High End sestava nová nebo vintage

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

High End sestava nová nebo vintage

Příspěvek od Hellboy »

Po devíti letech tu sem zase něco napíšu *sunglases*
Chci si koupit nějaké hifi a vcelku nejsem omezen cenou.
Pamětníci možná vědí, že mám rád vintage a když to hezky nejen hraje ale i vypadá.

A teď poraďte co pořídit. Nové nebo staré?
V bednách se mi líbí:
České Elfton Vegas (vypadají fakt krásně a co jsem slyšel hrají docela slušně i když možná na mě moc rovně s ostřejšími středy)
BW 801 nebo 802. Spíš ty starší verze se žlutým repro, než nové.
Quadral Vulkan MKV nebo Titany (verze s páskáčovým střeďákem a výškáčem)
Mirage OMD 28 (ty se bohužel nedají prakticky sehnat, ale velmi zajímavé omnipolar bedny)

No a ze zesilovačů z těch moderních mě zaujal prakticky jen
Technics SE-R1
A ze starých je to ho povícero
SONY TA-N77ES
Onkyo Grand Integra
Technics SE-A3MK2
Technics SE-A7000
Victor (JVC) M-L10

Tady jsou některé z těch mašinek k vidění http://www.1001hifi.com/classic-amplifiers.html

Let the flamewar begin :)

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: High End sestava nová nebo vintage

Příspěvek od Pesi »

Takovýhle narezovy mašiny z odkazu by byly fajn. Ale dle mýho je to risk. Vůbec to nebude levný. Něco se po... a ses v háji . Není to vintage za dvojku co mám já. To kdyžtak vyhodis a nic moc se nestane

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Upravil bych název na " Sestava nová nebo vintage "

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

To hellboy: Omluva za OT,čumim do jiného vlákna a píšu k tobě . Bohuzel nefunguje mazání prispevku.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

Ty Yamahy to je nářez. Ještě k tomu patří cdx-10000 . 25,5 kg živé váhy . www.thevintageknob.org/yamaha-CDX-10000.html

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Máš pravdu, ty Elfton Vegas vypadají skvěle a pokud si dobře pamatuji na minulý rok výstavy , sedělo se mi u nich velmi příjemně,... a za 160k bych je asi i upřednostňil před BW.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Souhlas s tím, že Elfton Vegas hrají velmi, velmi dobře a mají i příznivou cenovku. Pokud ale rozpočet je takový, jaký píšeš, můžeš dosáhnout výrazně lepší zvuk.

Ve vintage se nevyznám, ale překrásné nemoderně vypadající a skvostně hrající bedny jsou Sonus Faber Aida. Ke krmení by podle toho, co píšeš o svém zvukovém vkusu, byly vhodný třeba nějaký Accuphasy.

Ale je toho hodně, co by se se štědrým rozpočetem dalo navrhovat....

Jakou máš poslechovku (rozměry, akustické řešení, měření)?

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Pekný "retro" vzhlad majú Klipsh rady Heritage. Robí sa to v rôznych farebných prevedeniach.
https://www.google.com/search?q=KLIPSCH ... 80&bih=944
Z tejto modelovej rady som niečo v štúdiu chvílu počul, ale nie dosť aby som vedel vynášať nejaké súdy. Asi treba rátať s tým že to bude mať špecifický zvuk.

No a k tomu nejakú strinku (ak sa nebojíš veku prístrojov), alebo niečo moderné/modernejšie s "klasickým" vzhladom (ideálne s ručičkovými merákmi)- napadá ma Accuphase, Luxman, McINTOSH, alebo niečo z nových Yamáh (A-S1100 a vyššie). Výhodou novších strojov je aj lepšia konektivita.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Hellboy
Sice neznám přesně Tvůj budget, ale píšeš, že nejsi cenou nijak omezen, tak si dovoluji doporučit skvostné reprobedny Focal Stella Utopia EM Evo a k nim něco od McIntoshe, nebo Fejse v ceně toho Tebou zmiňovaného Techňoura a budeš mít vyřešeno "napořád".
Ty bedny jsem slyšel s Intoshem minulý týden v Německu a je to neuvěřitělný reálný super zvuk.
A cena? No, prachy budou, ale my né. Nakonec videohry pořád jedou, tak ať se daří a ať dobře vybereš.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

No já nemám o nový highend věci moc zájem. Z repro bych si možná koupil ještě tak k tomu novýmu Technicsu ty jejich nejlepší koaxiální sloupy, ale vlastně moc nechci. Je mi sympatičtější dát to Čechovi co vytvořil něco zajímavýho, nebo si koupit nějakou starou raritku, která bude hrát stejně dobře.

