Sluchátka do uší (špunty)

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
hřebík
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka do uší (špunty)

Příspěvek od hřebík » 05 říj 2018 23:37

Takže KZ ZS10 doma (zaplaceno ca 700), oproti ZSA za ca 300 už se zklamání nedostavilo.

Porovnání se ZSA:
- KZ ZS10 nemají tak přehulený bas jako ZSA, už se dají poslouchat. Z basu nebolí hlava, ale mám dojem, že není moc prokreslený.
- ZS10 i ZSA mají víc výšek, než bych chtěl. U obou mi to dost vadí, i když u KZ ZS10 asi mnohem méně (ještě musím znovu ověřit).
- ZS10 i ZSA mají tu vlastnost, že se špatně hledá vyhovující hlasitost: Když chce člověk poslouchat potichu, začnou mizet středy, ale když člověk trochu přidá, středy jsou sice zpět, ale rychle se dostaví hlasitost, kdy začnou dost tahat za uši nepřirozeně silné výšky (ZS10 i ZSA, i když u ZS10 snad méně) a přehulené basy (ZSA). Rozsah déle poslouchatelné hlasitosti (10 a víc minut) je pro mě u obou dost úzký, i když u ZS10 už nějaký je, u ZSA si stále nejsem jistý jestli vůbec.
- ZS10 i ZSA mají příjemné středy. Pokud člověk najde vyhovující hlasitost, tak vokály zní někdy hodně dobře.
- ZS10 i ZSA mají zábavný, muzikální charakter. ZSA ale nemohu poslouchat déle než pár minut, protože basy a výšky, ZS10 jsem vydržel ca 15 minut v kuse bez nepříjemných fyzických projevů, byť po chvíli ten z počátku zajímavý a barevný zvuk začne iritovat také, alespoň mě. Takže barevný, zábavný, emotivní poslech u obou, který se ale po delší době mění v mírnou únavu a jakousi přesycenost nabušeným zvukem (ZS10) až nesnesitelnou únavu a fyzicky nepříjemné pocity (u ZSA mě někdy rozbolí hlava a začne mi být fyzicky nepříjemně). Tohle je vlastnost, kterou moje Shure nemají. Ty vydržím poslouchat hodinu-dvě bez jakýcholi problémů a zvuk si stále užívám. Vydržel bych i déle, ale taková příležitost se ještě nenaskytla.
- Obě sluchátka jsou velmi citlivá na polohu v uchu (oproti mým dlouhodobým Shure, kde to tak hrozné není). Poloha pro ZS10 se hledá extrémně nesnadno (s přibalenými nástavci), u ZSA to je možná snadnější.

Za 700 bych tedy ZS10 tedy klidně doporučil, pokud někdo hledá ekonomická sluchátka na zkoušku, ale přesto varuju, že výšky jsou někdy fakt moc už na první poslech. Jinak celkově zábavný a muzikální zvuk na krátké poslechové seance, ale asi ne na moc dlouho. Osobně si je ještě chvíli nechám na testování a zkusím nějaké ekvalizéry a jiné nástavce, jestli se mi je podaří zkrotit na dlouhodobější poslech. ZS10 se už nebojím dát jako dárek, pro lidi nenavyklé lepšímu zvuku to bude možná i bomba.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 06 říj 2018 06:54

To Hrebik: Mohu se zeptat co te vedlou ke koupi prave ZS10? Ze vsech tri radovych ZS jsou 10ky suverenne nejhorsi, byt vypadaji zajimave. Mam doma vsechny tyto tri typy (5,6,10) a tak velmi dobre vim o cem pisu. Nejlepsi jsou 5ky, psal jsem o tom hned na zacatku, zde bohuzel neplati ze vyssi cislo=vyssi model=vyssi vykon, i kdyz jsem si to take myslel, nebo spis v to naivne doufal. Do dneska jsem nepochopil smysl tohoto “vykonoveho” razeni. Ze maji ZS10 dokonce 5 menicu neznamena aboslutne vubec nic. Snad jen vice pruhu=vice Adidas. Odnoze typu “A” jsem ani nezkousel. A jak jsem psal drive, pouze ZS5 vyrabi skutecne ZS, ostatni sluchatka pro ne dela nekdo jiny. Sice tento fakt nemam overeny, ale jako jediny vysvetluje ty rozdily v kvalite smerem k “vyssim” modelum.
Za mne by bylo naprosto idealni hlinikove telo co maji ZS6 a vnitrnosti ZS5. K tomu staci obyc postribreny krouceny kablik, sada tri penovych nastavcu za tri kila a clovek ma vystarano.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 06 říj 2018 07:30

