Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
štětináč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?

Příspěvek od štětináč »

Zřejmě se musím trochu omluvit bednám Heco, nevzal jsem totiž vůbec v potaz knoflík loudness u zesilovače Yamaha. Tak jsem ho natočil do 1/2 a přednes beden na menší a střední hlasitosti se pěkně vyrovnal a ve své cenové třídě je to najednou dost slušné. Bóže to hifi.....

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

O o o decibely lasky... *2thumbsup*
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

štětináč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od štětináč »

Máte li problém s používáním korekcí atd, je to váš problém. Každopádně poslední dvě reakce jsou o hovnu, s prominutím.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

To neřeš, to jsou hifisti :)
Pokud jsi spokojený, máš tu strašně dlouhou, nekonečnou cestu vyřešenou......

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

štětináč píše:Máte li problém s používáním korekcí atd, je to váš problém. Každopádně poslední dvě reakce jsou o hovnu, s prominutím.
:o
Pokud jsi na hifi fóru požádal o radu,tak se nediv že ti budou radit hifisti a ti asi korekce moc nemusí ;)
Tak bych si s takovým vyjadřováním dával trochu pozor *taktone*

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

vůbec netuším co pro tebe znamená "vyhovující zvuk"

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Kdo umí odpovědět na otázku z nadpisu tvého vlákna dosáhl hifistického zlatého grálu :-). Ono už jen zjistit, jaký zvuk člověku vyhovuje, může trvat roky. Pak následuje hledání komponent, které ten vysněný zvuk zprostředkují...

Z vlastní zkušenosti a zkušeností lidí kolem mě se mi chce napsat, že používání korekcí je slepá větev cesty k vyhovujícímu zvuku, kterou je ale dobré si projít. Má to ale dva předpoklady: korekce člověku začnou časem vadit, dokola je ladí ale nikdy nedoladí a člověk má chuť, ochotu a možnost pořídit si časem lepší aparát.

Pokud ani jedna z podmínek nenastane, může člověk krásně soužít se sestavou vyžadující použití korekcí. Pokud aspoň jedna z nich nastane, člověk se "proposlouchá" k pochopení, proč je to bez korekcí lepší.

Jinak za sebe si myslím, že Yamaha A-S500 není díky svému spíš analytickému zvuku dobrý srdce sestavy, která by tě zvukově uspokojila pohodovým ale kvalitním zvukem. To bych spíš zalovil v bazaru po něčem jako je Marantz PM-62 a k němu do začátku třeba Mission. Oproti duu Yamaha-Heco by to hrálo šťavnatěji, tepleji.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Je pravda,že se lze asi těžko dopracovat vyhovujícímu zvuku a každý to má jinak.Někdo může být spokojen s věžičkou za 5000,- z marketu a naopak někdo se sestavou za mega furt není spokojen.Já to mám třeba tak,že vždy,když koupím něco nového a posunu se,tak jsem chvíli spokojen,ale po čase zase začne hlodat červíček a hledám,jak se zase posunout :)

Odpovědět