Vintage

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
vintage
Kontaktovat uživatele:

Vintage

Příspěvek od vintage »

Ahoj,
jmenuji se Petr, ale říkají mi Vintage, ne snad kvuli hifi vintage technice, ale pro mou zálibu ve starých elektrických kytarách - jednu dobu jsem měl pěknou sbírku fenderů 60 a 70. let. Bydlím v Neratovicích, ale pracuji v Praze v hudebním časopise.
Třicet let stár, ženat s malým pidižvíkem Vincentem. Nikdy jsem nebyl blázen do značky Vincent - náhoda, manželce se to jméno líbilo a mě také. Pojmenovat kluka Luxman mi přišlo zlý :-D

Do hifi mě uvedl litovelský gramofon Tesla NC-470, dostal jsem ho za vysvědčení někdy v 8. třídě. Zesílený polskou Unitrou a bedny nějaký DIY (vyráběl otec s kamarádem). Pak přišla jedna z prvním minivěží SONY a setkal jsem se s fenoménem CD.

Někdy v devadesátkách jsem pořídíl zesilovač SONY (nepamtuji si typ) a posléze staršího Luxmana L-190 a bedny Onkyo (uzavřený třípásma), gramofon zůstala Tesla, přibyl nějaký CDP Sony. Hrálo to myslím velmi slušně, IMHO lépe jak dnešní startovací základní sestavy od různých NADů, CA, Denonů atd...

Tady začala má láska ke značce Luxman... Časem jsem pořídil Tuner Luxman T02, ten mám do dneška a hraje fantasticky! Pokud stanice neprasí signál, tak to přehraje bezproblému CDP do 30 tisíc levou zadní. V tom mi vyhovuje Vltava!

V sestavě Tesla (časem vyměný z DD gramo Realistic), Luxman,CDP Sony, a bedny Onkyo jsem vydržel hodně dlouho, až ... než se pos... repráky, vydrolily se závěsy. Nejdřív, že pořídím jen nový repráky, ale pak jsem objevil diskuzní fóra a bylo zle :-) Začal kolotoč výměn zesilovačů, beden, kabelů, gramofonů...

Nějakou dobu jsem se hledal, naštěstí tak nějak od začátku mi znělo v uších jak by to mělo hrát. Jsem muzikant s živou hudbou se setkávam podstatně furt, což mi pomohlo...

Nyní jsem se ustálil:

Gramofon Pro-Ject Xtension s přenoskou Ortofon Rondo Bronze, preamp Luxman C-02, konec Luxman M-02 a reprobedny Aurum Cantus V3M. Kabely VDH a reprokabel Supra Ply 3.4 biwiring. nyní mě čekají jen nějaký kosmetický upgradey:

V první řadě překablíkovat ramínko, lepší phono kabel, nějaký ty udělátka na gramofon... to asi bude zatím stačit

... no uvidíme teď nebude na hifi zas tak moc prostředků (malej) :-) Se sestavou jsem spokojenej, hraje přesně tak, jak se mi to líbí. Pokud budou v budoucnu větší změny, půjdu našláplou stejnou cestou. Lepší Ortofonku, ještě jeden M-02 do můstku atd...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

reálný foto urobím co nejdříve, marodím teď se zube a počítám, že se začnu velmi rychle nudit *sunglases*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage

Příspěvek od efičák »

Krásné.
*thumbs up*

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Jojo,
opravdu nádhera,všechno, a už se moc těším na real fotky a pak ještě více na návštěvu *thumbs up*

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

eficak píše:Krásné.
*thumbs up*
díky :-)

... tak zub trošku povolil a já si trošku zařádil se zrcadlem *sunglases*

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

Patmann píše:Jojo,
opravdu nádhera,všechno, a už se moc těším na real fotky a pak ještě více na návštěvu *thumbs up*
díky :-) ... taky se těším na návštěvu, už chladím domácí slováckou slivovičku ;)

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

bohužel mi fotky co jsem dal včera zmizely :-( dávám je proto na Picasu ten je spolehlivej *thumbs up*
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ještě doplním pračku desek Clearaudio Smart Matrix a síťový filtr Supra, který používám na vše krom koncáku, tam je trošku brzda...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

vintage

hmm...ty to máš krásné.
skvělé fotky.
nádherně sladěná sestava.
děkuji za potěšení oka mého.
na těch fotkách nevidím jediný nedostatek.
víš ty o něčem, co by jsi chtěl ještě vylepšovat?

