Nový zesilovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nový zesilovač

Příspěvek od kychtax »

Lechos asi myslel (pokud je tak neplácnul), že když vyměníš zes, měl bys i bedny. Ten zes. bude minimálně o úroveň výš než ty Zensory. Je k němu škoda nepostavit něco kolem 30-40tis. Kč.
Já jsem ale přesvědčený, že lepší zvuk uslyšíš už na těchto Zensorech 3. Akorát ten zesík nebude využitý.
Mám to tak teď podobně i u sebe. O dost lepší elektroniku k bednám kolem cca 25t.. Tak snad vím o čem referuji ;)

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Takže se vracím k původní otázce. Zensory mám 3 měsíce, takže ty měnit nebudu.
Mimochodem, dokáže někdo odhadnout, jaký má SX-20 doopravdy výkon? Těch 200 W se zdá každému nereálné.

krmelec
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od krmelec »

Pokud jseš už teď zklamaný z poslechu a bedny ti nesplnily tvé očekávání, tak výměna zesíku ti v ničem extra nepomůže. Peníze si nech a časem si koupíš lepší bedny a pak se někam možná posuneš.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jsem neřekl, že jsem z repro zklamaný, jen cítím, že tam jsou rezervy. Hlavně při vyšší hlasitosti je cítit, že zesilovač nevykreslí vše jako při nižší.

krmelec
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od krmelec »

Když neuvažuješ nad obměnou stávajících repro, tak není moc dobrý nápad to cpát do zesíku. První týden po nákupu budeš spokojen a až euforie upadne, tak tu budeš za měsíc řešit podobný problém. Je spousta beden, které se daj poslouchat jen potichu nebo max na stř. hlasitosti a zesilovač je v tom přitom nevině.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Dík za názor k mé původní otázce. Ale stale si myslím, že trochu lepší zesilovač by dokázal z Dali vytáhnout vic. Nějaký zkusím a uvidím. Pokud má někdo tip, tak to uvítám.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

To Zensory jsou vzhledem ke svoji cene vcelku povedeny bedny. Kdybys to prepisknul a pripojil k nim stotisicovy delence, neveril bys, ze takovej zvuk vyjde z levnych bedynek.
Na druhou stranu je pravda, ze kdybys ke stavajicimu zesu pripojil stotisicovy bedny, byl by posun ve zvuku vyrazne lepsi.

Ale zpet na zem. Pokud ti chybi lepsi kontrola pri vyssi hlasitosti, vymena beden by nepomohla. Taky nesouhlasim s nazorem, ze radost z lepsiho zvuku trva tyden, i kdyz samozrejme tohle je individualni.

Ja jsem kdysi vymenil NAD C320 za NAD C375 na tehdejsich regalovkach Shan a narust kontroly, mohutnosti zvuku a moznosti hrat jakkoliv hlasite (v limitech beden) bez zmeny podani zesilovace me bavila cely 2 roky, co jsem tuhle kombinaci mel.

Pak jsem vymenil Shany za Electry a samozrejme zlepseni zvuku bylo skokove lepsi nez pri predchozi vymene zesilovace.

Ale zlepseni jakyhokoliv prvku retezce o skok, jaky planujes, je vzdy plus. Dnes je to zes, za nejakou dobu to budou bedny... Po celou dobu radost z hudby a postupnyho zlepsovani. Konicek se vsim vsudy ;-).

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

PitrsPraha, opravdu pěkně vystiženo.
To je přesně ten důvod, proč jsem psal dotaz. Chci si zesilovačem dopomoci k lepšímu zvuku stávajících reprosoustav. Neřekl jsem, že tím končím, ale že zatím chci lepší zesilovač. Po nějaké době i ty bedny vyměním a zesilovač by mohl zůstat, pokud bude kvalitní.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Přidám moji zkušenost.Mám regály v podobné kvalitě a to Q Acoustics 3020.Měl jsem zesilovač Denon pma 720ae ,což je na úrovni toho Pioneeru. Nebyl jsem se zvukem úplně spokojený.Zesík jsem prodal a koupil bazarový Kenwood da-9010.Před 23-mi lety to byl nejvyšší model Kenwoodu.Nevěřil bych co ten zesilovač z těch pidi bedýnek vytáhne za zvuk.Prostě paráda.Nebál bych se bazaru.Za ty peníze se v bazaru posuneš dál.A bude i rezerva pro případný upgrade reproduktorů.

Trashwatcher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trashwatcher »

svartenatt píše:Mám sestavu v popisu, ale otázku bych podal následovně.
Byl by vhodnější zesilovač do mé sestavy k Dali Zensor 3? Cena tak do 15000 Kč, výkon by měl být podobný SX-20, takže co nejblíže 100 W na kanál. Zvuk současného je v pohodě, ale mohl by být plnější a konkrétnější. Zatím jsem vysledoval Xindak A06 a Yamaha A-S 501. Má smysl Pioneer vyměnit?
Tohle je legenda - super zvuk. A za ty peníze ... http://www.ebay.de/itm/HiFi-ZEILE-Servi ... 0206897861
nebo tenhle http://www.ebay.de/itm/Luxman-L-410-Hig ... SwZJBYB4BN
a ten to pošle i do ČR (i když je lepší si dojet - není to daleko). Lepší, než si to nechat při té váze zlikvidovat přepravci ...

Ty stroje jsou tak dobře udělané, že většinou stačí vyměnit kondy ve zdroji, prostříkat přepínače a frčí dalších 40 let *2thumbsup* ...

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Co si myslíte o Audiolab 8200A? Lze jej pořídit nový za 15000 Kč s původní cenou 25000 Kč.

Trashwatcher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trashwatcher »

svartenatt píše:Co si myslíte o Audiolab 8200A? Lze jej pořídit nový za 15000 Kč s původní cenou 25000 Kč.
Vždyť ho takto prodávají běžně ... http://www.audiofriend.cz/stereo/zesilo ... 8200a.html
Ale ten Luxman v linku výše ho strčí do kapsy ... a vyjde levněji. Jen nebude nový, to ale nevadí.
http://www.hifiengine.com/manual_librar ... -410.shtml

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

To jsi trefil ten jediný obchod, kde jej za tolik mají.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak bych to uzavřel. Koupil jsem NAD C 356BEE. Zvuk je úplně někde jinde proti SX-20. Dynamika, sytost a čistý zvuk. Asi maximum pro Zensory.

Odpovědět