Jaké repro, prosím o rady č. 2

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
tombas
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké repro, prosím o rady č. 2

Příspěvek od tombas » 18 pro 2018 11:47

Nejhlubší basy jsou pro poslech hudby přeceňované, zvlášť, když jsou na úkor kvality ostatních pásem.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 18 pro 2018 14:12

Pokud si zaken dělence ponechá a chce podlahové soustavy,které zahrají "normální zvuk" i v tišším módu,je treba vybírat z obyčejných kousků za běžné ceny a netrvat na extra nízkých kmitočtech. Není ani proč. Je zde spousta uzivatelů,kteří takto hrají i s vintage komponenty a k plné spokojenosti bez problémů.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz » 18 pro 2018 15:22

jistě, v pohodě stačí bedny, co umí nějakých 45 Hz -3 dB, časem může dokoupit subwoofer

Jinak bedny, které zahrají extrémně hluboký bas a současně jsou špičkové ve všech pásmech jsou Jamo Concert 11. Viděl jsem je i za 25 tisíc pár, což je naprosto směšná cena, vzhledem k jejich zvuku.

tady jsou za 4500 PLN, což je nějakých 27 tisíc, pěkná cena, jen ty Poláky nemám rád.
https://www.olx.pl/oferta/jamo-concert- ... xSu8o.html
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas » 18 pro 2018 15:40

Beden dost,jen třeba hrábnout. do kešeně.
Obrázek
Obrázek
Bielsko Biala ve studiu k poslechu.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 18 pro 2018 15:44

Jj a mrskaj to tam přes marantze pm a cd 8006 *palec*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 18 pro 2018 16:06

analytik píše:
18 pro 2018 06:29
Komponenty Technics jsem vlastnil asi 30 let,.
Na konci 80.let jsem na to byl patřičně pyšný, i když to nikdy nehrálo podle mých představ. Tunily se bedny - k ničemu. Hrát to hraje, spolehlivost neuvěřitelná- do poslední chvíle až na vysvícené displaye vše funkční, vč. bezchybně fungujících DO, ale na kvalitní hi-fi (navíc od 30 Hz :) ) to fakt není.
Pod to se mohu též podepsat, prošel jsem v devadesátkách všechny jejich komponenty ve stereu, nakonec vyšplhal do nejvyšších modelů Class AA a nevím kolik ještě razítek a certifikací. Nakonec to všecko přehrál trojkový integráč od Yamahy. Tím jsem s Technicsem definitivně skončil.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 18 pro 2018 17:31

zapojte si ekvalizér ! nenáviděný prznitel zvuku, vypíchne hloubky a supervejšky, naopak potlačí středy rozezní vám vokna, rozhoupe lustry na stropě a rozhejbe panelák kdo to nechápe je teplý a smrdí

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 18 pro 2018 21:35

lechos - no tys nám tady ještě chyběl..... :lol: dobrá rada nad zlato.... :o

zaken
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaken » 18 pro 2018 21:51

Díky všem za rady,
prokoušu se tím asi až o Vánočních svátcích.
Do konce tohoto týdne jsem beztak na cestách..
Projdu si vše a případě se dále dotážu.

Koukám, že se dá i odpovědět, když se che a nerad bych teď někoho vypíchl.
Fakt jsem vlákno jen prolétl. a pár tipů dostal.

Ještě bych měl asi doplnit info k těm 30Hz.

To jsem dostal radu od " zkušeného" uživatele zde, proto jsem to uvedl takto nízko.
Jinak jak jsem psal, hudbu potřebuji cítit. Jaká je to konkrétní frekvence, víte spíše vy tady.

Ještě jednou dikes.
Naposledy upravil(a) zaken dne 19 pro 2018 07:32, celkem upraveno 1 x.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 19 pro 2018 07:23

Tak si k tomu vezni olomoucké tvarůžky, ty jsou cítit celkem dost:-)))

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 19 pro 2018 08:33

tombas píše:
18 pro 2018 11:47
Nejhlubší basy jsou pro poslech hudby přeceňované, zvlášť, když jsou na úkor kvality ostatních pásem.
Zastávám jiný názor. Samozřejmě, že jedno pásmo (jakékoliv) nesmí být na úkor dalších pásem. Ale pod nějakých 40 Hz je v hudbě až překvapivě hodně informací a to napříč žánry - v klasice, jazzu (tam zvlášť), rocku, elektronice... Tenhle spodek dává hudbě tu správnou šťávu, jsou to zvuky a vibrace, které jsou spíš cítit než slyšet.

