Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
Zřejmě se musím trochu omluvit bednám Heco, nevzal jsem totiž vůbec v potaz knoflík loudness u zesilovače Yamaha. Tak jsem ho natočil do 1/2 a přednes beden na menší a střední hlasitosti se pěkně vyrovnal a ve své cenové třídě je to najednou dost slušné. Bóže to hifi.....
Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
Vivat loudness 
Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
O o o decibely lasky... 
Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
Máte li problém s používáním korekcí atd, je to váš problém. Každopádně poslední dvě reakce jsou o hovnu, s prominutím.
Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
To neřeš, to jsou hifisti
Pokud jsi spokojený, máš tu strašně dlouhou, nekonečnou cestu vyřešenou......
Pokud jsi spokojený, máš tu strašně dlouhou, nekonečnou cestu vyřešenou......
„Audiofilové nepoužívají své vybavení k poslechu vaší hudby. Audiofilové používají vaši hudbu k poslechu svého zařízení.“
Alan Parsons
Alan Parsons
Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
štětináč píše:Máte li problém s používáním korekcí atd, je to váš problém. Každopádně poslední dvě reakce jsou o hovnu, s prominutím.
Pokud jsi na hifi fóru požádal o radu,tak se nediv že ti budou radit hifisti a ti asi korekce moc nemusí
Tak bych si s takovým vyjadřováním dával trochu pozor
- PavelDosko
- Příspěvky: 1758
- Registrován: 08 úno 2011 13:06
- Kontaktovat uživatele:
- Vybavení
Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
vůbec netuším co pro tebe znamená "vyhovující zvuk"
- PítrsPraha
- Příspěvky: 3959
- Registrován: 05 pro 2013 10:13
- Kontaktovat uživatele:
- Vybavení
Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
Kdo umí odpovědět na otázku z nadpisu tvého vlákna dosáhl hifistického zlatého grálu
. Ono už jen zjistit, jaký zvuk člověku vyhovuje, může trvat roky. Pak následuje hledání komponent, které ten vysněný zvuk zprostředkují...
Z vlastní zkušenosti a zkušeností lidí kolem mě se mi chce napsat, že používání korekcí je slepá větev cesty k vyhovujícímu zvuku, kterou je ale dobré si projít. Má to ale dva předpoklady: korekce člověku začnou časem vadit, dokola je ladí ale nikdy nedoladí a člověk má chuť, ochotu a možnost pořídit si časem lepší aparát.
Pokud ani jedna z podmínek nenastane, může člověk krásně soužít se sestavou vyžadující použití korekcí. Pokud aspoň jedna z nich nastane, člověk se "proposlouchá" k pochopení, proč je to bez korekcí lepší.
Jinak za sebe si myslím, že Yamaha A-S500 není díky svému spíš analytickému zvuku dobrý srdce sestavy, která by tě zvukově uspokojila pohodovým ale kvalitním zvukem. To bych spíš zalovil v bazaru po něčem jako je Marantz PM-62 a k němu do začátku třeba Mission. Oproti duu Yamaha-Heco by to hrálo šťavnatěji, tepleji.
Z vlastní zkušenosti a zkušeností lidí kolem mě se mi chce napsat, že používání korekcí je slepá větev cesty k vyhovujícímu zvuku, kterou je ale dobré si projít. Má to ale dva předpoklady: korekce člověku začnou časem vadit, dokola je ladí ale nikdy nedoladí a člověk má chuť, ochotu a možnost pořídit si časem lepší aparát.
Pokud ani jedna z podmínek nenastane, může člověk krásně soužít se sestavou vyžadující použití korekcí. Pokud aspoň jedna z nich nastane, člověk se "proposlouchá" k pochopení, proč je to bez korekcí lepší.
Jinak za sebe si myslím, že Yamaha A-S500 není díky svému spíš analytickému zvuku dobrý srdce sestavy, která by tě zvukově uspokojila pohodovým ale kvalitním zvukem. To bych spíš zalovil v bazaru po něčem jako je Marantz PM-62 a k němu do začátku třeba Mission. Oproti duu Yamaha-Heco by to hrálo šťavnatěji, tepleji.
Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?
Je pravda,že se lze asi těžko dopracovat vyhovujícímu zvuku a každý to má jinak.Někdo může být spokojen s věžičkou za 5000,- z marketu a naopak někdo se sestavou za mega furt není spokojen.Já to mám třeba tak,že vždy,když koupím něco nového a posunu se,tak jsem chvíli spokojen,ale po čase zase začne hlodat červíček a hledám,jak se zase posunout 
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 4 hosti

