CD transport ?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

CD transport ?

Příspěvek od Zdeno1 »

Dobrý den, chci se zeptat zkušeného hifisty na radu a zkušenost s CD transportem.
Má smysl ještě řešit CD transport?
Je možné zaznamenat rozdíl mezi CD plackou a souborem FLAC, jsou li přehrávané přes stejný extérní převodník?
Určitě by bylo to nejlépe vyzkoušet v praxi, přece jen, než se tím začnu případně zabývat, dám si poradit, požádám o rady a zkušenosti.
Děkuji všem audiophilům za případné rady a postřehy.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CD transport ?

Příspěvek od PítrsPraha »

U mne zretelne lepsi Denon DCD-2020 v roli transportu v porovnani s Foobar +Wasapi na beznem notebooku Dell. Ale ten ntb nebyl nijak "ladeny" na kvalitni audio prehravani.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Žiadny transport nedokáže urobiť viac ( v najlepšom prípade), než poslať korektné dáta do DACu. V súbore flac sú tieto dáta k dispozícii bez problémov, pretože môžu byť pri ripovaní bez problémov viacnásobne skontrolované. Pri prehrávaní z transportu v reálnom čase je pravdepodonosť výskytu chýb výrazne vyššia, a to aj chýb v časovaní (jitter).
BVaudio, výroba a predaj

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Pirst,
díky za postřeh, pokud slyšíš výrazný rozdíl, je to v rozporu s tím, co píše BV, ale zase, když by tam nic být nemělo, proč by firmy, co dělají převodníky, nabízely i CD transporty, no né?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

V rozporu to neni. BVa klasicky "objektivne" poukazuje na nevyhody transportu a neuvadi nevyhody hrani z bezneho notebooku.

Faktem je, ze kdyz jsem u p. Vrany porovnaval vystup z meho ntb s jeho byladenym NUCem, byl rozdil ve zvuku taky vyrazny.

Ja osobne u sebe nemam zkusenost se srovnanim vyladeneho audio PC vs CD transport. Audio PC by teoreticky nemelo byt horsi nez transport, pokud je vse vyladene.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Pitrs,
nějak zvlášť moc nevěřím na vyladěný/nevyladěný PC, buď to procesor zvládne zpracovat a nebo nezvládne, pak mohou být výpadky, jednička nebo nula nedoputuje z bodu A do bodu B, to jen takové mé zjednodušení, ale jak jsi slyšel rozdíl, tak se možná pletu.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

U mne ZATÍM při kritickém porovnání zvuku z CD a jeho ripu do FLAC vyhrává CD. DAC mám samozřejmě s asynchronním USB a chápu, že z PC by to mělo být lepší ...
Jsem si vědom, že v mém aktuálním systému, kde používám DAC s integrovanou mechanikou, není situace úplně stejná jako v případě, kdy je CD mechanika mimo přístroj.

Nicméně, mám cca 3 roky starou zkušenost, kdy jsme porovnávali ve studiu na streameru Naim NDS zvuk z připojeného USB disku a z externího transportu Naim připojeného přes koaxiální vstup. Tady byl zvuk z transportu významně lepší než z USB disku.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Zdeno1 píše:
07 dub 2019 10:01
Pitrs,
nějak zvlášť moc nevěřím na vyladěný/nevyladěný PC, buď to procesor zvládne zpracovat a nebo nezvládne, pak mohou být výpadky, jednička nebo nula nedoputuje z bodu A do bodu B, to jen takové mé zjednodušení, ale jak jsi slyšel rozdíl, tak se možná pletu.
@Zdeno1: Zatížení procesoru při přehrávání FLAC na mém PC je obvykle do 1% výkonu. O výkonu to rozhodně není (tedy pokud neprovádíš nějaký resampling).

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

neuvadi nevyhody hrani z bezneho notebooku.

A ktoré to sú? Ale reálne a objektívne (a nemyslím nejaké výpadky a podobné "boty" z nestíhajúceho počítača..), nie pocity.
Všetkým pocitárom, nahrajte si na CD pár meracích signálov a porovnajte si výsledky ( hlavne jitter) pri prehrávaní v reálnom čase a zo súboru..
Naposledy upravil(a) BVa dne 07 dub 2019 10:25, celkem upraveno 2 x.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Zdeno1:
I to je jeden z moznych pristupu, ze 1 a 0 bud doputuje nebo ne (stejne jako ze bedna prehraje nebo ne, zesilovac zesili nebo ne....). Tady se predpokladam pohybujeme na jinem stupni rozlisovani nez jen hraje/nehraje.

Resil jsem to v dobe, kdy jsem premyslel, jestli si nechat SACD prehravac nebo prejit na hrani z PC nebo ze streameru. Abych to nemel jen v poloze (ne)vereni, zkousel jsem zdroje porovnavat. Zvuk z ntb s Foobarem byl daleko za zvukem z transportu, proto jsem zkousel dedikovany PC, ale i tak mi to uzivatelsky nevyhovuje. Proto jsem se tim dal uz nezabyval.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

FS,
děkuji Ti za postřeh, zvažuji transport od Pro Jectu, sice Naim to není, to je fakt, pak ještě, že by byly možná nějaké rozdíly v transportech různých značek, to mi však připadá až neuvěřitelné.
S tím procesorem to mám stejně, to byla snad jediná situace, která by bránila bezchybnému přenosu dat, jinak tam už nic není a o vlivu kabelu se zmiňovat nechci, tady to nepatří.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Kdyz v tom mas tak jasno, na co jsi tedy zakladal tohle vlakno?

Jinak vykasli se porad na tu svou viru (neverim, neuveritelne) a vyzkousej si to na vlastni usi.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Já jsem cca před rokem začal hrát i z PC s možností Hi-res a DSD, neupravený Intel Nuc 7i-5 přes USB do Teac UD-301 a není to žádná tragédie. Stařičký CDP sony xb 930 QS přes coaxial do stejného D/A převodníku hraje také super, tak že já doporučuji obě varianty.
Naposledy upravil(a) Leony5 dne 07 dub 2019 10:41, celkem upraveno 1 x.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Pitrs,
v PC mám naprosto jasno, nemám CD transport, na ten jsem se ptal, jasné? Nebo je na tom něco nejasného?
Zkoušení je náročná disciplína, všechno nakoupit, zapůjčit, zapojovat, odpojovat, odvézt, přivézt, raději to prodiskutovat. :)
Rozdíly v OS, rozdíly v kabelech a víru v podobné kok......, řešit nechci, to mám vyřešené.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Viru resit udajne nechces, ale pises jen o ni (neverim, neuveritelne).

Na urovni, kterou zminujes (hraje/nehraje), lze CD transport jedine doporucit, protoze hraje.

Odpovědět