Koupě subwooferu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Papolius
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě subwooferu

Příspěvek od Papolius » 27 úno 2018 12:43

Velodyne spl 1000 ultr je super, mohu doporučit. Začlenění do systému naprosto v pohodě. Mohu tento skvlý sub doporučit.

Momentálně mám BW ASW 800 a začlěnění do systému též nenáročné, také mohu doporučit.

Dřívě jsem měl vícero levných subů a začlěnit nešly, maximálně do domácího kina, kde nejsem nijak náročný.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 27 úno 2018 13:06

To Valderon
Vždyť ano, vše v pohodě. Víc názoru, širší rozhled, více možností řešení... ;)
Tazatele bych ještě rád upozornil na jednu maličkost ohledně kalibrace. Před samotným kalibrovanim se mi nakonec nejvíc osvědčilo celou místnost uvést do stavu, v němž se bude nejčastěji poslouchat. Myslím tím například sezení do idealni polohy, závěsy, dveře, popřípadě další akustické úpravy používané jen na poslech plus sednout si osobně do poslechového prostrou místa a kalibrační mikrofon držet na volno před čelem :lol: Sice si člověk připadá jak magor, ale aspoň je doma sranda. Pokud se pak s vývojem něco změní, vždy doporučuji nakalibrovat znovu.
A přece jen ještě jedna věc, dát pozor na to, že se po každém odpojení ze sítě vyresetuje nastavení fáze. Alespoň u mě to tak funguje. Vždycky jsem se strašně divil, proč to najednou tak hučí (u nás na vesnici dost část vypadává proud *headbang* ?) Ta fáze je opravdu strašně důležitá a chce si to s ní pěkně pohrát, i když mnohdy na první poslech změna slyšet není.

Kristen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kristen » 27 úno 2018 19:53

Použití kvalitního subu do sterea pro mne jednoznačný, návykový přínos. Zásadně si kup sub který je aktivní a má dálkové ovládání. Model co nejvyšší a membránu co s největším průměrem. Velodyne SPL1200 je dobrá volba. Používám Velodyne DD15+. Protože můj kamarád má stejný sub, testovali jsme zvukový přínos dvou subů. Objektivně řečeno přínos max 5% neodpovídá vynaložené investici.
Samozřejmě akustika je alfou a omegou poslechu. Před koupí si zkus, pokud máš nějakou možnost, sub poslechnout doma.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero » 27 úno 2018 20:23

Mirindo, párkrát si přečti, co tady napsal valderon:
valderon píše:
26 úno 2018 18:59
Dnes už bych do sterea sub nechtěl. Ty investice do subu, kabelů bych raději vrazil do dospělých beden.
Ale jestli "musíš" mít sub, tak si ho kup.

Papolius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Papolius » 28 úno 2018 11:42

Hrozně mě baví rady typu :" Kup si dospělé bedny"
No jo, koupíš si "dospělé bedny" a za jakou částku? A kolik bude stát zesilovač aby tu bednu parádně kontroloval na basech?
Odpůrci subů mě dost udivují.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 28 úno 2018 12:56

No, vono si každej koupí co chce a na co má a jakou kvalitu hudební reprodukce požaduje. Nevím, zda výše uvedené příspěvky zakladateli vlákna pomůžou, on chce nový a budget má 35 litrů. To je pro sub značný limit.

Jen info v návaznosti na výše uvedené příspěvky.

Pokud na poslech "jen" hudby, tak jednoznačně sloupové a "dospělé" bedny. To, že nejsou za hubičku je zcela zřejmé a právě to docílení spodních basů z nich dělá drahý komponent. Výškáč 50 kHz zam dokáže narvat každý z PRC.

