první gramofon

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: první gramofon

Příspěvek od lechos »

jsem rád že tuhle recenzi NC450 nenapsal já, měl jsem 4 ks a výměna ve zkušební lhůtě, exly asi tak do týdne nakonec storno a vrácení peněz, zakoupil plechové šásko HC43 synchronní motor přímo na síť, bez el. regulace a řízení, neporouchalo se nikdy

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Ahoj, protože se zde pouštíte do "pohřbívání" gramofonu NC450, který aktuálně prodávám, nedá mi to a budu reagovat:

to Ramones, Lechos
Tak to jste museli mít neskutečnou smůlu. Já jej koupil jako nový/nepoužitý v r. 1997, jedinou úpravou byla předělávka na cinch, nový slipmat a výměna přenosky. Od té doby mi bez jakéhokoliv problému a k plné spokojenosti sloužil přes 15 let. Vloni - vzhledem k ostatním úpravám v systému i v obýváku - jsem nechal udělat u Zatloukala tuning a od té doby opět bez jakéhokoliv problému funguje, navíc se snížil brum a hluk z motorku na minimum... A pokud problém byl - ukázalo se to, že to bylo vinou nevhodně zvolené přenosky, kterých jsem na něm vystřídal více. Proto jsem k němu dokoupil několik heashellů, abych je mohl pohodlně měnit a zkoušet... Mimochodem - měli jste možnost slyšet NC 450 po uvedených úpravách?

to S499_1023
Ano, cena je vyšší, než se běžně NC450 prodávají, ale gramec je ve 100% kondici a po úpravách, které byly značně nákladné. Nový majitel si jej bude moci okamžitě začít užívat - vše je vyladěno a seřízeno. A pokud se neprodá, nevadí - nemám s tím problém, nepotřebuji se jej "zbavit" za každou cenu. Uložím jej do bedny do sklepa jako rezervu, pokud by musel můj hlavní kolotoč do servisu...
Mimochodem - na svůj TD126MkIII + SMEIII jsi musel mít velké štěstí. Nějaký čas již nabídky na tento gramec sleduji, ale tento model se prodává převážně s původním ramínkem od 700Euro výš (vyjímečně se najdou i kolem 600 Euro, ale většinou v horším stavu. Kolem 400Euro a ještě se SMEIII jsem zatím opravdu neviděl).

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Popravdě, ten NC450 jsem koupil v doprodeji zásob a slevě ze skladů Tesly Eltos asi v roce 1988, nový se zárukou samozřejmě ale v době když se na trh i u nás již cpaly CD-P a gramec měl být navěky artefaktem a reliktem minulosti, nestalo se tak viz toto vlákno, koncepce el. zapojení byla na úrovni ale selhala jakost součástkové základny, výstupní kontrola, nevhodné skladování, nevím. Dovoz dílů kapitalistické provenience přes železnou oponu prakticky neexistoval tož tolik asi na vysvětlenou.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Při výprodeji Eltosu, mi po hodinovém čekání, vykoupil maník přede mnou, poslední dva gramofony s directem :(
Byla to jenom mechanika v polystyrenu bez bedýnky.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

To jako Tesla MC600 Q ?

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Hmm, tak to asi ne. Vím jen, že to byl tenkrát nejvyšší model. Mám pocit, že měl ramínko do S a vypadal fakt hodně "západně"
Ale je to už nějaký ten rok.
Možná to byla mechanika Tesla NZC 430. Mně to tenkrát připadalo jako výkřik moderní techniky.
Naposledy upravil(a) Jarda69 dne 21 črc 2015 11:17, celkem upraveno 1 x.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Tohle je dřevěný Akai AP-004 model 1975, vizuální podobnost NC450 tu je...zajímavosti je 2-motorová mechanika, druhý pomocný motorek hejbe ramínkem, dnes sběratelská rarita, pravý vintage aparát.
http://www.vintage-audio.com.ua/en/cat/321.htm

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

zabiny007: Já ho nekoupil na Ebayi ale na klasický inzerát a pak jsem si ho v Bambergu osobně vyzvedl. Jinak to rameno je tam taky originál, výrobce to dodával i takhle.
Jarda69: MC600 byl jediný teslácký gramofon s directem.
Ramones, lechos, zabiny007: NC 450 jsem si koupil někdy před revolucí. Vydržel hrát asi 24 hodin, pak se přestal nechat vypnout, Odnesl jsem ho do servisu, tam mi napsali, že je z důvodu nedostatku náhradních dílů neopravitelný, že mi mají vrátit peníze. Když jsem si šel do prodejny Tesla pro peníze, zrovna dostali NC 452, takže jsem si hned vzal tu a ta mi bez jediného zaváhání funguje dodnes.
Po roce 2000 jsem si koupil několik NC 450 z nostalgických důvodů ale brzo mě to přestalo bavit, takže jsem je poslal ve chvíli, kdy fungovaly, do světa.
Kromě uvedené NC 452 si už z nostalgických důvodů držím jen NC 440 v úplně prvním provedení a na normánlí poslech mám několik Thorensů a Dualů

Odpovědět