Jaké repro, prosím o rady č. 2

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
zaken
Kontaktovat uživatele:

Jaké repro, prosím o rady č. 2

Příspěvek od zaken » 16 pro 2018 22:31

Zdravím,

omlouvám se, že zakládám nové vlákno, ale to minulé bylo zapleveleno hádkami a osočovánáím místo toho, aby se řešil dotaz

Chtěl bych se tu poradit na repro.
Mám starší sestavu Technics:
Zesik SE-A900S + Su-C800U
a ostatní komponenty třídy A, AA od řady 800 výše.

Hledám repro, asi sloupové, kde bych mohl poslouchat hudbu už od spodních tónů ideálně od 30 – 20 000 Hz
Místnost mám v činžovním domě, kde stropy propouští a zdi mezi byty nejsou výrazně odhlučněny a kde není radno moc zesik budit.
Složení 80% muzika (od Floydů po Jacksona) + 20% film
Poradíte mi rozumně tu někdo?
Prosím ale jen rady, hádání si nechte na to předešlé vlákno

Děkuji moc

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaké repro, prosím o rady č. 2

Příspěvek od lidumil » 16 pro 2018 23:37

Nečekej, že Ti někdo poradí konkrétní typ repro, spíš jen obecné doporučení. Pokud je musíš mít u zdi, tak pak buď bassreflex dopředu, nebo uzavřené. Lepší s vyšší citlivostí - třeba 91 dB. Nevím, jaký je Tvůj cenový strop, možná jsi to psal, ale nějak jsem to přehlédl. Pokud nejsi manuálně zručný, rozhodně bych nebral stavebnici. Mně doma s AV Sony hrály moc pěkně Dali 350 - 1,5 pásma s bassreflexem dopředu ale citlivostí jen 86 dB. Lepší citlivost mají 450 - 91 dB, ale bassreflex dozadu. 850 jsou asi už overkil. Dneska se dají sehnat v bazaru v docela pěkném stavu za nevelký peníz. Technics jsem nikdy neměl, tak nevím, co si k němu sedne, kamarád má k němu Dynaudia asi Audience 122 a hrají na bigbít taky moc pěkně. Jen nevím, jak korespondují požadované basy se zvukovou propustností bytu.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz » 16 pro 2018 23:57

Chce to trochu invence, to umí každý lehnout si na záda a říkat otočte mně.
Od 30 -3db ti nebude hrát nic v zaplatitelné cenové hladině, budeš si muset pořídit kromě beden i subwoofer.

A pokud by ty bedny opravdu hrály od 30 Hz, tak je podle mne uplně jedno kde je reflex, to jsou tak nízké tony, že ty nebudou dělat problémy.

Jinak se přidávám, že dynaudio mají bas jako prase. Vzpomínám na dvoupásmovky Dynaudio DM 2/8, to mělo takový bas, co nemá dvě třetiny sloupovek.

A pak samozřejmě Focaly, to je občas taky takové basové šílenství.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

kamilek111
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kamilek111 » 17 pro 2018 04:21

Tento koníček je o hledání. Pokud ti někdo vůbec nějakou radu nebo tip dá je to jen jeho zkušenost v jeho prostoru a s jeho železem. Nikdo tvoji setsavu nezná. Takže hodně obecně: chceš hrát nízké frekvence a mí bedny v rohu to je v běžných podmínkách obýváku bez speciálních akustických úprav utopie. Je úplně jedno jestli budou mít ozvučnici uzavřenou,nebo otevřenou v rohu prostě (z mého pohledu bedny nehrají). Buď se tam ten bas ztratí a nebo naopak budou hučet jak piliňáky. Pokud máš rád velký zvuk bude to chtít velké bedny. Já jsem po létech hledání skončil u 120ti litrových čtyřpásmovek s transmissionline ozvučnicí, které stojí uprostřed pokoje. Vzhledem k tomu že chceš hrát potichu abys nerušil navíc chceš hrát na zesilovači který potichu s méně citlivýma bednama nehraje (všechny které jsem ve vedlejším vlákně uváděl měly citlivost kolem 86 db) tak se budeš muset porozhlédnout po repro větším objemem basákem aspoň 10 palců a citlivostí nad 90 db. Třeba něco takového https://elektro.bazos.cz/inzerat/975602 ... Ti5000.php
https://elektro.bazos.cz/inzerat/97340212/JBL-4311B.php
Tady je možnost že by to mohlo být k poslouchání ale dozvíš se to jen když to vyzkoušíš. Já osobně po létech pokusů a omylů (zkušeností) bych koupil co nekvalitnější repro (co kapsa dovolí) a k nim potom dopasoval zesilovač, ten ti někdo spíš půjčí domů na vyzkoušení. Tak to vidím já a dalších deset lidí ti dá deset jiných rad.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 17 pro 2018 05:58

Iná možnosť je :

Kup si napriklad equalizer Technics SH-GE 90 a trocha slusnejšie reprosustavy čo Ti dizajnom a velkosťou a cenou su dostupné a "doladíš" si s ním zvuk aký sa Tebe páči. 8-)

