High End sestava nová nebo vintage

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: High End sestava nová nebo vintage

Příspěvek od Hellboy » 06 bře 2019 19:11

Oldear: no já nevím. Slyšel jsi někdy Vulkany? Já mám Wotany, byl u mě chlapík kdysi je přeměřit a bylo to v cajku. Od 20Hz to opravdu hraje. Stačí tam pustit 20Hz testovací tón a začnou vibrovat okna a lžičky v hrnku jezděj po obvodu. Vyzkoušeno. Závěsy se dají klidně vyměnit. Quadral mi nedávno repasoval odpálený vejškáč. Po dvaceti letech! Kondenzátory nebo jak se tomu říká v Technicsu po 35 letech jsou pořád skoro na původní kapacitě. Hraje to dobře. A Vulkany jsou ještě někde úplně jinde a ve svý době to dostávalo jedno Spitzen Klass za druhou. To že dneska stojej pár šupů, protože to nikdo nezná a nevypadají jako Nautiluse je jiná věc. Ale jistej si tím nejsem, ptotože vedle sebe jsem je nikdy neslyšel a proto se ptám.

A hlavně - v sedmdesátých a osmdesátých letech bylo hifi MAINSTREAM. V Technicsu, Sony a dalších firmách měli výzkumný laboratoře a ti nejlepší lidi na světě se předháněli kdo udělá dokonalejší mašinu, který pak prodali desetitisíce kusů a ne desítky jak dneska. Dnes je hifi hobby pro podivíny a vsadím se, že drtivá většina hifi firem sestává z pár lidí někde na periferii. Vždyť i firmy jako Denon a Pioneer se spojujou a je to jen stín dřívější slávy. Takže naprosto nevěřím, že jejich možnosti ve výzkumu jsou lepší než tehdy. A kromě toho, ono se na poli analogových zesilovačů od té doby něco nějak výrazně změnilo? Nějaký převratný objevy? Největší experimenty se dělali právě tehdy, stačí si přečíst popisy těch konstrukcí od výrobců.

Rád se nechám vyvést z omylu. Máme teď možná lepší digitální zdroje a DACy, ale to můžu do starýho power ampu prcnout taky.

Chápu, že na audio show je zvuk ve spoustě předváděček dost diskutabilní, ale když to srovnám s tím co mám teď doma, tak letos jsem žádný velký orgazmy fakt neměl a dřív spíš u míň provařenejch značek. Ale je pravda, že velký Tannoy předloni hrály v jedný místnosti příšerně a letos v salonku krásně.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 07 bře 2019 08:51

Nevim jak zesilovače, ale starý bedny za mě fakt ne. Pokud hledáš nostalgicky "starý zvuk", tak ano. Repro z tý doby maj ve zvuku takovou patinu nebo jak to nazvat, asi jako když lidi preferujou analog. Ale přesně jak tu padlo, Vulkan shoří v porovnání třeba se zmíněnýma 802 S3, ale i S2 a staršíma jak papír. Slyšel jsem všechny a jediný co starý bedny obecně uměj jakžtakž srovnatelně se současnýma jsou basy. Ale je to jen názor jako vždy.
kabelguru.cz

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy » 07 bře 2019 10:00

OK, díky za názor. Já zase znám lidi co přísahají na zvuk starejch JBL ze sedmdesátých let, což mi taky přijde trochu moc :)

sekal

Příspěvek od sekal » 07 bře 2019 10:33

Také bych si staré bedny nekupoval. To je anachronismus. Vybíral bych primárně z nabídky tuzemských výrobců, neboť v zaplatitelné kategorii běžná komerční sféra nic objektivně kvalitního nenabízí.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 » 07 bře 2019 11:02

Hellboy,

zaujimava tema, dakujem. Tvoj nazor na Hifi a jeho vyvoj zdielam. Hifi je ako filatelia, tiez vec, ktoru robil kazdy, ale stala sa z toho okrajova zabava zopar nadsencov.

a co sa tyka vymeny aparatury, presiel som si niecim podobnym? pred asi 3 rokmi.
Asi ti radit co konkretne kupit nechcem, mas vlastny rozum a vkus a podmienky a rozpocet a priority.

