Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
štětináč
Kontaktovat uživatele:

Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?

Příspěvek od štětináč »

Ahoj. Vůbec nevím, jak začít. Jsem padesátník a hledám zvuk, který už by mi trvale vyhovoval. Vyrobil jsem několik reprosoustav, vystřídal pár profivýrobků, takže už se dokážu trochu orientovat. Mám m.j.zesik Yamaha AS 500 a základní CD přehrávač Denon. To je zatím neměnná, řeší se (regálové) bedny. Na každých mi vadilo něco jiného, přestože tak obecně hrály uspokojivě. (Heco, Magnat)
Takže si myslím, že dělám dvě chyby: 1. Hledám mezi reprosoustavami nižší cenové kategorie a 2. ne všechno se dá v pohodě poslouchat a se stářím se tolerance snižuje. Ale právě teď jsem poslouchal Mistra Gotta, moc pěkný zvuk, přesto mi to brzy šlo na nervy.
Dlouhodobě dokážu poslouchat snad jen Country radio. Pomůžete mi se z toho vyhrabat? Dík.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dopracovat k vyhovujícímu zvuku?

Příspěvek od LawIAR »

S regalovkami skúsenosti nemám, no po včerajšo-dnešnej výstave môžem pozitívnu referekciu povedať iba na Dynaudio Contour 20. Fakt som ostal príjemne prekvapený, čo z nich vyšlo. Napojené boli na zosilňovač NAD.

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs »

V akej cenovej kategórii hľadáš? Nové alebo second hand?

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Takže si myslím, že dělám dvě chyby: 1. Hledám mezi reprosoustavami nižší cenové kategorie a 2. ne všechno se dá v pohodě poslouchat a se stářím se tolerance snižuje. Ale právě teď jsem poslouchal Mistra Gotta, moc pěkný zvuk, přesto mi to brzy šlo na nervy.
Dlouhodobě dokážu poslouchat snad jen Country radio. Pomůžete mi se z toho vyhrabat? Dík.[/quote]

Tak to asi bednama nebude...

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer »

Národní umělec ,šišlavý KG mi jde na nervy aniž bych ho poslouchal. :evil:

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

štětináč píše: Jsem padesátník a hledám zvuk, který už by mi trvale vyhovoval ...
...
Dlouhodobě dokážu poslouchat snad jen Country radio ...
Ramones píše:...
Tak to asi bednama nebude...
hmmm ... tak ono to asi nebude ani tým zvukom ako takým ...

http://www.innerfidelity.com/content/fi ... WCqYbwB.97

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

štětináč píše:Ahoj. Vůbec nevím, jak začít. Jsem padesátník a hledám zvuk, který už by mi trvale vyhovoval. Vyrobil jsem několik reprosoustav, vystřídal pár profivýrobků, takže už se dokážu trochu orientovat. Mám m.j.zesik Yamaha AS 500 a základní CD přehrávač Denon. To je zatím neměnná, řeší se (regálové) bedny. Na každých mi vadilo něco jiného, přestože tak obecně hrály uspokojivě. (Heco, Magnat)
Dlouhodobě dokážu poslouchat snad jen Country radio. Pomůžete mi se z toho vyhrabat? Dík.
Z vlastní zkušenosti se mi vyplatilo přestat kombinovat produkty od více výrobců a koupil jsem sestavu od jednoho výrobce. Bedny sice ještě od něj nemám, jelikož byly jen jedny na světě, teď už má druhé, ale doporučil mi jedny, které k té sestavě sedí.
Maximální spokojenost. Vyzkoušej tuto variantu. Oslov výrobce, vyzkoušej pár celých sestav.

štětináč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od štětináč »

Tohle je přesně to, co jsem myslel. (http://www.innerfidelity.com/content/fi ... Ta provázanost zvukově neobtěžující aparatury a té poslechové pohody a konkrétního žánru. Ještě si to poctivě přelouskám. Na toho Gotta jsem asi neměl zrovna náladu, považoval jsem ho za zpěváka, který by měl mít kvalitní zvuk na posuzování. Zbývá vlastně pořád "jen" zakoupit nepříliš drahé a současně nepříliš špatné komponenty a pak se hodit do pohody.

