Koupě subwooferu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Koupě subwooferu

Příspěvek od Mirinda » 25 úno 2018 10:19

Zdravím,
mám v plánu zakoupit subwoofer a jako favority mám vyhlédnuté REL T/7, Velodyne SPL 800 Ultra, Sumiko S9, možná BW ASW610 XP. Z toho se dá vyvodit cenová hranice, která je pro mě max. 35.000. Nechci bazarový kus. U toho Velodyne mně zaujala automatická kalibrace z důvodu mé problematické poslechovky a možnost ovládání dálkovým ovládačem. Dobré hodnocení jsem našel na audiodrom.cz. Do čeho byste šli vy a proč? Jen dodám, že místnost je klasický obývák v bytovce 20m2, spíše méně zatlumená. Mám malé sloupky Quadral, které mi svým projevem vcelku vyhovují, ale při tichém poslechu mi chybí bas. Díky za názory

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koupě subwooferu

Příspěvek od PítrsPraha » 25 úno 2018 20:43

Smyslem subu ale neni objemove pridani basu. Pouziva se na prohloubeni rozsahu basu tam, kde uz bedny nehraji a k narovnani frekvencniho prubehu basu.

Pokud muzes, zvol spis 10''. Z tebou uvedenych jsem mel doma BW a byla to docela hruza. Je pravda, ze jsem ho dost neferove srovnaval s 12'', ktery jsem si pak nechal. Velodyne jsou OK.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 25 úno 2018 21:03

Mám doma Velodyne 1000 Ultra, měl jsem doma i 800R.
Pokud mohu doporučit, do 20m2 by měla stačit 800ka, ale 1000ka prostě zahraje líp a na nižší hlasitost. Ten objem je prostě znát.
Automatická kalibrace funguje naprosto skvěle, Velodyne jsem si vybral právě pro to. Ve spojení s použitím high-pass filtru jsem poměrně slušně eliminoval nedostatky poslechového prostrou.

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 26 úno 2018 09:19

Díky za odpovědi. Ten Velodyne to asi vyhraje, ale co jsem se díval na cz eshopy tak 1000 je cca o 6000 dražší než 800. Je mezi nimi opravdu tak dramatický rozdíl v reprodukci? A bude to vůbec znát na tak malém prostoru? Se subwoofery nemám zkušenosti, tak mám obavu, aby to nebyly vyhozené peníze.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 26 úno 2018 09:28

To už záleží na tvém posouzení, i finančním. Větší membrána znamená více objemu, který je u basu take důležitý. Tím, že je Voledyne rychlý a přesný, dostaneš perfektní bas, který si navíc můžeš pohodlně korigovat ekvalizaci, čtyřmi módy a čtyřmi fázemi a hlasitosti pohodlne z křesla. A díky kalibraci ho můžeš prdnout prakticky kam chceš. Neříkám, že ty ostatní to nemají, mluvím jen že své zkušenosti.
Nešetři 6K a jdi do 1000ky, věř, že se to vyplatí.
Navic určitě můžeš doma oba vyzkoušet, pokud chceš kupovat nové. Prodejce by ti to měl umožnit.

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 26 úno 2018 15:18

Tak to vypadá že asi ještě pošetřím a půjdu do té 1000. Potěšilo mně, že automatická kalibrace je přínosem. Ten můj obývák není, co se týká akustiky, opravdu nic moc. Tak díky.

