Elektronky

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

Ano Brimar je prevleceny Mullard vetsinou, u me je to na zvuku znat proti klasicke Mullardce. Co by mohlo jeste stat za zkousku jsou jejich vojenska provedeni se znacenim CV4xxx.
Bohuzel JJ nema s Teslou skoro nic spolecne co do kvality vyrobeni a tim se to odrazi na zvuku, i kdyz maji par typu co jsou vyborne prinos/cena. Treba vykonove KT88 nebo EL34, pokud samozrejme zahy neodejdou coz se u me nestalo, tak za dane penize hodne muziky. V pripade predzesilovacich elektronek u me neobstaly vs. NOS, i kdyz jsem top co vyrabi. tzn. "zlate" edice (ECC803s,ECC802s).

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Prosím, má tady někdo zkušenosti s elektronkami BRIMAR ? Konkrétně BRIMAR UK CV4035 / E83CC (aka 12AX7A, 7025) NOS

zeziold
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zeziold »

Nikdy jsem je doma neměl ale na int. je hodně chválí. 4035 je nějaká edice elektronky 4004 pro armádu. Prodává je Langrex.co.uk a jsou drahé. Langrex všechny elektronky před expedicí měří a dává záruku. Tento typ má drátové vývody ale jsou k dostání redukce na zapájení např. na Ebay. Mám doma Brimar 12AX7 výroba Mullard a jsou vynikající. Podle foto, co jsem našel na int. je vnitřek elektronek identický. Elektrické a provozní parametry 4035 se mi nepodařilo dohledat. T.

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Dík za odpověď, já je našel na TubeAmpDoctor a tam za pár chtějí ranec, cca 290 Euro, na obrázku mají normálně 9 kolíků a nějakou manžetu kolem nich tak je dost možná to o čem píšeš že to je už s tou redukcí. TBA bohužel záruku nedává ale myslím že je měří taky.
BRIMAR.jpeg

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Davide díky za odkaz, já jsem si je objednal na TAD a uvidím jak mě zvukově sednou, u TAD je záruka že je do 14-ti dní můžu vrátit a vrátí mi peníze. Taky mě přesvědčilo že už jsou přímo s kolíky do patice a když to vezmu ze svého pohledu tak 3 tisíce pro mě není částka k vůli které bych krvácel. Ty jsi opravdu odborník na elektronky ale jsou hifisti kteří dají desítky tisíc za audio kabely k reprobednám a samotné bedny mají vykabelované nějakým aušusem, takže když s nima budu spokojený tak nad tou částkou z TAD vůbec nepřemýšlím. Zdeněk

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Jen namet na usporu X tisic, za ktery je dalsi par lamp, ale kazdy to mame jinak coz chapu.
Pro me nejsou lampy zadna svatost a mam s tube rolling jen pozitivni zkusenost, proto razim tuto cestu. Tak at to hraje a zhavi jak ma *2thumbsup*.

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Davide díky za odpověď a tvůj názor, oba jsme na tom trochu jinak,ty jsi odborník na elektronky a já v tomto laik, já je koupil u TAD proto protože u TAD mám jistotu serioznosti, možnosti vrácení a už určitě jistoty že nedojde k nějakému podvodu, já vím že ty víš kam sáhnout a kde nakoupit ale já si rád připlatím za kvalitu obchodu a opravdu ty peníze navíc pro mě nejsou až tak taková částka . Ale elektronky mají vynikajíc přednes ale to jsem ti už psal do emailu, jsem zvědavý jak pojedou až se zahoří. O tom žhavení jsem se taky už zmínil v emailu a tak se tady nechci opakovat a všechno jsem si fyzicky ověřil u elektronek ECC 83 Siemens a jestli myslíš že je dobře když elektronka ECC 83 má podle katalogu Uf 6,3 V a If 300 mA a žhavíš jí napětím Uf 12,6 V fyzicky zjistíš že přes žhavící vlákno teče skoro 500 mA tak bych o velké životnosti dost pochyboval ale to už je na každým a jeho názoru, každopádně ti děkuji za rady kterých se mi od tebe dostalo.Zdeněk

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Samozrejme, hlavni je spokojenost posluchace. Uzivej poslechu a at dela Vincek radost *palec*.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

https://www.ampvalves.co.uk/12ax7-valve/

What is the difference between a 12AX7 Valve and an ECC83 valve?
The answer is simple – there is not the slightest difference between these two valves. They are identical. They only differ in name. Confusing, but there it is! One (12AX7) is the American designator and the other (ECC83) is the British.

