Jaké repro, prosím o rady č. 2

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Oldear
Vybavení

Re: Jaké repro, prosím o rady č. 2

Příspěvek od Oldear » 17 pro 2018 11:57

zaken
Píšeš, že chceš poradit rozumně a zároveň uvádíš, že máš toho Techňoura a žádáš aby bedny hrály od 30 Hz. Myslíš si doopravdy, že toto je od tebe " rozumná" otázka. V této konfiguraci to bohužel není možné, ale neznám Tvůj budget.
Aby reprobedny dokázaly hrát rovně od 30 Hz, tak počítej, že budou v cenové relaci několik set tisíc korun a navíc budou potřebovat velmi kvalitní zesilovač, nejlépe v "A". Věř, něco o tom vím. Co se reprobeden týká, tak ty výškáče z PRC tam dokáže narvat kde, kdo třeba do 40 kHz, ale problém je právě dostat tam ty spodní basy a to stojí balík.

Budeš muset změnit vybavení ve smyslu kvalitního zesíku a na bednách buď hodně připlatit a nebo hodně snížit svoje nároky.

Tak šťastný výběr.

PS. Jde o ten budget, ale pokud by nebyl omezený, tak super od spodu jsou Focal Stella Utopia EM a jsou velice citlivé, ale také bohužel velmi drahé. Chtěl bych je, ale už to doma neprojde a musím se smířit s tím co mám.

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas » 17 pro 2018 12:03

Spíš bych se přikláněl k dobovým bednám na Technicse, ty nové mrdky asi nee.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 17 pro 2018 12:36

Najrozumnejšia rada, ktorá tu padla, sú kvalitné sluchátka. Za daných okolností ( činžiak, susedia, menšia miestnosť..) najlepšie riešenie.
BVaudio, výroba a predaj

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 17 pro 2018 12:46

Largo píše:
17 pro 2018 07:53
Pozrel by som na Polk audio s55, s60, citlivosť 90 db, fr. odozva od 27 hz, papierovo. Spodný basreflex
https://www.eurostar-ostrava.cz/cs/prod ... ?katID=479
Polk audio s55 mám a za ty peníze velmi dobrý.Bydlím v paneláku a musím volume dost krotit.Ty basy se fakt šíří panelama nemilosrdně.
Už si sousedi stěžovali. :mrgreen:

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 17 pro 2018 12:51

Zdeny píše:
17 pro 2018 11:27
Leony5: člověče, podobné kusy měl kdysi můj dávný kamarád (80. léta), co vlastnil mnou oblíbený a na svoji dobu výborný zesilovač Pioneer A60. Já v té době totiž taky vlastnil Technics SU-V55 a double deck RS-T 55 dbx a když jsem slyšel jeho zvuk na těchto (nebo velmi podbných soustavách), byl jsem v šoku. Já měl tehdy DIY 2 pásma na bázi tesla ARN664/ARV161, které nějak hrály. Ovšem ve srovnání s títmo to bylo strašný. No a ten kamarád mně zasadil brouka do hlavy, že jsem si Pioneer A60 pořídil a na stejných nezměněných bednách jsem upadnul v šok, kterak Tesla začala najednou hrát:-) Krásná to doba, více než 30 let...
To mohu potvrdit.Mám zmiňovaný Pioneer A 60 a mé bedny hrají jak nikdy předtím.Radost poslouchat. *jupi*

kvičko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kvičko » 17 pro 2018 12:52

S Technicsom som skúšal rôzne bedne-Jamo,MB Quart,Chario,Heco,Magnat...ale asi najlepšie hral s Tannoy Mercury.Ak Ti môžem poradiť,tak do stĺpových bední by som nešiel a skúsil by som väčšie regálovky Tannoy Mercury 7.2,ktoré sú nové za dobrú cenu.Majú neutrálny prednes,pekne prekreslené stredné pásmo s dôrazom na detaily,takže najmä jazz a akustická hudbu je zážitok počúvať...ale v pohode zahrajú aj iné žánre.Tu sa nedá šliapnuť vedľa.Prajem šťastnú ruku pri výbere vhodných reprobední!

kvičko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kvičko » 17 pro 2018 13:06

Aby som bol presný a konkrétny,tak mám kombináciu receiver Technics SA-DX 950 +Tannoy Mercury F2 so 16,5cm stredobasákom a som spokojný.Príjemný a neunavujúci zvuk,môžem počúvať celé hodiny.Miestnosť 20m2 ozvučí v pohode.Reprobedne treba dať samozrejme na hroty a stojany s dostatočnou vzdialenosťou od steny a basreflex upchať podľa potreby.Tannoy majú v balení molitanové upchávky basreflexového otvoru,ktorými sa dajú regulovať množstvo aj rýchlosť basov.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 17 pro 2018 14:21

JJ z Jesuse se stal pekelník antikrist.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 17 pro 2018 14:27

Prečo mi zmizol príspevok (na ktorý reaguje Lemon) ?? Bol nejako "závadný"?? *thumbs down* Okrem upozornenia na pravdepodobnú dvojitú identitu tam boli len fakty.
BVaudio, výroba a predaj

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 17 pro 2018 14:29

Jedny z těch beden Tannoy byly Mercury M3. K tomu zesilovači Technics budou naprosto nevhodné bedny s velkým basákem, protože ten zesilovač si neporadí s jeho setrvačností. Bas bude pomalý a bude hučet, což právě v panelákové místnosti se dále ještě zdůrazní. Ale hrát to bude. Každý má jiné preference, takže třeba to může být právě to co čekáš. K téhle řadě dělal Technics bedny. Podíval bych se po nich. Budeš mít záruku, že ten zesilovač si s nimi poradí a půjde to k sobě zvukem i stylem. Všechno ostatní je lížání zmrzliny přes sklo... kdo co kde viděl a má doma. Ale nikdo to nemá doma ze zesilovačem od Technicse, odpovídajícím tvému modelu. ...a není to rozhodně ten zmiňovaný Pincek A60, který patřil mezi mimořádně povedené zesilovače...

Oldear
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 17 pro 2018 14:41

kubas
Už se opakuješ. CS-603 ( Tuzex) jsem měl na přelomu 80. let, nejprve s Techňourem SUV-4A a pak s Pinckem 8800. Nehrály ani s jedním a šly z domu. Nahradily je CS-722A a ty mám dodnes i s tím Pinckem v garáži. Na poslech při vypouštění oleje - dobrý.
Tazatel však chce něco k jeho Techňourovi a to bude problém, pokud ještě navíc požaduje reálný kmitočet 30Hz. Zbytek jsem už psal výše.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 17 pro 2018 14:49

Zaken, škoda že nie si z okolia :/ skúsili by sme ten technič na vectoroch 207, aj tannoych.. v slušných podmienkach. sam som zvedavý ako by to znelo.. Pred mnoho rokmi som zvažoval ten zosik, preto :)

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas » 17 pro 2018 16:00

V tom případě 3 pásmo a kur.. hledat.. - 10db-30 hz. to jo.
Dle mého ,nechtěl jsem to tu psát ,ale technics obecně nehraje, je paskvil už podle zapojení a koncových stupnů,hodit do popelnice nebo střelit nějakému hloupému Honzovi,..

Odpovědět