weiron

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: weiron

Příspěvek od Prospero »

Já vím. Částečně to bylo myšleno jako vtip.
Ale vážně. Antistatická je ta kapalina od Knosti taky. (Stejně jako i většina ostatních.)
Okki-Noki mám za sebou taky a v porovnání cena (včetně nových obalů) / výkon zatím plastiková vana "Disco Antistat" vede nejmíň o kolo...😉
Je to sice opravdu trochu fuška, vyprat více desek naráz, ale jak se říká: Kdo nepracuje, ať nejí!! Nebo spíš neposlouchá!!! 🤭

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Tak už zase peru *hura*
Tentokrát jsem zvolil jiné čerpadlo. To mě mohlo taky napadnout když origo poprvé vydrželo jen 2 roky. Tak o co bude to samé lepší. Teď jsem zvolil "kalové" čerpadlo Comet Elegant. Bylo jej potřeba trochu upravit. Musel jsem ho trochu zkrátit tam kde z něj vychází kabel. Jinak pasuje super. Čerpá trochu pomaleji než to původní. Nádobka se naplní po přepad asi o 10s později po roztočení kartáčů. Což nevadí. Hlučnost je taky podobná.
Třeba to příště někomu pomůže. Konec hlášení.

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

U mě další drobná změna. Cd přehrávač Denon dcd 800ne nahradil Marantz sa15s2. Zatím jsem ze zvuku opravdu nadšený. Je to po všech přehrávačích co jsem měl úplně jinak posazený zvuk. Ten je velmi klidný, trochu teplí a se slušným detailem. Hlavně zaměřeným na střední pásmo kde je vše tak krásně zaostřeno a separováno od sebe. Dá se použít i jako převodník k mému Ifi Zen blue v2. I zde to hraje mnohem lépe. Původně jsem měl z toho obavu když ležel tak dlouho na bazaru a nikdo ho nechtěl. A dále jaké kvality budou ty staré převodníky CS4398. A výsledek je opravdu super. Už od pohledu je to opravdový made in japan. To zpracování je opravdu nádhera.
Obrázek
Pod cd i E-213 jsou Audio Exklusive dcd

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Krásný stroj, gratuluji *2thumbsup*

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Děkuji.
Již jsem objevil i nějaké mouchy. Ovladače se mezi sebou hádají. Když přepínám vstupy na Fejsu tak to přepíná i skladby na Marantzi. Naopak se nic neděje. Nechápu, s tímto jsem se ještě nesetkal. Naštěstí ovládání hlasitosti nic nedělá.

Jako další novinku tu mám na test tento kablík:
Obrázek

https://www.accuphase.com/model/sr_cable.html

Je to multi-hybridní kabel se 4 druhy drátu v jednom. Testuji ho k cd místo Silverstreaku. Který je pro mě opravdová reference. Již jsem proti němu testoval i dražší kabely a vždy zůstal. Accuphase je nový a musí se rozehrát. Dnes jsem s ním hrál několik hodin a že by byl výrazně lepší říct nemohu. Dám mu tedy ještě čas.
Asi zde není nikdo kdo jej má? A jak dlouho trvá aby se rozehrál?

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Neměl jsi někdy na test nějaký "gramofonový" RCA kabel? Zapojen k CD.
Něco jako
https://www.avcenter.cz/Gramofonovy-kab ... -d4573.htm

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Bohužel to jsem nezkoušel. Měl jsem pouze Oehlbach který měl rca na obou stranách. A ten hrál slušně ale mezi step up trafem a phono předzesilovačem. Ty Pro-ject jsem zkoušel všechny 3 ke gramofonu (s 5P konektorem). A dobrý je pouze ten stříbrný SI.

Odpovědět