Kabely ke gramofonu pro-ject

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabely ke gramofonu pro-ject

Příspěvek od vonvichousch »

Předem se zakladateli tohoto vlákna omlouvám za mírný off topic, ale nechce se mi zakládat další x-té vlákno o kabelech ke gramofonu.

Vzhledem k tomu, že originální kabel na mém gramofonu (je tam napevno) odešel do věčných lovišť, jsem nucen řešit jeho náhradu. Asi půjdu zde nastíněnou metodou, tedy koupí 1m VDH D-502 hybrid + odpovídajících koncovek VDH C-4.0 (celé by to mělo vyjít do cca 2k kč). Chtěl bych kabely znova, na straně gramofonu, napevno, abych nemusel nic na gramofonu upravovat. Jeden kanál kabelu se (se podle mého) skládá ze 3 vodičů - zem, signál a oplet. U kabelů s koncovkami na obou stranách, je spojen oplet a zemnící vodič na straně gramofonu, když tedy nechci koncovky, ale bude do gramofonu kabel připojen napevno, jak to pospojovat? Dále bych se chtěl zeptat, nebude problém s kapacitou? Manuál uvádí u gramofonu kapacitu kabelu 150pF. (Zemnící vodič gramofonu má i v současnosti samostatný kablík.)

Současná sestava : přenoska Pro-Ject Pick It MC-1H, předzesilovač Pro-ject Tube Box II (eventuálně Ri-Audio PH-1), gramofon je Thorens TD280MkII.

Díky za případné postřehy

gr24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gr24 »

Tak mám objednané zboží u high end Praha.
Tak a teď jen menší dotaz ohledně kabelu rg 62 a/u zda je dobrý na propojení mě druhé sestavy v ložnici.
Gramofon Tesla nc 500 po repasi přenoska ortofon om10
Zesilovač Denon pma 720ae
Repro tannoy m2
Propojení rg 62 a/u a konektory b,ch volil neutrik co vy na to a ještě jakou délku zvolit předem děkuji za rady.....

gr24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gr24 »

Dík moc za odpověď vše jsem objednal od http://www.ges.cz/cz/ tak doufám že bude zvuk alespoň o trochu lepší než je teď

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

potom napiš ale pravdu

gr24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gr24 »

Samozřejmě že napíšu pokud rozpoznám změnu zatím to mám propojené kabelem Schaller low capacity a konektory pozlacené ale vůbec nevím od jaké firmy... kdyžtak jsem dám fotku třeba někdo rozpozná

gr24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gr24 »

Tak se omlouvám ale nebyl čas to odskoušet dřív ale jak se říká kdo si počká ten se dočká VDH i na gramofonu který mi radíte vyměnit jsem rospoznal hodně ale hodně změn hlavně co se výšek týče no a rg 62 ještě nedorazila tak nemohu posoudit

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Vykasli se RG62.. Ke gramci patri VDH. *palec*
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

fox píše:Vykasli se RG62.. Ke gramci patri VDH. *palec*
100% souhlas,ke gramci VDH *palec* Zkoušel jsem různé kabely,i mnohem dražší,ale VDH jasná volba

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

S VDH jsi udělal dobře. I když je dražší než ostatní kabely, poslouží ti i potom, až budeš řešit mnohem lepší gramofon. *palec*
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Otázka jestli ho koupil a nechá si jej :), někdo poptává tento kabel na hifionline *offtopic* .
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak já hlásím taky překablováno, s tím rozdílem, že mám kabel v gramofonu napevno, tak jak byl originál (ušetřil jsem za pár konektorů 8-) ). Ten rozdíl je fakt jasně slyšitelný, dynamika i prostor. Dle mého tedy *thumbs up*

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

doopravdy, fakt jo ? hmm, to bude chtít jinou značku naslouchadla nebo aspoň nové baterky... :lol:

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Snad jsi nečekal nějakou kritiku a konečně vyslovenou pravdu, že obyč červeno-bílá tkanička hraje stejně ne-li lépe :lol:. V tom se mi líbí p. Michna co prodává staré hifi kousky, měl inzerát s gramcem za 60 palackých a na fotce jde vidět i klasická cinch šňůrka ala OKAY *thumbs up*.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Bohužel tkanička nehraje lépe, sice originál Thorens kablík nebyla úplná tkanička, ale ta změna k lepšímu byla dosti výrazná. Nikomu nic nevnucuji, nejsem ani prodejce, ani nepočítám, že bych kabel, už jenom proto, že je tam napevno, prodával. Když ti Lechosi hraje všechno stejně, jsi štastlivec s dokonalým aparátem. 8-)

Odpovědět