Nový zesilovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nový zesilovač

Příspěvek od PítrsPraha »

No tak gratulace ;-). At slouzi.

APABEBE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od APABEBE »

Zdravím.
Jsem tady nový a potřeboval bych radu.Nevím kde, tak zkouším tady... Stal jsem se majitelem staršího HYBRYDNÍHO zesilovače VINCENT sv 226Mk. Při zapnutí je slyšitelný šum z vyškového reproduktoru a částečně i ze středu. Šum je slyšitelný pouze velice z blízka. Při poslechu zhruba ze 3 metrů je neslyšitelný. Nicméně by mě zajímalo jestli je to normální jev a nebo je někde problém např. ve stínění kabelů, případně v elektronkach?? Mám toto zapojení signálový kabel IN LINE PREMIUM AUDIO, repro kabely klasická dvojlinka AQ 2x4mm. Reprosoustava QUADRAL SHOGUN PHONOLOGUE GOLD, CD Player CAMBRIDGE AUDIO AZUR 350C částečně tuněný u fa.CASEA. Zvukově krásný hodně barevný a velmi dynamický projev. Musel jsem na zesilovači ubrat basy a i tak je dynamika projevu velmi silná....Nevím kde najdu a k čemu je např. dobrý přepínač korekcí?? Četl jsem nějaké diskuze o tomto zesilovači a prý je hodně citlivý na napájení...Použití filtrů atd...Nevím jakých filtrů... Nevím o co jde, takže za každé rady o tomto zesíku budu moc vděčný. Zajímala by mne taky výměna elektronek. Mohu mít originál Tesly ECC83, E83ECC...Je nějaká posloupnost výměny, případně kterou kde dát a nebo všechny je možno různě přehazovat a laborovat?? Taky jestli je výměna bezpečná?? Pochopitelně v bavlněných rukavicích a vypnutém stroji...
Děkuji všem za info.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Docela komplexní dotaz. Šum výškových (slaběji středových) reproduktorů je stejný bez ohledu na volume a připojeném zdroji zvuku? Pokud ano, pak toho moc nevyřešíš, měl jsem monobloky Vincent SP997 a ten sám problém, pak došel kamarád zapojil jeho DIY zesík a ticho jako v hrobě. Je to věc konstrukce zesilovače a tento jev jsem pozoroval často a nijak mi nevadí, pokud není z poslechové vzdálenosti slyšet. Ohledně výraznosti basů bych prověřil jestli není na vině mimojiné i akustika místnosti o které nic nepíšeš. Doporučuji kontaktovat p. Holcnera z Hifi Melissa, který zná Vincky jako své boty a určitě poradí.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Odpovědět