DK & MULTIKANÁL – AVpreamp vs. „Kombajn“ s regulací zvuku

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Re: DK & MULTIKANÁL – AVpreamp vs. „Kombajn“ s regulací zvuku

Příspěvek od fotolaik »

tak to se obavam, ze pokud mas "naposlouchano" stereo a chces v obdobné zvukove kvalite multikanal, tak reseni 1 - 4 je slepy mezikrok a reseni 5 pokud ho dotahnes do konce, bude prijatelne ..
osobne bych to resil slusným multikanalovým koncakem - jdou koupit uz za dobre ceny ( Audionet, Lexicon - ty jsou vyborne, osobne jsem mel treba i Parasound A51, ale dela i Krell, Arcam, bryston atd . .. ) a nejaky procesor ...
cesta monobloku je jeste lepsi, ale uz hodne draha ...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

zabiny007
neřešil bych železo. řešil bych hlavně akustiku místnosti!
aby ti zněla dobře "ta koule", nerušil křičící centr a basy nepřekážely středům... to chce začít u akustiky místnosti a poslechového místa.
jinak se vrátíš k poslechu 2.0 a na kvalitu zvuku filmů budeš nadávat.
:-)
( kdo měl možnost slyšet vymazlené DK, tak možná uzná, že 2.0 je nuda!)

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Lachim by řešil akustiku.
Kdybych to měl v obyváku, tak bych akustiku řešil pouze minimálně, protože chci žít v obyváku a ne v poslechové místnosti a to se týká především ostatních lidí, se kterými ten obyvák sdílím.
Takže akustiku pouze to nejnutnější a opticky neseroucí.
Hardware bych řešil buď podle bodu 1 nebo 5, přičemž bych se snažil aby všechny bedny měly stejný výškáč a aby všechny zesilovače byly pokud možno stejné. Proto bych asi nekombinoval Primare a Luxman. Pokud by to šlo, použil bych více než jeden subwoofer.

Kromě jediného a to je řízení hlasitosti, nevidím jediný důvod proč bych měl mít v sestavě AV předzesilovač. Pokud by ten předzesilovač řešil hlasitost kina jinak (lépe) než snižováním bitové hloubky, pak ano, pak bych ho chtěl. Pokud to řeší snižováním bitové hloubky, a nemám více zdrojů signálů, které bych chtěl předzesilovačem přepínat, pak nemá žádné významné opodstatnění. To samozřejmě platí za předpokladu, že to řízení hlasitosti je na BR playeru, BR player má analogové výstupy a je jediným zdrojem signálu.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

Ano. Vždy je to nějaký kompromis. Souhlasím.
Ale já bych vážně začal tím prostorem kde má to DK hrát.
Zrovna nedávno jsem byl u známého majícího DK 5.1 z Canton Refer.+ Denon.
Obývák s kuchyní. Sklo, pár skříněk a plovoucí podlaha. "This is it" od Majkla ... utrpení. Honička ze "Skyfall".... bolení hlavy
Spláchnul bratru 300 (?) do záchodu. Jen tu placku Panasonic z celého Dk využívá.
Poslouchá muziku ze sluchátek senn hd600 na notebooku a televizní zvuk poslouchá z placky!
Že prý kdyby to tušil, tak napřed řešil akustiku obytné kuchyně a pak až kupoval komponenty.
:-)

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

nemusí to být kompromis a Ty to víš :-)
Ale fakt - obyvák musí nějak vypadat a musí sloužit i jiným věcem.
Pokud si můžeš dovolit luxus samostatné místnosti pro kino, pak samozřejmě ano.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Lachim a Renown

Moje poslechovka = obývák celé rodiny, takže nějaké velké úpravy skutečně nehrozí. Každopádně akustika u mne je velice slušná i bez úprav. To jsem sice tušil vždy a říkali mi to i hifinávštěvy, ale přesto jsem si pro svůj klid domů objednal profesionální měření. To shodou okolností probíhalo zrovna dnes v čase, kdy jste psali své odpovědi. (to je náhoda ;) ) A výsledek? Můj dojem mám potvrzen grafy, žádné velké průšvihy se nekonají. Jsou samozřejmně drobnosti, které by bylo potřeba řešit, abych se dostal do ideálního stavu, ale není to nic zásadního. Hurá! *hura*

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

A výsledek měření ? A nemáš náčrtek místnosti ? A co strop ? A podlaha ?

