Libor

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Libor »

to lachim
Zatím to vypadá jako dobrý kauf, uvidíme za tři dny. Ten model se třemi basáky šel ještě více do šířky ?

to MB
Určitě Ti je podržím, pokud na nich nebude žlutá nálepka exekučně zabaveno (vzhledem k tomu, že chci pořídit ještě nějakou bižu) , tak tam bude nálepka s Tvým nickem :D

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Libor

Příspěvek od MB »

k tym mojim 802D sa musim nejako prepracovat, a musim na to pomaly aby si to pani nevsimla, ze bedne su stale vacsie a vacsie *thumbs up* , 804ky ma zvukovo bavia, sice starsi model ma nejake musky, ale u teba na to fejze to musi byt paradne, tak sa trosku rozpis a hlavne sem supni nejake fotky od teba domov

Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Libor »

to MB:

určitě, pokud pořídíš 802-ky v cherry, tak tu změnu svedeš jen na barvu, cena přece zůstává stejná.

Ke zvuku musím říct, že mě stále čím dál tím více baví. Zvláště tichý noční poslech (jako právě nyní) plný detailů a prostoru, velice dobře rozlišitelný - právě jsem založil Gianmariu Testu - Da questa parte del mare a musím říct nádhera. (mj. včera jsem vydražil nové CD : Gianmaria Testa - Lampo ). Začal jsem však více tíhnout k analogu, zatím mám jen obyč přenosku (MM Audio Technica AT120E) a phono (PJ Phono Box II), ale až zesilovači dopřeji phono Accuphase AD-20 a osadím stávající raménko Micro Seiki TA-1 nějakou pořádnou přenoskou tak doufám, že mě to posadí. (Tu AD-20 buď z USA nebo Japonska - 1/2 cena než u nás). Však až budeš mít cestu k starej mame, tak to střihni v Brně na sever a přijeď poslechnout.

Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Libor »

Už se blíží víkend a v sobotu plánuji akustické úpravy našeho obývacího pokoje neboli poslechové místnosti. Moje trpělivá polovička (mimochodem příští rok už stříbrná svatba a díky častým výměnám komponentů a tím vyvolaným změnám nábytkové sestavy je její tolerance více než uspokojivá) mi sdělila, že ke svému dobrému pocitu z poslechu nutně potřebuji na čelní stěnu fototapetu a to žádný malý obrázek, ale 8-dílnou 368 x 254 cm. (upřímně děkuji tvůrcům pořadu Bydlení je hra). Protože jsem část minulého prodlouženého víkendu strávil při dokončení "racku" (nic složitého, dvě desky 112 cm z umělého mramoru červeno hnědé barvy, jako nohy dubová kulatina prům. 4 cm namořená do barvy B&W), tak jsem se ani nepokoušel odporovat. Záměr slušný, realizace snadná, ale ... Na čelní stěně mám umístěné 4 obrázky ( taková ta 4 dílná sada plátna na dřevěném rámu 70 x 50 cm) alespoň na částečnou podporu akustiky a ty musí pryč. Hledal jsem řešení nenáročné na finance a dostupnost. Nakonec rozhodla rychlá dostupnost - skladem na prodejně v Olomouci a koupil jsem desky podhledového systému Thermatex Feinfresko - m2 cca 140 Kč. Citace jednoho z prodejců : " ... Stropní desky z minerální vlny, jílu a škrobu, opatřené finální povrchovou úpravou nástřikem barvy, posypem nebo ražením Standardní neorientovaný povrch pro běžné použití, prováděný ražením a konečnou úpravou barvou. Vzhledem k akustickým parametrům se využívá především v komerčních objektech s vyšším hlukovým zatížením....." Z celkem široké nabídky povrchů - hladký, krupice nebo hladký s raženými otvory jsem vybral ten s největšími otvory. Jsou sice určeny pro montáž do hliníkových profilů, ale jsou lehké a tak je nalepím přímo na zeď některým z řady montážních lepidel. No horší než holá zeď s tapetou nebo se čtyřmi obrázky to určitě nebude a že by hrozilo přetlumení se také neobávám.
Jedno nekvalitní foto z mobilu - současný stav s rozpracovanou nábytkovou sestavou:
[img=http://www.eimg.cz/show.php?id=1335&thumb=]