Mám doma věže 2. Jednu tzv. televizní, právě se subem, protože tam provozuji DK a případně občasný poslech hudebního mch z SACD, či BD. Pro DK je to celkem brnkačka, ale sladit to pro poslech hudby je velký problém. Podotýkám můj sub stál cca 100 litrů. Seřídit, kde to "uříznout" na hlavních slopupech a pustit do subu je veliký problém, aby to navazovalo a to mám bedny a sub stejné značky. Po cca 1,5 roku nastavování a pokusů jsem to jakš-takš nastavil, aby se to dalo poslouchat. Je to však na hony vzdáleno zvuku z moji audio věže a velkými sloupovými bednami. Hudbu poslouchám jen ve stereo.
Takže ani já bych pro poslech sterea suba nechtěl, na tom není nic udivujícího, ale v dobách DK je bohužel nutný tento kompromis.
Jinak pokud někdo požaduje kvalitu, tak nemá smysl řešit peníze. Skutečné HIFI je drahý koníček.
Samozřejmě tady píšu o nastavování v hifi parametrech s co nejrovnější kmitočtovou křivkou. Pokud je někdo vyznavačem "duc,duc,cink"
a potřebuje svoje "bedny pro špačka" vylepšit, tak tam nacpe suba a vytočí jej na 125 Hz a pak má basy i pro souseda, ale celá křivka bude ve spodním pásmu s hrbem jako u dromedára.
Tak šťastný výběr a pokud možno nešetřit.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 28 úno 2018 13:34

Nevěřím tomu, co jsem si teď přečetl :)

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 28 úno 2018 20:38

valderon píše:
Taky jsem měl Velodyne 1000, cca 2 roky, z druhé ruky, po celou dobu bez pískání. Kalibrace fungovala velmi dobře. Ale po čase šel z domu. Změna sestavy, velký bedny. Dnes mám bas lepší bez subu, než tenkrát s. Dnes už bych do sterea sub nechtěl. Ty investice do subu, kabelů bych raději vrazil do dospělých beden. Vím, že ti moc nepomůžu, ale zkus se zeptat i na toto a zvážit to. I když, sto lidí, sto chutí 🤔
Abych pravdu řekl, nevím co si představit pod pojmem "dospělé bedny". Nemyslím to nijak zle. Nemám bůhví jak špičkový zesilovač (Pioneer A70) ani vhodný prostor k poslechu ( panelákový obývák). Zkrátka mé možnosti jsou velice omezené a k nějakým velkým úpravám akustiky místnosti není politická vůle :-) . Maximálně můžu dát na stěnu nějaký ten obrázek či poličku navíc, což asi nebude mít nějaký výrazný vliv. Tady bych asi potenciál špičkových repro naprosto zabil a byly by to zbytečně vyhozené peníze. Aparaturu jsem již kupoval s vědomím, že to bude kompromisní řešení. Současné repro mi postačují, ale je potřeba je víc vybudit aby solidně basovaly a to si mohu dovolit jen když mám volno v pracovní den dopoledne, kdy je barák prázdný. Takže mně napadlo vyzkoušet sub a hodně si slibuji od té aut. kalibrace.

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 28 úno 2018 20:42

zero píše:
27 úno 2018 20:23
Mirindo, párkrát si přečti, co tady napsal valderon:
valderon píše:
Dnes už bych do sterea sub nechtěl. Ty investice do subu, kabelů bych raději vrazil do dospělých beden.
Ale jestli "musíš" mít sub, tak si ho kup.
netvrdím, že sub musím mít, ale s ohledem na mé podmínky k poslechu (zesilovač a akustika místnosti) se mi to jeví jako nejvhodnější řešení. Popsal jsem to v jiném příspěvku.

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 28 úno 2018 20:44

Papolius píše:
28 úno 2018 11:42
Hrozně mě baví rady typu :" Kup si dospělé bedny"
No jo, koupíš si "dospělé bedny" a za jakou částku? A kolik bude stát zesilovač aby tu bednu parádně kontroloval na basech?
Odpůrci subů mě dost udivují.
No právě, já nemám highend zesilovač, nový kupovat nechci, takže dospělé bedny by byly myslím zbytečnou investicí.