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 26 úno 2018 15:46

overgrounder
Ještě jeden dotaz: Neměl jsi s Velodyne nikdy problém?, myslím tím nějakou vadu. Ptám se, protože jsem při hledání informací narazil na vlákno, kde zákazník popisuje svůj problém s Velodyne SPL 1000:

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &sk=t&sd=a

Ať to nemusíš číst celé tak jsem vytrhnul část textu: (týká se obecně zn. Velodyne)

...... Prý se problémy s Velodyne výrobcem začaly hromadně objevovat pár let nazpět (z další diskuse vyplynulo, že kdo ví, jestli jsem nekoupil svůj kus právě už v oné "problematické době"...) poté, co se (údajně) přesunula výroba jeho komponent do Číny. Do té doby se prý vyráběly mimo Čínu (jen ho cituju, neverifikoval jsem 8-) ). On sám na férovku sdělil, že je raději úplně přestal ve svém studiu prodávat, jinak by z reklamací svých zákazníků přišel o nervy/čas... Toť k současnému Velodyne...

Tak mám trošku obavy, aby mně nepotkaly podobné problémy

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 26 úno 2018 16:07

JJ, tyhle elaboráty jsem taky četl. Osobně jsem se nikdy s pískáním zdroje nesetkal, ale měl jsem v ruce jen dva různé kusy/typy, tudíž to moc objektivní nebude. Osobně bych to tipoval na vadu konkrétního kusu a vše ostatní kecy v kleci ve sporu zákazník/prodejce/distributor/servis. Tam se nemáš čeho chytit. Tady se musíš rozhodnout sám, být obezřetný při nákupu, nechat si to pořádně předvést, vyzkoušet, nespěchat... Vybírat a kupovat to na pohodu, ne v křeči... A to neplatí jen u subu, že...? ;)

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 26 úno 2018 16:26

Něco jsem o týhle problematice dříve nastudoval. Velodyne obecně mělo (nevím jestli u aktuálních kusů stále platí) problémy s kondenzátory. Časem odcházely laciné kondenzátory převážně v předzesilovací sekci. A to velmi často i u modelů okolo roku 2000 vyrobené v USA. Dle zahraničních fór si to šikovnější majitelé vyměnili sami nebo prostřednictvím kamaráda technika/bastlíře. Někteří zasílali do Velodyne, kde provedli výměnu celého zesilovače kus za kus. V záruce samozřejmě bez problémů, po záruce za silně přemrštěnou částku. Zoufalejší nabízeli nefunkční subwoofery po bazarech a aukcích za zlomek cenu. Někděo předělával na pasiv, protože vadu nedokázal odstranit. Nešlo však o pískání, ale většinou prostě subwoofery přestaly hrát což bylo nejprve provázeno lupáním a jakoby pocitem limitace. V ČR u distributora dělají servis i pozáruční jen pro kusy zakoupené u oficiálních českých prodejců.

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs » 26 úno 2018 16:41

K akému zosíku budeš vyberať sub? Ja som mal REL T5 a bol som s ním naprosto spokojný. Mal som to prepojené cez high level input priamo zo svoriek zosíka, čo doporučuje aj REL. Zvuk rýchly bez dunenia. Mal som ho v 12, 16 a 20m2, hlasitosť max na 1/4 dráhy potenciometra. Na akustike equalizér nepomôže, len Ti zvýši/zníži výkon zosíka na sube aby konštruktívne a deštruktívne iterferencie, ktoré z hľadiska módov v miestnosti máš v mieste posluchu vyrovnal. Nakoniec sa aj tak budeš musieť pohrať s jeho umiestnením.

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 26 úno 2018 18:29

overgrounder píše:
26 úno 2018 16:07
JJ, tyhle elaboráty jsem taky četl. Osobně jsem se nikdy s pískáním zdroje nesetkal, ale měl jsem v ruce jen dva různé kusy/typy, tudíž to moc objektivní nebude. Osobně bych to tipoval na vadu konkrétního kusu a vše ostatní kecy v kleci ve sporu zákazník/prodejce/distributor/servis. Tam se nemáš čeho chytit. Tady se musíš rozhodnout sám, být obezřetný při nákupu, nechat si to pořádně předvést, vyzkoušet, nespěchat... Vybírat a kupovat to na pohodu, ne v křeči... A to neplatí jen u subu, že...? ;)
Tak to jsem rád. Obezřetnost určitě bude, chci nakupovat přes e-shop abych měl možnost zboží vrátit. Takže doma pořádně prověřím a pak budu doufat, že se to v krátké době nějak nepodělá.