U mna to bolo asi takto -> mal som aparaturu s ktorou som bol v principe spokojny, Nic som neriesil, len pocuval, ked som mal cas a chut. Venoval som si inym veciam. Ked som si nejako naplnil vsetky profesionalne ambicie, tak som zrazu zacal rozmyslat, co som vsetko odkladal.
Co sa tyka hifi, bolo to jednoduche - mal som svoj "detsky sen" co sa tyka hifi, a tak som si ho splnil - kupil som si Wilson Audio. WA bola vzdy pre mna interna definicia "high endu" a splneny sen. Takisto ako vylet napr. vylet na Tahiti.
Ak to mas takto, tak to je jednoduche.

Alebo to mozes ponat z uplne ineho smeru -> ako intelektualnu zabavu - dohodni sa napr. s Giladom Tiefenbrunnom z Linnu, skoc do Glasgowa a nechaj si predviest ten ich uzasny EXAKT system s napr. BW800 priamo vo fabrike. Spoznas ludi, co su absolutni experti v tom co robia, a to je vzdy zazitok. Oni o tom programovani DACov dokazu rozpravat hodiny a hodiny.
Stretnes sa mozno aj s clovekom co vymyslel najlepsi gramofon historie. A mas hifi a pribeh za nim.

A ked rozmyslas nad "vintage", tak by som sa zameral na nieco skutocne vynimocne, aby to malo zmysel - napr. Cabasse La Sphere, SoundLab ESL, WIlson Audio W/P. Kupovat "mainstream' typu Focal, B&W, atd ta nikam neposunie.

Alebo to pojmi ako spotrebnu elektroniku, skoc do Voixu a kup si nieco co sa ti paci. Ale to je ako ist do McDOnaldu ;-), len tak minut peniaze, nie je zabava.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv » 07 bře 2019 15:11

S tema Vulkanama, Titanama ci uz Montanama MK4 a 5 bych to nevidel tak cerne jak tu hosi pisou. Ono vychvalovat 802 neni taky zrovna koser. U nekoho mohou pri poslechu natrit o parnik ty 802. Vzdy vec ucha.

Kecy typu zavesy vytahany jak poprsi 60. lete zeny jsou jeste vtipnejsi argumenty. Tohle nejsou JBLka s penovym zavesem.... a ne nadarmo byly Titany a Vulkany ve sve dobe vychvalovany nespoctem uzivatelu a kritiku.

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 07 bře 2019 16:44

Když zmiňuješ, že radši dáš peníze někomu v ČR - nekoukal jsi na Xavian? Třeba jejich Prometeo.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 07 bře 2019 16:46

tato historická audio hifi almara je spíš legrace ale chtěli za ni u nás, kdo nevěří ? cca jeden až dva dobové (1980-82) roční platy jo kdo by měl na prodej - kompletní, funkční a vizuálně ok může kontaktovat
Přílohy
vintage NEC.jpg

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi » 07 bře 2019 18:38

A co třeba toto-retro s moderni techikou-JBL L100 Classic ?
https://www.jblsynthesis.com/productdet ... assic.html

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 07 bře 2019 19:23

marvinnrv píše:
07 bře 2019 15:11
S tema Vulkanama, Titanama ci uz Montanama MK4 a 5 bych to nevidel tak cerne jak tu hosi pisou. Ono vychvalovat 802 neni taky zrovna koser. U nekoho mohou pri poslechu natrit o parnik ty 802. Vzdy vec ucha.

Kecy typu zavesy vytahany jak poprsi 60. lete zeny jsou jeste vtipnejsi argumenty. Tohle nejsou JBLka s penovym zavesem.... a ne nadarmo byly Titany a Vulkany ve sve dobe vychvalovany nespoctem uzivatelu a kritiku.

Ne všechny JBL mají pěnové závěsy *taktone*

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv » 07 bře 2019 19:43

To vim, ale je jich rozhodne o mnoho vic nez u quadralu.
Nic proti JBL...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 07 bře 2019 20:15

No.... Koncak Accuphase v inzerci dlouho nevydrzel :-) . Nedivim se.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 07 bře 2019 22:03

Ja by som za seba, čo sa týka vintage, dal do pozornosti tannoy srm 12x.. Ako vlastnú skúsenost.. Síce nie nejak extra draha "liga" ale z vintage zostáv, mi to znelo veľmi veľmi príjemne.. Dizajn tiež veľmi sympatický :)..
Na čom to hralo už presne neviem, ale vedel by som asi zistiť ešte.. Viem len, že to bol tiež "integráč".. Cd nejaký vyšší marantz a gramo Tesla z tých vyšších radov.. Ozaj to hralo zaujímavo až prekvapivo...

Odpovědět