Na Audio Show se mi letos líbily vlajkový lodě od Paradigmu co tam hrály. Samozřejmě se mi vizuálně líběj Tannoy tý nejvyšší řady a hraje to taky fajn.

Mě spíš ale zajímá to srovnání Quadral Vulkan, kterej se dá sehnat za 50 tisíc, má páskový vejškáče a středy a hraje od 20Hz s bednama typu BW 801 nebo 802, který stojej 6x tolik.

Nebo právě supermoderního zesilovače za do půl milionu se starým, kterej se pohybuje někde mezi 100-200 tisícema. Ta Grand Integra se dá koupit za 200+, Sont TA-N77 za 50, Technics nejvyšších řad za 100. Je těch sto prostě jen cena za sběratelskou raritu, nebo bude špičkovej zesík, to nejlepší co v 80 letech bylo hrát líp než dnešní stejně drahá alternativa?

Já mám doma Technics SE-A5, koupil jsem ho před 15 lety za 18 tisíc, dnes má cenu 40 a hraje rozhodně mnohem líp než většina dnešních levných zesilovačů. Já můžu porovnávat AB testem jen s Receiverem Yamaha 3070 Aventage, což je nejvyšší řada a Technics je lepší diametrálně. Přičemž oprava po tom co se rozbil stála 3000, takže žádná hrůza.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Pokud koupíš vintage počítej s tím že technické problémy tě neminou a budeš hledat kvalitní servis. Jinak ale se mi ty starý top modely taky líbí.

Papolius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Papolius »

Hellboy-Ahoj. Jsem rád, že žiješ. Tvoje příspěvky mě vždy bavily.

Najdu si vlákno "Co za batarové repro do 50k", také chci něco koupit již dlouho. Naposlouchal jsem spousty věcí a dospěl k názoru ze vintage nemá význam. Pokud nejsi limitovaný financemi, nebudeš mít problém.
Pokud Tě zajímá co jsem vybral já, napiš mi zprávu 😁

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Hellboy

Tak to jsem nějak nepobral, předpokládal jsem, že chceš kvalitu a máš na to. Ty se však vyjadřuješ ve smylu jakože investice do budoucna v kategorii vintage a sběratelských rarit.

Ty Vulkány, i pokud by byly nové jsou za např. 802 D3 pozadu o několik parníků! 802 D3 provozuji cca 3 roky. Pokud budou Vulkány jako vintage, počítej s opotřebením, minimálně závěsy budou vytahaný jako poprsí 60. leté ženy a kondíky ty vyměníš. Navíc ten rozsah je na papíru a většinou bez udání tolerance a také je u nich poněkud menší citlivost. Ty reprobedny co uvádíš jsou naprosto rozdílné kategorie o několik levelů.
Skutečnost je dnes taková, že to Tvoje srovnání platí s výrobky vyšší kategorie ze 70. a 80. s dnešními levnými low-endy, kde je typické to, že mají univerzální střeva z PRC a plechy a plast od renomovaných firem v Evropě, ale kvalitní a také bohužel dražší výrobky renomovaných značek ( vlastní vývoj, vlastní kompletní výroba ) jsou kvalitou úplně jinde. Každopádně to chce slyšet a pak se rozhodovat.
Tak se rozhodni ať je to pro Tebe dobře, s bazarem já Ti neumím poradit. Hodně štěstí.

PS. Že jsou staré výrobky pohledné a je v nich kus nostalgie, to uznávám. Proto také já je nikdy neprodával a ponechávám si je jako vzpomínku. Mám dvě plné skříně, ale hrát už bych na ně nechtěl, s tím, že tedy v garáži mám zapojen SU-V4A, ST-S4T a CS-722A.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

Hellboy : a co te vubec tlaci ke zmene stavajiciho zeleza ?

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Tak mám na lepší :)

Odpovědět