Puvodne jsem to sem nechtel psat, ale v lete jsem si rekl, ze si udelam radost a pujdu si koupit konecne poradna ineary. V te dobe uz jsem doma hral KZ ZS 5 i 6, Ety HF5, ale chci se odmenit, posunout se vys, udelat si radost. Na zaklade recenzi a porovanani Shure846 s Westone W60 jsem vyrazil do nejmenovane prodejny na vyzkouseni. V kapse jsem mel sve obycejne FiioX1 a jen tak pro prdel ZS5, abych mel porovnani s tim cinskym suntem co mam doma. V prodejne jsem dostal mistni testovaci 846ky, prodavac me tam v koute na sedacce zanechal svemu osudu a sel neco vybalovat. Kdyz se mi po 5ti minutach konecne podarilo nacpat poradne 846ky do ucha (jak se to otaci tak clovek musi mit opravdu zkusenost s instalaci do ucha) zacal jsem konecne prehravat. 846ky maji skutecne impozantni bas, presny a zaroven jemny s velkym objemem a dynamikou, takovou tou spravnou poctivou basovou vyvazenosti. Jenze zbytek pasem byl fakt pod dekou. Rikal jsem si, ze je neco spatne, znovu jsem vsechno zkontroloval, nahravka v hiresu, kabel, usazeni v uchu, pak dalsi a dalsi nahravka... Sedel jsem tam a poslouchal a rikal si, ze za tohle bych mel dat 25K? Ne, nebylo v tom takove to prvotni shozeni ze stolu, naoapk, rikal jsem si, ze je nekde chyba u mne, ze to jen neslysim kvalitu techto sluchatek, ze to Fiio je vlastne stara plecka, hracka pro deti, co proste jen kvalitu 846tek neumi podat. A tak jsem ze srandy vytahl ZS5.
Jednalo se tedy o prime prorovnani v casovem rozpeti 20 vterin. Se ZS 5 deka zmizela. Projev absolutne cisty, prokresleny, barevny. Jedine v basech to bylo horsi, ale ne zas o tolik. Rikal jsme si, ze to neni mozne, znovu sluchatka prehodil, no a fakt, zadne dojmy, zadna halucinace, sluchatka za 600 prehraji znackova sluchtaka za 25K. Nebo jinymi slovy, 25K neni castka, za kterou bych si byl ochoten poridit lepsi bas na ukor vseho ostatniho.
Ve finale se prodavac vratil, ptal se co a jak, a pak rika: Vidim, ze mate ZS5ky. Tak to mne opravdu zajima vas nazor. Tak mu povidam, ze je asi neco spatne, zda mi nedal nejaky spatny kus, ze ty 846ky vubec nehrajou. A on rika: ne, nehrajou, proti tomu, co mate vy.
Zbytek jsme si uz jen tak nepublikovatelne povidali, k W60 jsem se ani nedostal, dle prodavacovych slov je to jeste horsi.
At si kazdy udela obrazek sam, tohle byla fakticka osobni zkusenost. Kdyz pripojim sve ZS 5 k domacimu pasivnimu preampu Riha se relatkovou regulaci hlasitosti, muze je posloucht hodiny a hodiny, usinam s nimi pravidelne i na vyssich hlasitostech.
Pratele, urcite budou dobra, lepsi, a jeste lepsi sluchatka, kazdy at si vyzkousi, co chce. Tohle ma byt pouze a jen doporuceni tem, kdo se pidi po novych kvalitnich sluchatkach, at si nejdriv objednaji ZS5 a s nimi vyrazi poslouchat vysnene favority. Tot vse. Kazdy mame jine usi a jine preference, tohle je ciste jen ma osobni zkusenost a doporuceni, jimz se urcite nikdo ridit nemusi ;)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 06 říj 2018 12:00

