Nadral - reprosoustavy

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Miero »

Herrer, preco ste sa rozhodli vobec nezaoblit hrany ozvucnic vasich repro?

tombas
Příspěvky: 373
Registrován: 30 pro 2008 15:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od tombas »

Herrer píše:
24 led 2019 12:31
Nejlepší je poslechnout si je, naslepo by jste je stejně nikdo nekupoval, což je pochopitelné. Pro ty, které už samotné parametry demotivují od toho, udělat si názor osobním poslechem, je tu Zero. Nic jiného momentálně poradit neumím :)
Myslím si, že samotné parametry nikoho nedemotivují a pokud někdo bude vážit cestu za poslechem, určitě si na to rezervuje dostatek času, aby mohl porovnat více modelů, nebo dokonce všechny a to jak se SW, tak bez něj.
Samozřejmě za předpokladu, že jsou všechny modely k dispozici k poslechu.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Herrer »

Miero: Nás tenhle jednoduchý, léty osvědčený design baví. Navíc nikdo z nás není designér a čert ví, co bysme vymysleli a jestli by to bylo pro dobro věci :) Je to holt začátek, nese to s sebou hromadu jiných starostí a od začátku jsme se dohodli, že prioritou, od které se budeme chtít odrazit, bude zvuk.

tombas: Všechny k poslechu budou zpočátku hlavně ve Žďáru, pak se uvidí a bude se ladit operativně na základě zájmu. Nechceme si ukousnout velký krajíc a slibovat, co nemůžeme splnit i kdyby to mělo pro začátek znamenat limity. Věřím, že pokud lidi usoudí, že ten produkt stojí za pozornost, tak expanze je možná vždycky.
Nadral reprosoustavy

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 989
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Leony5 »

Zaoblené hrany soustav nejsou ani tak o designu ale o zvuku.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Herrer »

Leony5: :) Do tohohle se rozhodně pouštět nebudu :)
Nadral reprosoustavy

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od PítrsPraha »

Leony5 píše:
24 led 2019 14:13
Zaoblené hrany soustav nejsou ani tak o designu ale o zvuku.
Tak hovoří všeobecná poučka. Realita je ale taková, že (ne)zaoblenost hran u ozvučnice ve tvaru kvádru je jen jedním z mnoha aspektů, které rozhodujou o výsledném zvuku a mnohé z nich mají řádově větší vliv na zvuk než případná difrakce na hranách. (Ne)zaoblenost hran o celkovém zvuku nerozhoduje.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od PítrsPraha »

Bazi 36 píše:
24 led 2019 12:07
Proc se ptas takhle hloupě a sarkasticky? Na to,ze jsou vyvíjené a určené k poslechu s woofrem mne upozornil sám zakladatel vlákna v již vymazaných příspěvcích ;)
Pokud si do mojí otázky projektuješ hloupost a sarkasmus, uvidíš je tam. Otázka byla čistě faktická, protože nepředpokládám, že bys byl takový hlupák (řečeno tvým slovníkem, jehož důvod nechápu) a hodnotil takhle striktně zvuk reprobeden jen podle jejich obrázku na monitoru.

Neznáme parametry, pro které platí oněch 80 Hz (-1 dB, -3 dB?). Jestli je to uzavřenka, tak basy mohou odcházet pomalu, tzn. na 60 Hz klidně může být třeba -5 dB.... Pokud by se takový bedny daly blíž ke zdi, ani bys nemusel poznat, že papírově končí na 80 Hz. Atd.

Bez poslechu (nebo alespoň detailního měření, které by leccos napovědělo) je jakékoliv hodnocení zvuku jen plácání.

Uživatelský avatar
Kocour
Příspěvky: 204
Registrován: 24 zář 2014 20:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Kocour »

Samozrejme ze je to jen jen z vice aspektu. Firma/konstrukter si vybiraji co vsechno chteji resit a nad cim uz mavnou rukou a co se vokeca.
Aby to skutecne stalo za to, tak by bylo treba zaobleni minimalne 20mm, spis vice, a chapu, ze to uz zveda narocnost vyroby, komplikuje se to.
Jinak projev difrakci neni jen ve frekvencni oblasti, kdy se to ukaye jako zvlneni klidne +-3dB v urcitem pasmu danem vzdalenosti zdroje k hranam, ale predevsim v casove oblasti. Ty hrany jsou zdroje ruzne zpozdenych signalu, ktere se posluchaci michaji v hlave, tzn to rozmazava primy zvuk.
PítrsPraha píše:
25 led 2019 08:45
Leony5 píše:
24 led 2019 14:13
Zaoblené hrany soustav nejsou ani tak o designu ale o zvuku.
Tak hovoří všeobecná poučka. Realita je ale taková, že (ne)zaoblenost hran u ozvučnice ve tvaru kvádru je jen jedním z mnoha aspektů, které rozhodujou o výsledném zvuku a mnohé z nich mají řádově větší vliv na zvuk než případná difrakce na hranách. (Ne)zaoblenost hran o celkovém zvuku nerozhoduje.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Bazi 36 »