*palec*

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Tak tedy Davide ještě jednou, ano , 12AX7 a ECC83 jsou naprosto identické ale opravdu rozdíl je ve žhavícím napětí 12,6 a 6,3 V prosím přečti si pozorně tyto řádky co jsi mi poslal "So in this valve, they put the heaters in series and bring out the two ends and a centre tap. Neat – and only 9 pins. You can put 12V across both heaters, or 6V across the individual heaters and ground the centre tap." tady se přímo píše že v elektronce jsou vlastně dvě žhavící vlákna v serii a tedy na obě v sérii 12,6V a na jedno s vyvedeným zemnícím kolíkem 6,3V protože se dělá jen 9 kolíků - vývodů aby triody byly opravdu identické a měly jen 9 kolíků tedy jen jedno žhavící vlákno tak se do zesilovače který má z trafa žhavící napětí 12,6V musí dát elektronka která má žhavící vlákno na 12,6V neboť když jí dáš na 6,3V tak bude podžhavená což vláknu nevadí ale lampa má tím pádem jné parametry a menší zisk a zase naopak protože se 10-ti kolíkové triody se žhavícími vlákny již nedělají a měly označení EECC 83 a 10 kolíků , tak musíš tuto triodu připojit pouze na napětí 6,3 V neboť to velké "E" celosvětovou normou označuje žhavící napětí a když jí přípojíš na 12,6 V tak vlákno přežhavíš a svíti jak herny v Las Vegas a vláknem teče žhavící proud cca 500 mA protože má menší odpor než vlákno u 12AX7 tedy vlákno se může dříve přepálit, je fakt že elektronka přežhavením má větší zisk a možná bude i lepé hrát , to číslo "12" na začátku označení tam není pro srandu a opravdu značí žhavící napětí 12,6 V. ještě mi tedy vysvětli, proč se v katalogu uvádí 6,3V / 300 mA a 12,6 V / 150 mA? Opravdu jsem vše měřil a vyzkoušel na stabilizovaném laboratorním zdroji a myslím že není problém když máš tolik elektronek aby sis to vyzkoušel sám ahlavně měj po ruce katalog elektronek abys viděl jaký mají mít If.

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Pořádně se podívej v tomto odkaze co jsi mi poslal na zapojení žhavení https://en.wikipedia.org/wiki/12AX7
kde je přímo uvedené:
Cathode type Indirectly heated
Heater voltage 12.6 V (series)
6.3 V (parallel)
Heater current 150 mA (series)
300 mA (parallel)

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Nemam s tim naprosto problem, jak jsem psal lampy pro me nejsou zadna svatost a natoci v pohode 5000h+ I kdyz osadim ECC83. Proto nemam potrebu zit v takove bubline, zvlaste kdyz stoji par korun vzhledem k cenam jineho hifi fetise ;). At si zhavi jako vyfuk od Ferrari :D.

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Máš naprostou pravdu a vím jak to myslíš, já se se na vše dívám spíš technicky a proto o tom s tebou mluvím a vím že si šikovný obchodník a odborník. Já jsem celé začal řešit jen proto že ve Vincentu jsou psané právě 12AX7 a tedy jsem se to začal zajímat, možná se i mýlíma všechno je jinak a pak budu rád když mě to někdo pořádně vysvětlí, ale opravdu máš recht a je mi jasné že to pak pro tebe není žádná svátost, mám dobrého kamaráda který má nějakou zásobu TESLA ECC 82 a dá mi je tak je nacpu místo 12AU7 a ať se třeba přežhaví a nebo taky nepřežhaví, ale jak jsem řekl, ty si odborník a tak ti dávám ve všem zapravdu.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Nejsem zadny obchodnik ani odbornik, Jen me bavi zkouset lampy tzn "tube rolling". Jak to popsal Lubin, hledac pokladu, hlavne na zahranicnich forech. Hodne lidi zde na foru ma nejakou "specializaci" jako kabelaznici, prenoskari atp. Hlavni je radost z poslechu a kdyz narazim na 12ax7 zlaty gral, ozvu se *2thumbsup*.

Odpovědět