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

Zabiny
A tim jsi tedy mel zacit zdejsi debatu. Tedy " akustiku mam velmi dobrou, zadne dalsi upravy jiz pro ozvuceni dk delat nemusim...."
:)
Pokud mas akustiku vyresenu, tak bych pragmaticky zvazil vyuzitelnost Dk. Pokud budes v ramci domaci pohody vyuzivat dk na full time, tak se vyplati do nej investovat a postavit ho rovnou poradne.
I ta spolubydlici casem oceni ten superbni zvuk televize ( nebo hbo hd)
*palec*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Já jsem se taky s kinem docela natrápil. Nakonec jsem zjistil, že moje nespokojenost pramení čistě jen z toho, že mám jiný centr než hlavní repro. Centr BW hrál úplně jinak než hlavní SHAN. Předtím tam bylo Heco centr a taky to hrálo jinak. Až srovnáním čelní řady to do sebe zapadlo. Je tedy pravda, že S kový výškáč u centru není Déčkový u hlavních, ale to už tak poslechově zásadní rozdíl není. Dalším zásadním problémem je umístění subwooferu. Tím se dá dosti zkazit nebo vylepšit. Sladění repro mě stálo nějakou tu korunu, ale od té doby je to kino úplně v pohodě. Druhý subwoofer by se do něj ale určitě ještě hodil.Hrálo to dobře už před tím, než jsem do toho začal přidávat koncáky. Teď je to sice o něco lepší, ale myslím, že ten rozdíl se do kina asi nevyplatí investovat- je to balík peněz a nárůst v kvalitě zvuku oproti samotnému AVR tak 10-15%. Ono ale co se v hifi vyplatí že? Je to o té audiophilii nervose... :mrgreen:

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Díky vše za podněty, nakonec jsem se rozhodl, že zkusím domácí kino oddělit úplně od sterea, jen zůstanou společné přední bedny, u kterých holt budu muset přehazovat kabely. Koukal jsem sice na nějaká přepínátka (např. toto http://www.aq.cz/obchod/prepinace-a-reg ... aq-32-516/ nebo toto http://www.hifionline.cz/hifi-prislusen ... esilovacu/), ale přijde mi , že se to musí projevit zákonitě na zvuku. TAkže počítám s přehazováním kabelů. Nebo existuje nějaké jiné "hifikošer" řešení?

Když shrnu svůj aktuální stav:
- pořídil jsem pro kino bazarové zesilovače PRIMARE A30.2 a A30.3. Budu s nimi chvilku žít a pokud by to nestačilo, dovedu si představit koupit dle potřeby ještě jeden A30.2 pro zapojení na bi-amping předních beden, nebo i speciálně pro bi-amping centru. Ale to ukáže čas.
- zatím pořád váhám mezi CXU a MARANTZ AV7701. Ale spíše se přikládním aktuálně k CXU s tím, že pokud to nebude ono, tak začnu střádat a koukat po nějakém bazarovém preampu, ideálně PRIMARE, CXU mi zůstane pouze jako kombajn...
- no a souběžně vyhlížím na bazarech ten správný centr, snad se někdy objeví. Zatím byl jen z Austrálie, což by byla brutální darda za dopravu a clo/DPH

drfish:
- jasně, ono to kino nějak hraje i v rámci all-in-one, ale to by nás nebavilo, že? ;)

lachim
- DK na full time opravdu ne, nedovedu si představit, že bude u nás řvát Ordinace v 5.1 :-)

dinosaurjr
- zatím nemám u sebe grafy atd. Až je budu mít, možná něco hodím do profilu, jak jej budu aktualizovat. Ale ještě si to musím rozmyslet, zda vůbec chci... Když jsem četl u některých profilů reakce na jejich zveřejněné grafy tak nevím, zda mi to za to stojí...

