CD transport ?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CD transport ?

Příspěvek od Oldear »

Zdeno1

Fakt docela dobré poděkování Pítrsovi za jeho vysvětlování na z Tvého pohledu bezpředmětnou otázku. Ta je jen řečnická, žé? U Tvého vybavení Ti nepomůže ani natírat konektory za úplňku česnekovou šťávou, natož řešit transport. Seš si toho vědom?

V kategorii skutečného Hifi je transport přínosem, ale Ty nechceš řešit to zkoušení, zapojování, dovezení ...., tak u Tebe taky bezpředmětná záležitost.

Raději poslouchej hudbu na tom, co máš a tu dle Tebe náročnou disciplínu zkoušení neřeš. Hodnocení jiných je Ti k ničemu.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Oldear,
trochu jsem se nechal unést, pravda a omlouvám se Pítrsovi.
Transport řešit chci, forum je tady k řešení takovýchto bezpředmětných otázek, není nad dobrou radu, ušetří spousty času a zkoušení, tak.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Zdeno1 píše:
07 dub 2019 10:28
.. zvažuji transport od Pro Jectu, sice Naim to není, to je fakt, pak ještě, že by byly možná nějaké rozdíly v transportech různých značek, to mi však připadá až neuvěřitelné.
S tím procesorem to mám stejně, to byla snad jediná situace, která by bránila bezchybnému přenosu dat ...
Chtěl jsem poslouchat hudbu z NAS (vyšší rozlišení, pohodlí, ..) a nechtěl jsem platit výrobcům streamerů za to, že schovají nevýkonné PC do pěkné krabice s dálkovým ovládáním. K tomu jako bonus ještě mít možnost použít PC jako multimediální centrum pro filmy... Veden přesně těmito úvahami jsem před pár lety nastoupil cestu "audio PC" a externí DAC. Zatím mohu za sebe s klidným svědomím říci: Byla to chyba.

Co hůř, ono se ukázalo, že dedikovaný streamer zahraje za jedny peníze lépe než audio PC + DAC (spojení přes optiku u mne vždy degradovalo výsledek na úroveň běžné spotřebky a sehnat opravdu dobrý USB DAC se ukázalo jako docela problém). Přestože jsem PC postupně vylepšoval jak po stránce hardware (lineární zdroj, JCAT USB karta se samostatným napájením, USB kabel), tak i po stránce software (přes Windows, JRiver, foobar, po různé linuxové distribuce), výsledek je pořád takový jak jsem psal - ve prospěch fyzického média, ale aspoň už to není takový velký rozdíl jako na začátku.

EDIT: Takže zpátky k CD transpoortu. Podle mne má pořád smysl, pokud nechceš přehrávat z NAS. Potom doporučuji streamer.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

FS,
děkuji Ti za doporučení, půjčím a vyzkouším si transport.
Co se týče streameru vs. audio PC, nevidím to tak černě, má zkušenost je se streamerem Primare vs. Mini PC HP(Volumio, Windows/Audirvana, JRiver), rozdíly v mém případě jsou nepatrné, zda li vůbec, tak či onak, hraje to dobře a pak až ten CD transport by to mohl posunout dále.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

FS,
až teď koukám, že posloucháš přístroje za nějakých pár milionu, to pak mluvíme každý o něčem jiném, já o koze a Ty o voze. :)

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

:D Zdeno1 to sis všiml brzo,Technical. Audio. Devices. Evolution ONE nejspíš jedny z nejlepších(podle osobního vkusu).....nedalo mi to
-jinak když jsi měl (nebo máš)dac Lynx proč jsi k němu nepořídip NUC od Casea a můžeš hrát z NASu,jakoby jsi to zabrzdil v půli cesty

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@Zdeno1:
Méně kompromisní přístroje (no jo no, bývají dražší) vedou v systému k vyššímu rozlišení a tím i k výraznější prezentaci rozdílností mezi jednotlivými komponenty. Pamatuji si, jak jsem byl zklamaný z půjčeného DAC od Meitnera, který hrál jen o nepatrný kousek lépe než můj Electrocompaniet ECD1 .. do té doby, než jsem si k němu připojil i ze studia půjčenou kabeláž.
Chci tím říct, že někdy i nenápadný prvek v systému dokáže pohřbít celkový výsledek. Je klidně možné, že v daném okamžiku u tebe ten slabý článek je zrovna transport a jeho záměnou se posuneš dále.
Naše hobby je vlastně o hledání slabého článku v systému, tak držím palce, ať se ti daří je nalézat :)

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Horizon,
nevidím problém s přehráváním z PC, v porovnání z přehrávačem ve streameru, ze shodného převodníku, výsledek je stejný.
Původně mě zajímal právě ten CD transport, zda by to zase nepoposunulo o kousek dále.

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

OK,rozumím....já momentálně hledám co možná nejlepší CD přehrávač,teď mám Canor CD,jestli zůstane nebo se bude po čase měnit záleží na situaci....já to zase nechci pouštět všechno přes jeden převodník,nechci poslouchat stejný zvuk,ale zase nechci aby CD cesta byla citelně horší,...spíše jen jiná

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Horizon,
máš to pěkně sestavené, ten Sroll je už slušný převodník a zesilovač, ten Canor je už tak trochu z rozmlsanosti, viď?

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Tož,protože vinyl mě jaksi minul,tak mám cca přes 500 cd,občas pořád dokupuju a rád bych to poslouchal na kvalitním CD,ale než se k němu rozhoupu (jestli vůbec) tak postupuju pomalu,měl jsem OPPO 205 - jako nové dost bída,po úpravě v Casea o dost lepší ale pořád spíše efektně zajímavé než čisté-přece jen je to primárně BR,ten Canor jsem koupil z NL bazar za 1/2,zaplatil jsem servis v Canoru,takže cenově se CD cestou spíš plácám ve stejné cenové hladině ale zvukem je ten Canor výš než OPPO aspoň pro mě......
-
Mě to baví,co k tomu dodat...přece mě neklepne u jednoho zesilovače s CD,jak dlouho si myslíš že tady budem :D ,hele byl jsem u NA - v Ústí n/Labem na Waterfall,v Canoru v Prešově i s poslechem,a něco mezi jsem taky projel,všude to hraje jinak,takže stejně nezbyde než zkoušet

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

No jo, pěkně a jak si stojí ten Canor v porovnání s tím převodníkem Sroll?Je to lampa viď, no tak potom to bude úplně jiné, co?

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Sroll cesta - Nas,NUC-Epos zes.Sroll - lepší,čistý,lehký vyrovnaný zvuk,blíž A zesilovačům....
Canor zatím ladím,ale hraje líp s Canor zesilovačem....ale jinak,to máš pravdu,zvuk je v nižších středech a basech znělejší,hutnější,s menší jemností a detailem ve výškách.........
pro mě - občas na nějakou dobu dobré přepnout na takový zvuk,baví

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Můj názor, koupit za dobré peníze transport CD ,třeba Sony vyšší model a zvuk je roven,nebo lepší jak flac.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Srovnávat přístroj,jakým je cd transport s bezztrátovým kódováním zvukového souboru FLAC(tedy jakýmsi zipem),je poněkud nelogické. O výsledném zvuku rozhodne vzdy, jako již obvykle, kvalita nahrávky na tom kterém cd médiu,popř. jiném formátu. A pokaždé bude výsledek diametrálně odlišný. I ze stejného cd playeru a zbytku řetězce bude každé různé vydání téhož alba, mít jiný zvuk. Dle zkušenosti i hodně jiný. Nákupem kvalitního cd transportu získáš pouze další možnost,jak si pouštět hudbu.

Odpovědět