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz » 17 pro 2018 06:50

haha, vzpomínám, když jsem chodil do školy, vždycky pořádně voježděnou kazetu a ekvalizér do V :-D
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 17 pro 2018 07:21

dokud nebudes vedet kolik na to mas prostredku tak ti relevantne neporadi nikdo, za mne - zbav se souasneho zesilovace a zacni to resit komplexne

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 17 pro 2018 07:30

Já myslím, že v původním vlákně ti bylo mnoha lidmi nabídnuto a odpovězeno. Bohužel je vidět, že máš problém to pochopit. Nečekej, že tohle vlákno s eznova nezvrhne. Počkej za chvíli:-)

Ale na jednu věc zareagovat MUSÍM. Pokdu bydlíš v paneláku a chceš poslouchat rock a užít fyziologický účinek 30 Hz, pak sousedy už předem lituji a doporučím ti, kup si radši nějaká slušná sluchátka. Ty budeš spokojen a sousedi ti budou děkovat. Sorry, ale do paneláku asi rock a 30Hz moc nepatří. Stačí debilní televize od nahluchlých důchodců a je průser jak mraky...Zkus o tom popřemýšlet. Myslím, že tuší, jak by to dopadlo.

tda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tda » 17 pro 2018 07:41

2Zdeny: Třeba už v tom paneláku už někdo pořádně hifi má, tak on chce taky :) mohli by si nakreslit i nějaké na fasádu :D
V paneláku jsem bydlel skoro celý život a tam bych si pořídil nějaké near fieldy max. Stejně tam na to nemá asi dost velkou místnost.

Largo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Largo » 17 pro 2018 07:53

Pozrel by som na Polk audio s55, s60, citlivosť 90 db, fr. odozva od 27 hz, papierovo. Spodný basreflex
https://www.eurostar-ostrava.cz/cs/prod ... ?katID=479

Largo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Largo » 17 pro 2018 08:41

Naposledy upravil(a) Largo dne 17 pro 2018 14:42, celkem upraveno 1 x.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 17 pro 2018 09:49

Možná to není odpověď na otázku, jak ji chceš slyšet. Ten Technics sice vypadá stylově, ale jako zesilovač je poměrně slabý. Z vlastní dávné zkušenosti vím, že zesilovače Technics moc dobře nehrály i když v té dávné době jsme s nimi byli šťastní. Vzhledem ke konstrukci, nebude zřejmě schopen utáhnout, resp. kontrolovat bedny, které se ti jako tipy nabízí, např. ty JBL. Ale hrát to vždycky nějak bude. Přijde mi, že ten požadavek nebo očekávání nejde úplně skloubit. Někde jsi zmínil, že máš možnost koupit bedny od Technicse, možná by to bylo řešení. Výrobce to určitě ladil k sobě, takže budeš mít aspoň jistotu, že budeš mít zvuk naladěný Technicsem. U dalších beden, které se nabízely, je třeba vzít v úvahu nižší citlivost beden a tedy vyšší požadavek na výkon zesilovače, který ten Technics nemá, nebo určitý specifický zvuk Technics, Focal, Dynaudio, které pak spolu tato specifika ještě zdůrazní. Pamatuji si, že kamoš měl k Technicsu (asi obdobný model zesilovače) v panelákovém pokoji, bedny Tannoy. Pamatuji si malé sloupovky M3 a velké regály co měly trojůhelníkový průřez, ale ten model už nevím. Tehdy se to zdálo být docela dobré. Jak bych to hodnotil dnes, nevím. Ale na druhou stranu se obávám, že nic z toho by neodpovídalo tvému očekávání.
Je třeba vzít v úvahu, že žádné z nových a novějších nabízených beden nebyly testovány s Technicsem a nikdo z lidí zde Technics jako vintage zesilovač už zřejmě nemá. Z těch Vintage strojů tu budou asi vlastníci Pioneer, Akai, Yamaha... ale tam nelze získat odpověď na tvůj konkrétní problém

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 » 17 pro 2018 10:47

https://elektro.bazos.cz/inzerat/961348 ... PM-100.php řada HPM od Pioneer byla super a ke tvému zesilovači bych to doporučil. Také je možná lepší vyhledat speciálně Technics forum fanoušků značky a tam se dočteš více jak tady.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 17 pro 2018 11:27

Leony5: člověče, podobné kusy měl kdysi můj dávný kamarád (80. léta), co vlastnil mnou oblíbený a na svoji dobu výborný zesilovač Pioneer A60. Já v té době totiž taky vlastnil Technics SU-V55 a double deck RS-T 55 dbx a když jsem slyšel jeho zvuk na těchto (nebo velmi podbných soustavách), byl jsem v šoku. Já měl tehdy DIY 2 pásma na bázi tesla ARN664/ARV161, které nějak hrály. Ovšem ve srovnání s títmo to bylo strašný. No a ten kamarád mně zasadil brouka do hlavy, že jsem si Pioneer A60 pořídil a na stejných nezměněných bednách jsem upadnul v šok, kterak Tesla začala najednou hrát:-) Krásná to doba, více než 30 let...

Odpovědět