štětináč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od štětináč »

Z vlastní zkušenosti se mi vyplatilo přestat kombinovat produkty od více výrobců a koupil jsem sestavu od jednoho výrobce. Bedny sice ještě od něj nemám, jelikož byly jen jedny na světě, teď už má druhé, ale doporučil mi jedny, které k té sestavě sedí.
Maximální spokojenost. Vyzkoušej tuto variantu. Oslov výrobce, vyzkoušej pár celých sestav.[/quote]

Taky pravda. On je to kousíček po kousku a pak na konci je to všechno znát. Já za sebe si umím zvyknout na různou barvu zvuku , ale nesmí tam nic štvát a tahat za uši, že. Suma sumárum, na různé žánry se doporučují různé reprosoustavy a zas je to složitější.

štětináč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od štětináč »

timcs píše:V akej cenovej kategórii hľadáš? Nové alebo second hand?
Mne by zajímalo, jaký by byl skok mezi reprama za 10 000 a 20 000 Kč. Možná by byl problém navždy vyřešen, kdyby to bylo bez diskuze vyladěnější, nehledě na výrobce.

mrba
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od mrba »

Na inom fóre som napísal:
mrba píše: Nové reprá, vzhľadom k plánovanému umiestneniu, som hľadal medzi regálovkami s predným bassreflexom alebo uzavreté. Pri nákupe som chcel pôvodne postupovať podobne, ako pri nákupe ostatných vecí, a objednať si ich podľa parametrov, vzhľadu a ceny na nete. Ale na niektorých fórach (vtedy ešte nie na slovanete, ten som objavil až neskôr, keď boli ARIE už doma) doporučovali reprá vyberať osobne vlastným posluchom. Dal som si poradiť a po návšteve niekoľkých štúdií zistil, že v plánovanej cene 200-500€ nič nehrá o moc lepšie ako staré domáce Technics. Tak som začal vyberať aj o trochu vyššie a tam sa mi celkom zapáčili Usher V-601. Ale nechal som si poradiť aj predajcom a ten, keď ma vyspovedal čo a ako rád počúvam, mi zapojil Focal ARIE 906 a ten rozdiel bol ešte o dosť väčší. Celkovo som v Niseli strávil vyše 3 hodiny, počúval a porovnával moje obľúbené skladby a na záver si vypočul aj najvyšší model od Usher. Bolo to ešte o kúsok lepšie, ale keby som to mal nejako relatívne porovnať, ako sa mi čo páčilo, tak by to bolo nejako 50-75-90-95% (Technics SB-CH550, Usher V-601, Focal ARIA906, Usher Be-718 Diamond). Takže ARIE v pomere výkon/cena vyhrali a o pár týždňov boli doma. A odvtedy mi už 2 roky spôsobujú pri počúvaní len radosť.
Ja si myslím, že medzi okolo 10000 a okolo 25000 je v reprosústavách najväčší kvalitatívny rozdiel,
ale niekto to môže vnímať aj inak.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

Tak postupně.

1) nemyslím si, že na různé žánry je potřeba různých repro. To je zase dle mého názoru dáno tím, že se kombinují chutě slané a sladké, kořeněné a kyselé (rozumněj různé komponenty, které jsou každý laděn dle preferencí výrobce). Když koupíš kvalitní repro, takové co barví zvuk co nejméně a zapojíš je do aparatury podobného ražení, máš vyhráno.

2) repro 10-20tis nemusí vykazovat žádné rozdíly a naopak můžou být hodně vzdálené. Je to o tom co je to za bedny, jak barví zvuk, jaké mají měniče, můžou být mrtvé do jednotlivých pásem. Těch faktorů je milion. Na včerejší výstavě hrály badny za milion pro mě velice hrozně a jiné za pár tisíc velice dobře.

3) nefunguje ti ten web odkaz (nebo mě?)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Zkus si kef ls 50. Nove za 30tis. Bazarovky se temer neprodavaji.. To ma svuj duvod ;)

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer »

kychtax píše: kef ls 50.
Frekvenční rozsah: 47 - 45.000 Hz Hz (- 6 dB) značí že basů bude poskrovnu a citlivost 85 což bude vyžadovat výkonnější zesilovač
Se subem by to mohlo být ale zajímavé

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Frekvenční rozsah: 47 - 45.000 Hz neznačí vůbec nic o tom, kolik basu bude v stětináčově místnosti. Citlivost 85 totéž - nikde nepíše, jak hlasitě chce hrát.

Odpovědět