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Rowing »

No nevypadá to zatím špatně *thumbs up*
Věřím že úprava akustiky dopadne dobře. S těmi děravými stropními deskami na zadní stěnu je to zajímavý nápad. Výsledná fotka by mě celkem zajímala, doufám že dáš zase vědět. Díky *2thumbsup*

Mimochodem ten gramec Luxman vypadá parádně.

boxer

Re: Libor

Příspěvek od boxer »

Libor

Kolik má rozměry tvá poslechovka?
Až budeš mít ty díry na stěně,dej to na ukázku.

Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Libor »

Boxer

jde o obývák s kuchyní a jídelním pultem, rozměrově cca 8x5 m. Pokusím se z průběhu "lepení" udělat nějaké foto.

Rowing

díky, mám asi konzervativní přístup ke vzhledu komponentů a tenhle gramec mi připomíná mého původního Pioneera. Má úžasně tichý a přesný chod, ale bude to chtít lepší přenosku. Ta je však zatím v období plánování.

boxer

Re: Libor

Příspěvek od boxer »

BW 804 jsem doma dost dlouho zkoušel.Bohužel jsem neměl tu čest mít doma Accu.Takže neodhadnu,jak 804 na nich zní.
804 jako takové si u mne nevedly nejhůře,ale pokud bych někdy chtěl BW mít doma,tak jen 800-801-802.

Moc by mě to spojení Accu a BW zajímalo.Nechci se plést,ale není to ve zdejších vodách až tak moc častá kombination. :?

Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Libor »

boxer

Ve zdejších vodách - souhlasím, ale na zahraničních fórech se tato kombinace vyskytuje poměrně často - většinou však matrix a 800 - 802. Na japonském serveru je kombinace E-550 a 803S nabízená jako set - tzv. Hi-end Basic System ( viz. http://www.shimamusen.co.jp/shop/ja/dept_875.html i když souhlasím, že může jít o marketingový tah jak prodat zůstávající eska, protože 803DMR tam vyjdou na cca 93k Kč samozřejmě bez dopravy, DPH a cla - viz. http://item.rakuten.co.jp/refino/4951035028827/ ). Jinak 802 jsou taky jedním z mých konečných řešení - viz. výše

Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Libor »

Jak jsem slíbil napíši něco o průběhu úpravy akustiky pomocí stropních podhledů. Celková plocha cca 365x200 vč otapetování obrazovou tapetou mi zabrala sobotní dopoledne - asi 4 hodinky práce.

- panely jsem začal lepit od středu pod stropem směrem doleva a dolů. Jde to velmi lehce. Použil jsem montážní lepidlo Soudal 48A, po vytlačení klasické housenky po vnějším okraji a rozetření stěrkou směrem ku středu jsem panel umístil na požadované místo a lehce přitlačil, po 1 min. je spoj již dostatečně pevný pro přiložení dalšího čtverce. Pozn. přitlačit opravdu lehce, promáčknutí nebo zlomení panelu není problém.
Obrázek

- poslední čtverce ve sloupci jsem dořezával přímo k nábytku. Pro tento účel jsem částečně sestavil jednu skříňku na finální výšku a tu jsem posunoval po celé šířce budoucího obkladu. Řezání jde lehce klasickým konstrukčním nožem (obklad je o něco málo pevnější než polystyrén). Na foto je také vidět struktura panelu. Pozn. řezat raději venku (terasa, balkón apod.) vzniká jemný prach, v žádném případě poblíž komponentů popř. sbíry LP či CD.
Obrázek