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

díky moc Lachime :)
Teď si budu hrát s detaily, budu ladit příslovečný třešničky na dortu :-) Čeká mě předrátování rámínka a phono kabel vyměním za čistý střbro, chci vyzkoušet demagnetizér MC přenosek a vnější clamp pro lepší kontakt desky se slipmatem *sunglases*

Obrázek
Obrázek

Co se týče dlouhodobějšího plánu, tak to bude asi ještě lepší přenoska a vyzkouším ještě jeden koncák M-02 do můstku, budu mít tak dva monobloky po 300W, počítám s ještě lepší separací nástrojů, která je ale už nyní skvělá *2thumbsup*

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Vintage,
pěkné, dobře ustaveno, čiší z toho pohoda pro poslech, naprosto souhlasím s Lachimem. Asi už není co, snad mne napadá, možná by si ten gramec zasloužil lepší phono zesilovač. Ale možná ne, je to jen úvaha.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

vintage

gramofonům moc nerozumím...
ale ten nápad se zdvojením výkonu je skvělý.
tvrdím, že by jsi okamžitě poznal 2x200/4 a 2 x 600/4.
právě v tom klidu zvuku a prostoru nahrávek. hlavně klasické hudby.
na floydech to tak poznat není.
např. 1812, novosvětská, louskáček....je to poznat na prvních 10ti taktech.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to Mark Levinson :

tys někdy to phono slyšel ?

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

lachim píše:vintage

gramofonům moc nerozumím...
ale ten nápad se zdvojením výkonu je skvělý.
tvrdím, že by jsi okamžitě poznal 2x200/4 a 2 x 600/4.
právě v tom klidu zvuku a prostoru nahrávek. hlavně klasické hudby.
na floydech to tak poznat není.
např. 1812, novosvětská, louskáček....je to poznat na prvních 10ti taktech.
přesně tak, pravdu díš *2thumbsup*
... jde mi o klasickou hudbu, v jazzu atd. to snad ani lepší moc být nemůže *sunglases*
Bude to mít 320 W do 8 ohmů, do čtyř by to bylo ještě o hodně více...

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

Mark Levinson píše:Vintage,
pěkné, dobře ustaveno, čiší z toho pohoda pro poslech, naprosto souhlasím s Lachimem. Asi už není co, snad mne napadá, možná by si ten gramec zasloužil lepší phono zesilovač. Ale možná ne, je to jen úvaha.
díky za koment, myslím ale že phono je více než adekvátní k sestavě :-) ... až jednou našetřím půl mega na Clearaudio (jako že ne) tak bude výměna phona nabíledni, třeba Audio Research PH7 8-)

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Renown píše:to Mark Levinson :

To Renown:
Ne, neslyšel. Jak jsem psal, je to jen úvaha, možná je to phono dostatečné. Vím, že sladit phono s přenoskou není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Renown píše:
to Mark Levinson :

To Renown:
Ne, neslyšel. Jak jsem psal, je to jen úvaha, možná je to phono dostatečné. Vím, že sladit phono s přenoskou není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát.
Já se do Tebe nechci navážet, ale to je prostě tady oblíbený trend - kritizovat něco, co jsem nikdy neslyšel.
A mám dojem, že zrovna Ty a partička kolem Tebe je zrovna propagátorem této myšlenky (nekritizovat co neznám)
Tedy "ničiň jiným, co nechceš, aby činili tobě"

Odpovědět