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 28 úno 2018 20:52

Děkuji všem za názory,
rozhodl jsem se, že zkusím ten sub. Asi ten Velodyne SPL 1000. Vezmu to přes eshop, budu zkoušet a pokud mně to neposadí na zadek tak vrátím. Jinou cestu prozatím nevidím. Kupovat superkvalitní a cenově neadekvátní repro k mému zesilovači nemá význam. Nechci do obýváku nějaké obrovské sloupy. Pokud někdo má tip na kvalitní repro adekvátní k mému zesilovači, které by uhrály i nejhlubší basy, tak sem s ním.
Ještě jednou díky.

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 28 úno 2018 20:55

Ale jo😊. Neber to prosím jako moji "pravdu". Tak jsem to nemyslel. Jen, řekněme, úhel pohledu, nic víc. Chápu tvé možnosti velmi dobře. Za těchto okolností bude pro tebe sub asi ok. Je tu spousta 'ale", nicméně... Velkých, dospělých beden je mraky, které zahraji bez velkého poklesu pěkné basy. Nejde to asi tak lehce specifikovat, co je dospělá bedna. A jsou i takové, které mají dobrou citlivost i na slabší zesilovač, ikdyž čísla nejsou vždy všechno. Je to komplexní sladění. To ti nikdo neporadí. Ty musíš vědět, co chceš, a na to se zaměřit. Nechtěl jsem ti motat hlavu. Rozhodnout se a potom vyzkoušet. To budeš muset udělat. Začít můžeš třeba i návštěvou studia, nebo požádat členy o návštěvu doma. Získáš kamarády, zkušenosti, rady. Je to krásná, ikdyž někdy trnitá cesta. Hlavně si ji užij a přeji dobrý konec se spoustou spokojenosti na konci😊

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 28 úno 2018 21:14

http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/ ... f_Plus.htm ... mosfetovy, 48kg, Speakon připojení a made in UK :shock:. Zkusím i kdyby měl zůstat na rozbíjení ledvinových kamenů :lol:.

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 28 úno 2018 21:22

valderon píše:
28 úno 2018 20:55
Ale jo😊. Neber to prosím jako moji "pravdu". Tak jsem to nemyslel. Jen, řekněme, úhel pohledu, nic víc. Chápu tvé možnosti velmi dobře. Za těchto okolností bude pro tebe sub asi ok. Je tu spousta 'ale", nicméně... Velkých, dospělých beden je mraky, které zahraji bez velkého poklesu pěkné basy. Nejde to asi tak lehce specifikovat, co je dospělá bedna. A jsou i takové, které mají dobrou citlivost i na slabší zesilovač, ikdyž čísla nejsou vždy všechno. Je to komplexní sladění. To ti nikdo neporadí. Ty musíš vědět, co chceš, a na to se zaměřit. Nechtěl jsem ti motat hlavu. Rozhodnout se a potom vyzkoušet. To budeš muset udělat. Začít můžeš třeba i návštěvou studia, nebo požádat členy o návštěvu doma. Získáš kamarády, zkušenosti, rady. Je to krásná, ikdyž někdy trnitá cesta. Hlavně si ji užij a přeji dobrý konec se spoustou spokojenosti na konci😊
V pohodě, neberu to tak. Jsem rád za každý názor. Napsal jsi to výstižně: je to někdy trnitá cesta. Zkusím teda tu variantu se subem a když to neklapne, budu hledat jinou cestu.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 28 úno 2018 22:15

Můžeš mít sebelepší bedny s perfektním a hlubokým basem, zde nazývané dospělé, ale to neznamená, že ti ten bas zahrají i u tebe. Sám jsi psal o svých možnostech s úpravou prostoru. Bez toho (a spousty dalších věcí) ty dospělé bedny nikdy nebudou hrát dospěle. To by tě stalo mnohem víc peněz a úsilí než 1000ka Velodyne. Toť můj názor.

Odpovědět