Souhlas, že bedny, které zahrají kvalitně celé audiopásmo až dolů ke 30 Hz, jsou za hodně hodně peněz (už jsem to psal v původním vlákně) a nutností je akusticky velmi dobrá místnost. Dá se to ale poměrně elegantně vyřešit bednama jdoucíma kvalitně k 45-40 Hz a zbytek dotáhnout správně umístěným a naladěným subem/suby.

Ekvalizér je z mého pohledu nesmysl. Sice líbivě zkreslí vybraná písma, ale nedodá to, co chybí ve skutečnosti: rozlišení, dynamiku, údernost, pevnost zvuku.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 19 pro 2018 09:13

ten požadavek na nízké basy je hezký, rada 30Hz je tedy správná. Jen jsou ignorovány možnosti toho Technicse. Ten je určen spíše k méně náročným dvoupásmovým bednám s jednoduchou výhybkou a vyšší citlivostí. Basový reproduktor s 30 cm membránou, která bude mít vyšší setrvačnost, bude představovat pro zesilovač zátěž, kterou bude špatně zvládat. Je to dané konstukcí zesilovače a je třeba to vzít na vědomí. Technics uměl výborné gramofony, kazeťáky, ale zesilovače mu moc nešly. To, že nebyly poruchové na tom nic nemění. Hrát to vždycky nějak bude s čímkoli. Pokud není srovnání, tak asi i dobře. I u beden s velkým basovým reproduktorem bude basů sice hodně, ale nebudou mít velké rozlišení. Otázka je očekávání, takže může být i spokojenost s čímkoli. Už to tady bylo popsáno vlastníky Technicse, kdo ho měl a zkusil pak zesilovače od Pioneera, Marantze, Yamahy... přešel k jinému zesilovači. Na druhou stranu s těmi budíky a nápisy class AA může vypadat stylově. Pokud se spojí s nějakými repro od Technicse nebo řadou Mercury od Tannoye může to být dobré. Jen asi nebude zcela naplněna ta představa fyzického dynamického basu úplně od spodu. Na druhou stranu je asi většina domácností, kde hraje, něco na obdobné úrovni...

tombas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombas » 19 pro 2018 10:16

PítrsPraha píše:
19 pro 2018 08:33
tombas píše:
18 pro 2018 11:47
Zastávám jiný názor. Samozřejmě, že jedno pásmo (jakékoliv) nesmí být na úkor dalších pásem. Ale pod nějakých 40 Hz je v hudbě až překvapivě hodně informací a to napříč žánry - v klasice, jazzu (tam zvlášť), rocku, elektronice... Tenhle spodek dává hudbě tu správnou šťávu, jsou to zvuky a vibrace, které jsou spíš cítit než slyšet.

Souhlas, že bedny, které zahrají kvalitně celé audiopásmo až dolů ke 30 Hz, jsou za hodně hodně peněz (už jsem to psal v původním vlákně) a nutností je akusticky velmi dobrá místnost. Dá se to ale poměrně elegantně vyřešit bednama jdoucíma kvalitně k 45-40 Hz a zbytek dotáhnout správně umístěným a naladěným subem/suby.

Ekvalizér je z mého pohledu nesmysl. Sice líbivě zkreslí vybraná písma, ale nedodá to, co chybí ve skutečnosti: rozlišení, dynamiku, údernost, pevnost zvuku.
Ono 40-45 Hz je přece jen trochu něco jiného než 30 nebo méně. 40Hz by měly obstojně zahrát každé dobré sloupy, ale jak píše Borek, chce to dobrý zesilovač, který to ukočíruje, aby se nestalo, že to bude jen hučet, bučet a dunět. To jsem zažil a je to velice nepříjemné a v podstatě to nedovolí si hudbu vychutnat.
I já mám rád pevný hutný základ, ale bydlím v paneláku a uvědomuji si, že sousedé z toho nadšeni nebudou, když já cítím fyzicky vibrace, o dvě patra níž to bude to hnusné nekonkrétní dunění a hučení. A to nemám úplně nejhorší akustiku.
Jo a dotahovat ještě něco pod 40Hz subem považuju za úplně zbytečné a spíše nevhodné, ale je to jen můj názor.

Z jiného soudku: ty Tonsil Altus 380 vypadají dobře a jsou za přijatelnou cenu, ale Tonsil má v nabídce více zajímavých modelů.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 19 pro 2018 10:38

Jen pozor ta cena Tonsil je za kus.

Odpovědět