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Myslím, že kino složené z Primare A30.2 a A30.3 bude moc fajn. Výkon každého zesilovače je 200W/4ohmů. Pro milovníky opravdu velkých výkonů je to tak na hraně, ale do obyváku dle mého názoru perfektní. A ty Primare i pěkně vypadají

Přehazování reprokabelů asi není nejpohodlnější řešení, ale myslím, že je taky snesitelné.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

zabiny
1. add "fulltime": naopak... "řve" to většinou právě z placky. dobře ozvučená televize vyplní příjemným zvukem celý obytný prostor a přesto je to jakoby potichu.
2. amp primare: kocáky primare jsou již utlimativním řešením. tak kvalitní zesilovač by už chtěl xlr signál a špičkový zdroj.
zajímalo by mě jaké máš bedny. z popisu to nevyčtu. je skvělé, že koupíš stejný centr jako máš L+R! To je další fundament skvělého výsledku.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Renown
- "malý" výkon mne trošku straší, proto jsem zmínil i variantu s dokoupením dalších konců... Když jsem totiž zkoušel zapojit tříkanál na centr+zadky a předky jsem zkusmo hnal přes Luxmana, tak mi audyssey automaticky po přeměření nastavil přední bedny (= Luxman) na -10dB. A to jsou na tom s výkonem papírově stejně (oba uvádějí max 120W / 8ohms). Zapojit vše přes oba Primare jsem ještě nezkoušel, k tomu jsem se zatím nedostal...

Lachim
- bedny mám anglické ProAC Response D25
http://www.audioreview.com/cat/speakers ... 94crx.aspx
Obrázek
- a centr k nim plánuji tento:
https://www.hifix.co.uk/proac-response-d-centre-channel
Obrázek

ale aktuálne využívám tento centr:
https://www.hifix.co.uk/spendor-c5e-two-way-centre
Obrázek

zadky mám aktuálně ještě z předminulé sestavy:
http://www.monitoraudio.co.uk/products/ ... er-rx/rxfx
Obrázek
ty ale také plánuji měnit, ale až jako poslední krok a to za:
https://www.hifix.co.uk/proac-response- ... herry-pair
Obrázek

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

zabiny007 píše:TAkže počítám s přehazováním kabelů. Nebo existuje nějaké jiné "hifikošer" řešení?
EXISTUJE ! Jak jsem již psal *palec*
Dinosaurjr píše:Teoreticky - koncák s 2ma vstupy (těch ale není moc v prodeji), a k tomu stereo PRE a druhý DK PRE.
Takže krok zpět a jsme na začátku. Proto mě to moc zajímalo, jak pořešíš jedny přední reproduktorové soustavy pro stereo a DK. Při představě poslechu odpoledne stereo a večer DK & TV a druhý den to samé, tak si přehazování kabelů nedovedu představit jako trvalé řešení.

Měření & Grafy - pro místnost mají smysl především s výhledem, kam až nejlépe se lze dostat při "daném" uspořádání obýváku, aby se v něm současně dalo bydlet.

PRIMARE - gratulace k nákupu kvalitní techniky *palec*

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Dinosaurjr píše: EXISTUJE ! Jak jsem již psal *palec*
Dinosaurjr píše:Teoreticky - koncák s 2ma vstupy (těch ale není moc v prodeji), a k tomu stereo PRE a druhý DK PRE.
Tak to sorry, tvoji reakci jsem asi nepochopil původně správně. Každopádně - zrovna ten zakoupený PRIMARE A30.2 dva vstupy má - 1x XLR a 1X RCA s možností přepínání. To by ale znamenalo využívat Primare i na stereo, což nechci. Tedy alespoň teď ne.... Aktuálně jsem se zvukem Luxmana a variabilně Primaluny spokojen... Ale určitě plánuji v budoucnu vyzkoušet nějaký lampový preamp a třeba si sedne s PRIMARE i bednami a já budu posílat lampáč i Luxmana do světa... :mrgreen:
Dinosaurjr píše: Měření & Grafy - pro místnost mají smysl především s výhledem, kam až nejlépe se lze dostat při "daném" uspořádání obýváku, aby se v něm současně dalo bydlet.
OK, chápu, třeba to nakonec na profil hodím i s fotkami obýváku, bez kterých by to bylo asi bezpředmětné, uvidím ;) *sunglases*

Odpovědět