overgrounder píše:
06 říj 2018 06:54
To Hrebik: Mohu se zeptat co te vedlou ke koupi prave ZS10? ...
Už jsem to psal někde výš v tomto vlákně nebo jinde, ale je to možná ztracené: Zásobuju in-earama užší i širší rodinu, včetně několika dětí, která často sluchátka ztratí či zničí. Takže jsem hledal něco levného, ale zvukově slušného, co pravděpodobně koupím opakovaně ve více kusech... Jiný důvod nemám, osobně mám už vyřešeno jinak.

Jinak ZS10 mi i dnes připadají za 700 dobrá. Zkusil jsem je i s iPadem Pro (10,5palcový) a tato kombinace je hodně zajímavá. Klidně bych s tím dal film, písničky na youtube...

A jinak, co jsem si všiml, KZ jsou sluchátka s obrovským rozptylem názorů a preferencí - skoro co člověk, to preference jiného modelu... Osobně už jiné modely asi zkoušet nebudu, pokud bude z ZS10 spokojenost mezi obdarovanými. Když se ptám dětí, co se jim líbí víc, tak většinou nevědí. Podobně dospělí: Ti sice obvykle po nějaké době řeknou, co se jim asi líbí víc, ale nejsou si často jistí a uzavřou to, že to hraje hlavně jinak a že toho vlastně moc nepoznají :)
Naposledy upravil(a) hřebík dne 06 říj 2018 12:11, celkem upraveno 1 x.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 06 říj 2018 12:09

Tomu důvodu rozumím, spíš jsem ptal proč zrovna 10ky když 5ky jsou podstatně lepší volba. Navíc ty 10ky jsou dost objemné a dá docela práci vychytat tu správou pozici v uchu (tím nemyslím nástavce ale celkový tvar).

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 06 říj 2018 12:14

To Hřebík: Ok, nepřesvědčuji tě ani nikoho jiného. Každý to máme jinak a rozhodně respektuji tvůj názor.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 06 říj 2018 12:19

1. Cena. Spotřeba zejména u dětí je strašná. Řekněmě že celkově do rodiny pořizuju tak 10 in-earů ročně a ono to po malých částkách postupně dá částku vyšší...
2. Internetový výběr: Pátrání po názorech a recenzích. Při rozhodování, co zkusit, jsem našel recenze a názory preferující ZSA a ZS10 před ostatními levnými modely. O modelech nad 1000 Jsem vůbec neuvažoval, viz 1.
3. Akce na ZSA pod 300, hm, proč to nezkusit > vyloučení dalších nákupů poslechem.
4. Akce na ZS10 pod 700, hm, proč to nezkusit > zajímavé a dostačující, asi koupím opakovaně v akcích. Ano, máš pravdu, hledání ideální polohy u ZS10 je náročné, ale i při vychýlení z ideálna hrají v jakékoli poloze mnohem přijatelněji než ZSA a dají se poslouchat delší dobu.

Jiné modely KZ jsem neslyšel a už se mi je kupovat nechce. Hranaté přes 500 jsem víceméně vyloučil kvůli tvaru = případnému nepohodlí... ZS10 si myslím, že budu kupovat v akcích, pokud bude potřeba. Potřebuju něco k různým iPadům a tam se zdá, že to sedí. Pak k různým telefonům. Tam vhodnost konkrétního párování zachytím až po vyzkoušení.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 06 říj 2018 12:26

A mmch, jsem docela zvědavý, jak dlouho vydrží u těch ZSA kabel bez zlomení. Zlomený kabel je kromě ztráty nejčastějším důvodem pořízení nových levných sluchátek u dětí.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 06 říj 2018 18:25