- na předchozím fotu jsou vidět i nevzhledné spáry vzniklé jednak mírně křivým stropem resp. sádrokartonovým podhledem a také tím, že panely jsou opravdu primárně určeny pro usazení do profilů a hrany nejsou zvlášť upravovány. Na zakrytí spár jsem koupil speciální pružnou "látkovou" pásku - velmi tenká a přizpůsobí se každé spáře či trhlině. Po dolepení a případném dořezání jsem zakryl spáry uvedenou páskou, foto je ze stavu před zahájením těchto úprav. (foto po zakrytí spár nějak nevyšlo). Pozn. pro profesionální vzhled lze spáry překrýt lištami např. lištami z masivu 15x4 mm a namořit třeba v barvě repro, povrch panelů nechat původní (mě by se to líbilo více, ale když jsem tu tapetu tak potřeboval)
Obrázek

- nalepení obrazové tapety nebudu rozebírat, foto je ihned po dokončení. Po vyschnutí se tapeta pořádně vypnula, nevypadá to nejhůř. Pozn. tyto obrazové tapety německé výroby se lehce "promáčí" - natřít lepidlem a plácnout na zeď, tapeta se opravdu velice dobře napne.
Obrázek

- konečně se dostávám k tomu hlavnímu - změně akustiky. Ještě k vlhké tapetě jsem rozvinul sestavu a pustil jsem si svoje "testovací" CD - Divné století od Nohavici. Jedním slovem paráda. Tak pozitivní změnu jsem nečekal. Zvuk sestavy je opravdu lepší. Poprvé jsem takové zlepšení zaznamenal asi před měsícem, kdy jsem BWíčkám pořídil Cerabally. Je to další posun. Nemám zatím zapojený gramec, ale už se těším na analogový večer. Původně jsem chtěl počkat až dodělám střední část skříňkové sestavy, ale až to dopíšu jdu zapojovat.

- v souvislosti s tím, že mi zbyly nějaké čtverce uvažuji z nich udělat podstavy pod repro, vtlačit do čtverců něco pevnějšího v místech kde jsou Cerabally. Nemám však představu co přinese utlumení odrazů směřujících z beden kolmo dolů. Ale tyto experimenty přijdou až posléze. Nejprve musím začistit tapetu, dát tam lišty, vymalovat zbylá bílá místa a hlavně dodělat nábytek a dolepit panely dole za bednami. Potom řádně umístit a naladit gramec atd.

- snad se mi podaří vyrobit ze zbylých panelů dva "paravány" v rámu o velikosti 120x60 cm, které bych mohl zapůjčit "experimentátorům" za podmínky bezpečného koloběhu, ale dříve jak koncem května to nebude.

-pro dnešek stačí a jdu zapojovat gramec.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Peer »

Ahoj Libore,
krásná sestava a nádherná práce v tvé poslechovce...

Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Libor »

Peer

Díky. Uznání vždy potěší, zvlášť od odborníka.Tento víkend bych to měl všechno dodělat. Pak se určitě ozvu, budu potřebovat poradit ohledně "bižuterie".

Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Libor »

Téměř hotovo, chybí už jen krycí lišty mezi obkladem a skříňkami,lišta pod TV a manželčina invence při aranžování zeleně. Nyní se připravuji na velké "praní" LP a potom se budu pár týdnů věnovat jen poslechu. (v průběhu těch dnů se pokusím na e-bay vydražit jeden xlr káblík Accuphase). Pár obrázků (focení je však obor, který mě mírně řečeno minul)

ánfas
Obrázek

poloprofil
Obrázek

detail
Obrázek

přítmí
Obrázek

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od efičák »

*thumbs up*
Ano, phono Accuphase. Ramínko Micro Seiki a pořádná přenoska.
Masivní talíř a důstojný kryt. Ladící dřevěné bočnice kamarádí s rackem.

Pozitivně závidím a blahopřeji.
Jestli je zvuk sestavy takový, jako vzhled... *2thumbsup*

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor

Příspěvek od Peer »

Moc pěkně sis s tím vyhrál! *thumbs up*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti