marasten

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

jkb4 píše:Zajímavá sestava. Pro komorní poslech to může být skvělé. Mně nejvíc zaujal ten regál na komponenty. Tos dělal sám nebo je to komerční výrobek?
Je to výroba "samodomo" , nic na tom není, je to spíš taková nouzovka.
Jsou to natřené dřevotřískové desky a jako stojny jsou použity závitové tyče většího průměru. Desky drží pomocí matek a podložek.
Má to vekou výhodu v plynulosto nastavení polic, akorát když máš ty tyče dlouhý 1m tak je to natáčení těch matek docela vopruz *headbang*
Je to geniálně jednoduchej a lacinej systém.

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Tak se mě včera večer stala taková věc, v klidu s i poslouchám čerstvě vypranou LP Pink Floyd - Dark Side of the Moon a najednou rána jak prase, smrad a ze zesiku se vyvalil kouř *fnuk* *fnuk* *fnuk*
Všechno jsem to povypínal a jal se odšroubovat kryt ( 18 inbusů) a tak na to koukám a jeden kondenzátor to nevydržel a explodoval *fnuk*
Jelikož nepatřím mězi bastlíře (já tomu fakt moc nerozumím) tak jediné co jsem udělal, že jsem vyčistil tampony kapalinu, která vystříkla z kondenzátoru. Teď budu muset sehnat někoho kdo to opraví.

Nevíte, jestli mohlo odejít ještě něco jiného, nebo bude stačit nahradit ten poškozený (ideálně stejným) a nebo vyměnit všechny :?:

Je to k vzteku, nemůžu poslouchat ty nově vypraný LP *headbang* *headbang* *headbang*

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od lachim »

marasten

to tedy upřímnou soustrast.
ještě, že ti neodešly i bedny.
to údajně podobné "kiksy" provází.
že by opět platilo to pořeklado o těch italských výrobcích?
:-)
nic ve zlém.
je to hodně nepříjemné.
Naposledy upravil(a) lachim dne 18 črc 2010 10:54, celkem upraveno 1 x.

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Ještě foto :
Obrázek
Obrázek

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

lachym

bedny to snad vydržely, jsem vystartoval rychlostí blesku
zesilovač je Francouzský, nic méně to nic nemění, prostě nevydržel, hlavně aby se to povedlo dát dokupy.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od lachim »

známému takhle odešly i dynaudio 360.
docela se prohnul.
ty jsi ještě dopadl dobře.
sorry... pomotal jsem itálii s francií.
ale s těmi "auty" je to z "deště pod sprchu"
:-)

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Tak venku jse nám počasí pěkně pokazilo, ale díky našemu koníčku nám to nevadí. ;)
No, jak komu. Díky mé nedálé události jsem momentálně bez srdce mé sestavy (už odcestoval na opravu) a jelikož žádný silič doma již nemám, tak jsem se dal do přebírání gramofonových desek které mě přenechal otec. Musím říct, že občas docela koukám co to vlastně všechno doma mám :shock:
Jelikož je toho docela dost ( v řadě naskládané zasebou cca 1,8m *hura* ) tak mám o zábavu postaráno.
Mimo jiné jsem narazil na Rolling Stones - Goats Head Soup (Promotone/Atlantic Recording 1973), Yello - Claro Que Si ( Verigo 1981), Richard Wagner - "Bludný Holanďan" ( Living Stereo/RCA) a také spoustu desek od Suprafonu vydaných prostřednictvím Hi-Fi Klubu.
Objevil jsem i pět "měřících a nastavovacích " desek. Jsem vůbec netušil, že jsme měli něco jako Výzkumný ústav gramofonové techniky :shock:
Obrázek
Tak teď s těma deskama, které za něco stojí ( já je využiji) honem šup do pračky a pak do nového obalu od Nagaoky *jupi*
A pak, že mě k domácím pracem nikdo nedostane, peru, peru a peru :lol: :lol: *hura*

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od efičák »

Seřízený gramofon - využitý Ortofon. *thumbs up*

Tatík se Ti povedl. Výborná sbírka. Mám stereofonii 2, značně jetou, ale i přesto mi moc pomohla.
Těším se na seřizovací desku, dar Přítele Breza z Canor Audio.
Čerstvý výlisek z výstavy v Mnichově.

Rad_hifi je velkorysý kamarád. 30 skvělých desek ve stavu A1, o jakém se mi ani nesnilo.
Händel, Bach, Mussorgskij, Haydn, Beethoven, Wagner, Chopin ...

Má sbírka začíná být důstojná s převahou klasiky.
Sumiku jeté desky nevadí. Nevadí ani slabá dynamika, daná úmyslným ukrojením, kvůli omezeným možnostem snímání dobových ramínek a přenosek. Pastorální symfonie z r. 1967 se mi prostě líbí.

Ale jak hraje poslední LP AC/DC, dar kamaráda Zbyňka, to nemá chybu! I místnost se ozve . :-)

Švédský Jazz, dar kamaráda HSA, nahraný rychle 45 RPM, to jsou žestě !

Rychlou opravu francouzko - kanadského lampáče, bratří Clarissů. ( výrobce Mutine z kanadského Montrealu)

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od bohus »

Marasten : Dobrá ispirace *thumbs up*
Pustil jsem se do praní desek hned ráno a taky peru a peru a peru.... *2thumbsup*
A samozřejmě poslouchám a poslouchám.....

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od lachim »

marasten

také přeji rychlou a levnou opravu vzpurného francouze.
bez hudby se těžko bydlí!
budu zvědav na další popis dojmů z akce "réparation"

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Tak už hraju, sice jen provizorně na zapújčenou Auru Z1, ale na probírání se deskama a zkušební poslech to stačí.
Jinak kdybych měl srovnávat zvuk, tak je to trystní :roll: , Ale to by nebylo féér ! Aura je úplně jiná kategorie.
Většina desek ( drtivá většina ) jak jsem již psal je od Suprafonu, ale u některých to nevají, nepřipadá mě , že by zvuk byl nějak špatný či o něco ochuzen a tak na desky od Suprafonu asi nezanevřu. Ono je to asi podle toho jak si kdo dal záležet ( jako dnes, žádná změna :( )
Je to dobrý, je tam spousta jazzu a to já můžu.

Dneska jsem objevil lp Fran Sinatra -Come swing with me! (Capitol, r. 1961!), je to sice mono, ale je v perfektním stavu a když se hudba líbí.
Dále Chick Corea - Where Have I Known You Before (Polydor/Suprafon) obsazení : Chick Corea, Lenny White, Stanley Clarka a Al DiMeola *thumbs up*
A pak ještě klasika Louis Armstrong - Satchmo Sings Evergreens (Verve).
Tak to je zatím vše více zajímavé co jsem objevil, ze zahraničních desek tam už asi nic nebude, ale navadí.
Tajně jsem doufal, že tam najdu nahrávku vystoupení Armstronga v Lucerně, ale není.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od Svensound »

Mám jí doma a je skoro nehraná. Mám jí uloženou přes 40 let. / L.A. v Lucerně /.
Pokud máš zájem ozvi se. Milan

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Tak zesik už je v pořádku doma *hura* *jupi*

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od Zdeny »

marasten píše:Tak zesik už je v pořádku doma *hura* *jupi*
Trochu dlouhá lhůta na výměnu jednoho kondenzátoru,ne?

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Říkám jim, neber úplatky,neber úplatky nebo se z toho zblázníš..!.Asi proto tak dlouho :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: dagonov a 5 hostů