Děti nejsou audiofilové, těm patří Porta Pro s doživotkou a při zničení měnit za manipulační poplatek za nový ;-)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 06 říj 2018 18:56

Děti chtějí in-eary, k mobilu, tabletu... Realita je taková, že když jim to člověk odepře, tak si za kapesné koupí nejlevnější š(p)unty v prvním obchodě za rohem. Kvalitní kousky s tenkými kabýlky za 100-200... Nedávno se mi po sérii havárii chlubily, jak ušetřily, když koupili 4 sluchátka po 74 Kč. Výsledek? Do týdne u dvou přestane hrát jeden kanál (asi zlomený kabel), jedny ztratí a u posledních taky přestane hrát jeden kanál... Takže 3 týdny a vyhozené 300. Reklamace ve večerce? Není čas ani nálada. Stejně asi zlomený kabel, takže poškození neopatrným zacházením. Ty KZ snad vydrží déle, kabely vypadají robustněji a odolněji.

Porta Pro nejsou řešení, na doma mají AKG K701, Sennheiser HD598 a podobné kousky a ty zatím nezničily...

Nahrazovat in-eary Porty Pro nechci: Oni by si ty in-eary za rohem stejně koupily znovu :) A manipulační poplatek je kolik? A taky to někdo musí někam odnést / poslat... Peníze a čas, hlavně čas, který na to nikdo nemá. Takže vyhodit rozbité a koupit nové pár kliknutími... A ještě má člověk dobrý pocit, že neposlouchají úplné šunty a sám si udělá obrázek, co jsou ty KZ zač. KZ audiofilská? Záleží na definici :) KZ hifi? Ani náhodou :)

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 06 říj 2018 20:14

Ukažte mi teenagera který by dobrovolně nasadil Porty na kebuli :lol: Když jsem to zkoušel kdysi na dceru a nevlastní syny, všichni na mě koukali jak na dědka, co jim nutí vykopávky nejmíň 50let starý. To, že je to legenda je absolutně nezajímalo. Dcera nakonec skousla Marshally, kluci si za kapesny pořídili Razory a podobný nesmysly k hraní her.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 10 říj 2018 22:51

overgrounder:
Ten tvůj post ohledně poslechových zkušeností s 846 je hodně zajímavý. Já měl přesně opačnou zkušenost. Šel jsem tedy taky poslouchat Westony a Shury, k tomu ovšem ještě Etymotic a Jays a pár dalších. Všechno mne nudilo, jen ty 846 si sedly s mým přehrávačem skvěle. Westony byly mnohem horší (což jsem si tedy poslechem potvrdil) a jinou konkurenci vlastně ani k poslechu neměli. 846 jsem si po dvoutýdenním rozmýšlení nakonec koupil a už pěkných pár měsíců s nadšením a často i údivem poslouchám a velice užívám. Já to pod dekou ani zahuhlané nemám (nebo to neslyším), ale je fakt, že těch výšek tam nazbyt není. Mně to nevadí, nicméně na jiném přehrávači by to mohl být třeba problém. Jak jsi napsal koneckonců i ty, vybrat sluchátka si musí prostě každý sám. To se doporučovat nedá.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 11 říj 2018 13:53

jo, každý to máme jinak preferenčně, hrajeme z něčeho jiného, jinou hudbu... Zkoušel někdo u 846 vyměňovat filtry? Od počátku mám standardní modrý a jiný jsem nikdy nezkusil...
Jinak v audigu jsou teď 846 za férovější cenu, jestli o nich někdo uvažuje: https://www.audigo.cz/Akcni-nabidky/Roz ... -pouzivano

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 12 říj 2018 10:09

No pokud jsem správně četl návod, píšou, že to zvedá středy, a to mne nezajímá. Spíš by se hodily lehonce posílit výšky, na zkoušku co to udělá. Na to filtr nemají, takže jsem to nezkusil. Jak už jsem to psal, je to na hraně, ale nevadí mi to.

Odpovědět