PítrsPraha píše:
25 led 2019 08:53
Bazi 36 píše:
24 led 2019 12:07
Proc se ptas takhle hloupě a sarkasticky? Na to,ze jsou vyvíjené a určené k poslechu s woofrem mne upozornil sám zakladatel vlákna v již vymazaných příspěvcích ;)
Pokud si do mojí otázky projektuješ hloupost a sarkasmus, uvidíš je tam. Otázka byla čistě faktická, protože nepředpokládám, že bys byl takový hlupák (řečeno tvým slovníkem, jehož důvod nechápu) a hodnotil takhle striktně zvuk reprobeden jen podle jejich obrázku na monitoru.

Neznáme parametry, pro které platí oněch 80 Hz (-1 dB, -3 dB?). Jestli je to uzavřenka, tak basy mohou odcházet pomalu, tzn. na 60 Hz klidně může být třeba -5 dB.... Pokud by se takový bedny daly blíž ke zdi, ani bys nemusel poznat, že papírově končí na 80 Hz. Atd.

Bez poslechu (nebo alespoň detailního měření, které by leccos napovědělo) je jakékoliv hodnocení zvuku jen plácání.
Pokud nekdo plácá,jses to ty. Nevím,jak jinak to uz napsat,ze jsem byl upozornen zakladatelem vlákna,ze bedny jsou určené k poslechu se subem. Tudiž zvuk nehodnotím z zadneho obrazku,jak se snazis podsouvat. Jakakoliv dalsi debata s tebou na toto téma nemá smyslu ;)

Vyblíz
Příspěvky: 556
Registrován: 14 srp 2016 05:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Vyblíz »

Jak vlastně vznikl název Nadral?

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Herrer »

Vyblíz: U toho jsem nebyl, ale co vím, tak u piva. Nesouvisí ani s NADem, ani s Quadralem, ani s tím, že skončili kolegové nejspíš nadraný :-) Zakladatel projektu se jmenuje Nadrchal, takže prostě taková větší malá domů :-)
Nadral reprosoustavy

Vyblíz
Příspěvky: 556
Registrován: 14 srp 2016 05:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Vyblíz »

Já sem si to myslel, když sem ráno zlámaný vstával, že sem se taky trochu Nadral

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od šeďour »

Minulej víkend byl u mě doma na návštěvě Herrer a vzal sebou nejmenší model reprosoustav Nadral.Byl zvědavej, jak to bude hrát v jiným prostředí, než na jaký je zvyklej doma.
Moje místnost je poměrně dobře akusticky upravená, žádný "hory doly" obvyklý v běžnejch obytnejch místnostech.
Reprosoustavy jsem viděl poprvé, jejich vzhled je perfektní, zlatý páskový měniče, stříbrný membrány středobasů, bezvadný povrchový zpracování.
Nečekal jsem kdovíjakej zvuk, přeci jen jsou to docela malý reprobedýnky (v porovnání s mejma reprobednama), ale byl jsem hodně překvapenej.
První co mě zaujalo, byl dostatek basu.Hloubka i prokreslenost byla překvapující.Čistota středů a perfekní podání vejšek už mi přišlo jako samozřejmost.
To, jak tyhle reprosoustavy vypadaj a jak hrajou, je řadí do kategorie High Endu.

A na blížící se hifivýstavě, by se reprosoustavy Nadral mezi ostatními rozhodně neztratili.
kabelguru.cz

Vyblíz
Příspěvky: 556
Registrován: 14 srp 2016 05:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od Vyblíz »

To je rozbor hodný mistra hifi, v asi deseti větách konstatovat, že drahá bedna hraje jaho high end, to by i Březina vypotil lepší elaborát.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 742
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nadral - reprosoustavy

Příspěvek od šeďour »

Vyblíz-> Pro tebe jsem to nepsal :-)
kabelguru.cz

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host