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda » 26 úno 2018 18:33

timcs píše:
26 úno 2018 16:41
K akému zosíku budeš vyberať sub? Ja som mal REL T5 a bol som s ním naprosto spokojný. Mal som to prepojené cez high level input priamo zo svoriek zosíka, čo doporučuje aj REL. Zvuk rýchly bez dunenia. Mal som ho v 12, 16 a 20m2, hlasitosť max na 1/4 dráhy potenciometra. Na akustike equalizér nepomôže, len Ti zvýši/zníži výkon zosíka na sube aby konštruktívne a deštruktívne iterferencie, ktoré z hľadiska módov v miestnosti máš v mieste posluchu vyrovnal. Nakoniec sa aj tak budeš musieť pohrať s jeho umiestnením.
Mám Pioneer A70. Rel je taky jeden z favoritů, i když T7. Hodně si však slibuji od té kalibrace, co jsem četl články a diskuse tak o tom psali vcelku pochvalně. Já právě moc možností s umístěním nemám, tak proto se zaměřuji na ten Velodyne. No, uvidíme.

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 26 úno 2018 18:59

Taky jsem měl Velodyne 1000, cca 2 roky, z druhé ruky, po celou dobu bez pískání. Kalibrace fungovala velmi dobře. Ale po čase šel z domu. Změna sestavy, velký bedny. Dnes mám bas lepší bez subu, než tenkrát s. Dnes už bych do sterea sub nechtěl. Ty investice do subu, kabelů bych raději vrazil do dospělých beden. Vím, že ti moc nepomůžu, ale zkus se zeptat i na toto a zvážit to. I když, sto lidí, sto chutí 🤔

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 26 úno 2018 19:32

To je vubec to nejlepší řešení. Řešení sterea s jedním subem je takovej kockopes, když už, tak suby dva, ale sladit je a zfazovat je už kumst, když už na ně má člověk prachy a místo.
Trochu OT, vzpomínám si, že jsme s Pytlem seděli u něj doma takhle před rokem a říkali si, že ty 35ky ATC nejdou až úplně dolů, že jim prostě kousek chybí. A dneska? Do mrte dotazena akustika a ty basy jsou tam jak z praku, vrni to ve vnitrnostech náramně, prostě plnohodnotná bedna s naprosto perfektním basem.
My, co akustiku nemůžeme vymakat k obrazu svému holt musíme hledat nějaká polovicata řešení. Mám doma 35ky taky a ten bas z nich prostě nedostanu. Proto je mám u cca 50hz urizle a spodek hraje sub. Sice jsem si s tím hrál pár měsíců, ale nakonec jsem z toho dostal maximum tak aby to navazovalo.
Tazatel zmiňoval tichý poslech bez basu. Tohle jsem taky řešil, mám rád usínat u hudby a do toho cítit tiche basové vrneni. To přesně 1000ka splňuje.

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 27 úno 2018 06:21

Overgrounder: máš pravdu, tichý poslech jsem přehlédl. Tam sub pomáhal i mě. Nicméně, dnes mi i tichý poslech hraje tak, že tam mám vše. A když u určité hudby chci jó basy😊, použiji korekce nebo loudness. Což by možná i tazatel mohl. A co si budeme vykládat, u tichého poslechu korekce nepředstavují problém. Jen na vysvětlenou... Nerad bych, aby to bylo bráno jako názor "opozice". Tak to určitě není. Jen ve snaze pomoct tazateli nastínit i jiné možnosti a určitý úhel pohledu, píši o své vlastní vyslapane zkušenosti. Jen názor. Každopádně přeji dobrý výběr a dlouhou spokojenost u poslechu jeho/naší oblíbené hudby 👍🏻.

Odpovědět