CD transport ?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Jarda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CD transport ?

Příspěvek od Jarda »

Zdeno1

Pokud můžu napsat svoji zkušenost,tak na transportu velmi záleží!!...myslel jsem si,že je jedno jaký transport použiji,že záleží hlavně na převodníku,ale není to pravda.
Dlouho jsem s tím laboroval a zkoušel,nyní používám jako transport DVD Krell Showcase a někdy Thule DVA 120(oba přehrávají i DVD-Audio)+převodník Arcam D33.
Zkoušel jsem Oppo BDP 83,Lyngdorf CD1,Teac DV-50,různé Denony,Sony 559 a 779,Yamahy,Pioneer.Velice dobrý transport je Rotel RDD-980 s mechanikou Philips CDM 9.
Není nad to prohlížet si booklet a něco si přečíst ať už CD nebo LP,než mít nasypáno v PC mraky něčeho....:-)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Bazi:
No tak do téhle chvíle bylo všem jasné, že pokud se srovnává CD transport vs flac z disku, srovnává se shodné album. To snad ani není třeba uvádět, to je nejzákladnější samozřejmost.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Jarda,
děkuji Ti za vyjádření, ten přehrávač Krell je docela ranec a já bláhový zvažuji nějaký levný Pro Ject, těch sto litrů za transport, je na můj vkus už hodně moc. :)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Zdeno1
Rozdíly mezi CD transporty jsou celkem velké stejně tak jako mezi obyčejným notebookem s Foobarem a odladěným NUCem s Linux/MPD.
Proč to řešíš? Máš CD přehrávač Pioneer PD-10AE. Pokud se domníváš, že int. DAC v tvém Pioneer A-40AE bude po připojení externího CD transportu výrazně lepší, tak to bych si raději před takovou investicí vyzkoušel, protože tomu nevěřím.

Odpovědět