo o sobě chvályhodné, něčím se tyto naše společné stránky musí tvořit a zaplňovat. Ale mělo by to mít hlavu a patu a určitou vypovídací hodnotu, což ohodnocení zesilovačů bez bezprostředního porovnávání a ještě se značným časovým odstupem a dokonce na jiných řetězcích a místnostech ani náhodou nesplňuje, nezlob se na mě. A ještě použít hodnocení v %, kde odstup jednoho od jiného kvantifikuješ pouhými 3 procenty. BVA A300 SSE..........92% SP Audio .....89%
Takto dělá hodnocení třeba Německé Audio, ale ty dělají porovnání za stejných podmínek a dokonce mají ke stále dispozici i mnoho z dříve testovaných přístrojů pro následné kontrolní porovnávání. A i za těchto diametrálně odlišných a dá se říci optimálních podmínek se nedají jejich závěry brát zcela exaktně.
Z mého pohledu tedy ten žebříček a celkově Tvé hodnocení nevypovídá nic hodnotného o konkrétních zesilovačích.
Dáš na zdaleka první místo Sroll, o kterém následně napíšeš, že hraje digitálně. Pokud bych u nějakého zesilovače vnímal, že jeho zvuk je až moc analytický či "digitální", tak to není dobrý zesilovač a nemohl bych ho hodnotit jako nejlepší, a proto bych si ho také ani nekoupil.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 » 29 lis 2018 18:58

Kychtax, dakujem pekne, za rozsirenie obzorov,

az teraz som si nejako tak uvedomil, ze kolko v existuje "domacich vyrobcov",
na taky extremne limitovany trh.

1 otazka, vedel by si do kontextu zasadit, nieco co maju moznost poznat aj ludia,
ktori sa nepohybuju v tejto sub-komunite Made in CZ/SK?

Napr. to tvoje Primare by malo kolko %, tak od oka?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 29 lis 2018 18:59

asi vsichni citime, ze se nejedna o buhvijaky test zesilovacu, kazdy hra jinde a s jinymi komponenty, netusim v jake casove ose, u mne byl Honza nekdy asi v cervenci naposledy. Jen mne stve, ze kdyz nekdo napise aspon neco ze svych nazoru jako ted Honza, sleti se spousta ostatnich aby poradila jak to mel delat.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 29 lis 2018 19:12

Ale vždyť Honza píše, že se jedná o subjektivní soukromý žebříček.
Já tomu rozumím, že zde pouze shrnul svoje poznatky poslechu několika
tuzemských zesilovačů v čase, tak jak je slyšel v různých sestavách.
Myslím, že je to pořád lepší téma, než se donekonečna nesmyslně dohadovat o šňůrách.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 29 lis 2018 19:16

2- Krychtax

Díky v pořádku psal jsi že je to tvůj subj. žebříček což beru jako takový odhad.
Důvod proč jsem se ptal na bedny je ten ,ža 380- DPA už podle všeho na shodném řetězci překonal Cust. Hypa ,následně SP Audio už dost tzv. razantně. Samosebou pokud jsi každý slyšel na jiných soustavách v jiném čase atd. tak je těžké si z toho cokoli vzít. Mohl jsi to pak slyšet jak píšeš -no nám nezbyde než to brát víš jak :)

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 29 lis 2018 19:18

Cas a akustika,no,cert to vem. Skoda ale,ze pan Jan testoval kazdy zesilovac s jinymi repro. Ten,ktery mu znel nejhure,může byt paradoxne i nejlepsi,jen mohl mit smulu zrovna na nejslabsi bedýnky.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 29 lis 2018 20:19

jakesi testovani cs zesilovacu na jednom miste kdysi probehlo - viewtopic.php?f=7&t=7473

Odpovědět